• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kok - специалист
radiocontrol написа:
Колеги както вече писах в различи теми стана ясно че аз и горелкатами не се разбираме перфектно :axe: .Отварям темата с молба всеки който иска да посочи параметрите на който е настроена горелката му каква площ отоплява и какъв е средия му разход а пелети (ама често) щото с пелетната горелка се получава малко като с автомобила (моята кола гори толкова малко че чак се претеснявам) ;) Та аз започвам пръв с показателите на който е настроена горелката ми.
горелка Waterland S40
пилети минимум 2.8
пилети максимум 44
пилети пауза 13 секунди
мощност 32kw
интервал на почисване през 5 минути за 12 секунди
въздух 90%
отопляема площ 90кв.м плюс още 60кв.м в който радиаторите ми работят на 1
разход 3 чувала за 24 часа (ужасено)

това "пилети минимум 2.8" значи ли че е разходът на час при номинална мощност :? и ако работи нон стоп май така го описваш :shock: това прави 2,8кг X 24 часа = 67,2 кг с тези 90кв.м + 60кв.м дори и на 1 нещо спестяваш в цялата приказка :-D или грешно ни информираш :?
radiocontrol - специалист
kok написа:
radiocontrol написа:
Колеги както вече писах в различи теми стана ясно че аз и горелкатами не се разбираме перфектно :axe: .Отварям темата с молба всеки който иска да посочи параметрите на който е настроена горелката му каква площ отоплява и какъв е средия му разход а пелети (ама често) щото с пелетната горелка се получава малко като с автомобила (моята кола гори толкова малко че чак се претеснявам) ;) Та аз започвам пръв с показателите на който е настроена горелката ми.
горелка Waterland S40
пилети минимум 2.8
пилети максимум 44
пилети пауза 13 секунди
мощност 32kw
интервал на почисване през 5 минути за 12 секунди
въздух 90%
отопляема площ 90кв.м плюс още 60кв.м в който радиаторите ми работят на 1
разход 3 чувала за 24 часа (ужасено)

това "пилети минимум 2.8" значи ли че е разходът на час при номинална мощност :? и ако работи нон стоп май така го описваш :shock: това прави 2,8кг X 24 часа = 67,2 кг с тези 90кв.м + 60кв.м дори и на 1 нещо спестяваш в цялата приказка :-D или грешно ни информираш :?[/quo

Ами нищо е спестявам просто мерните едиици са в грамове а не в кг пилети миимум значи когато горелката работи на 10% а пилети максимум когато работи а 100% процента и според това се регулира нормата на останалите проценти на работа на горелката.Пък и зависи какъв интервал за вкарване а дозите е зададен при мен в момента е на всеки 14секунди.

Аз също го отдавам на липсата на изолация ,но незнам дали изолиранети на къщата ще бутне разхода на половина ,чесно казано е ми се вярва.Какво и да е утре ще изолирам плочата и ако всичко е наред мисля до 2 седмици да приключа и със изолацията на цялата къща.Все пак никой не пусна параметри на работа на неговата горелка
syncho - майстор
radiocontrol извинявай, но ми е много трудно и изключително объркващо, когато чета думата "пилети". Моля те да използваш правилното название - "пЕлети". Знам, че на много хора им е трудно или не знаят точно как се казва, но не боли да попитат някой.

Относно тези настройки - не знам как точно се конфигурират на waterland горелките, но мисля че тези стойности са в сек, а не в кг,г и т.н.
radiocontrol - специалист
Е добре Сънчо извинявай затова че те обърках така е казва се ПЕЛЕТИ ама това не ми решава проблеми а от БГТЕРМ ми казаха че въпросите единици са в грамове
mbz
Здравейте
Тъй като radiocontrol искаше параметри, мога да споделя моите, но те са за Фероли sun p7
един цикъл (почивка +зареждане на пелети) съм настроил да е 21 сек.
зареждане на пелети 3.7 сек.
мощност на вентилатора 125 Pа
мощност на горелката 3 (от възможни 5 степени)
пелетите ми не са от най-качествените, но поне цената им е добра
(сега ги взимам на 300лв/тон а през лятото ги взимах на 260лв/тон)
ако някои намира по- евтини да сподели
отоплявам 2 етажа от къщата (около 200 м2)
ако темп в котела мине 70 градуса се включва и отоплението в гаража, но тогава температурата в котела веднага пада и на практика гаража не го отоплявам.
До скоро температурата в котела едва стигаше 60-65 градуса, но преди 2 дни го почистих от нагар и прах(миналата година работеше на въглища и се беше натрупал окло 1см. нагар) сега нагрява по-бързо и достига по-високи температури - 70 градуса (което ми е прекалено)
преди почистването за 3.5 часа работа достигаше 58градуса, сега за същото време достига 70 градуса
котела ми е BOSH 45kw
къщата е добре изолирана
температурата която мисля че е най-комфортна и се опитвам да поддържам е 22-23 градуса
опитвам се да засека разхода и средно съм определил че е около 30-35 кг за ден или около 1 тон на месец, отоплявам от 16.10.2011 и до днес съм изразходвал около 1400 кг.
горелката съм настроил да се включва на часови пояси, през седмицата работи оклол 10 ч/ден , а събота и неделя около 15 часа/ден
още не съм ползвал модулации на горелката
Надявам се да съм ти бил полезен, Според мен ако през седмицата си на работа и няма никой в къщата по удачно ще е горелката да на работи на модулираща програма а на часови пояси
Успех



batspetar сподели твоите настрпоики и виждания, ще са ми полезни (имаме еднакви горелки)
batspetar - напреднал
Споделил съм ги ето тук - viewtopic.php?f=10&t=35407&start=60
batspetar - напреднал
mbz - на колко ти е настроен параметъра t 04
mbz
към batspetar

t04 = 6

При теб, горелката работи с модулация, ако не се лъжа?
Като достигне зададена температура се изключва и кгато падне с 10 (или други) градуси под зададената стойност се включва. Въпроса ми е, колко е времето през което не работи горелката (за колко време изстива) и за колко време след това се включва, докатао достигне зададената стойност?
vilhemovivi - специалист
Защо не4ете много отдавна Лазар Ганев беше писал докато палят горелките разхода е голям няма да има икономия без постоянно горене :wallbash:
filmatoplo - майстор
Трябва много да се мисли за логистиката на работата на горелката-котела въобще като цяло :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: