• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vancho20 - специалист
ELEMENTAL написа:
При зареждане с ток 1/10 от капацитета на акумулатора необходимото време е около 14 часа.Тъй като акумулатора ти издържа на ускорено зареждане може да го заредиш с ток 600mA за около 3 часа.
И аз така мисля,,снощи пробвах с 0,5 ач траф и зареждах около 2 часа и половина и започна леко да се затопля батерията след втория час .
Сега ще пробвам с другата батерия за повече врене да видя дали ще изключи след като я зареди. Преди изключваше !
krasiorocknroll - специалист
Опитай с 600ma и ще видиш резултата :wink:
ELEMENTAL - специалист
Като е издържал заряден ток 2А преди, не виждам какъв проблем ще е да издържи 600mA сега акумулатора.
vancho20 - специалист
E 2A не съм и пущал 1,3А зареждаше с 1,5А траф .
Незнам с оригиналния траф с какъв ток се е зареждала и с колко волта.
Ако е бил 20-21 волта на 2А.
Обаче с 1,5А 24в траф видя зор зарядното.
Следобед го тествах с 0,5А 24в и зареди втората батерия за 2 часа, е небеше разредена напълно . С него добре работи зарядното леко загрява греца ама си бачка нормално и май с него ще го сглобявам.
ELEMENTAL - специалист
Оригиналното ти зарядно е 2А.На 24 волта е видяло зор, защото е протекъл доста по-голям ток.Регулиращия транзистор се е нагрявал доста
повече от нормалното, диодите от греца също и най-накрая са пробили.
Сега да разбирам ли, че на оригиналното зарядно си му вързал пак 24волтов траф , ама този път 0,5 амперов?Ако е така май пак ще има фойеверки.Това, че
трафа е оразмерен за 0,5А не значи, че дава максимално толкова.Всъщност съпротивлението на вторичната намотка на трафа е много малко което значи, че трафа може да даде мноого по-голям ток, но това ще му е*е мамата.Ако използваш същия грец като този даден на снимките и той грее значи тока който протича през зарядното е доста по-голям от 500 милиампера.По-скоро има стойност от порядъка на 1,5-2А.
Най-добре си измери тока при зареждане на напълно разреден акумулатор и ако е по-голям от 0,5А си смени трафа с по-мощен.А на греца по-добре монтирай някое радиаторче, че виж пак изгорял.
vancho20 - специалист
Тока съм го мерел и при разредена батерия е около 0,7 - 0,8 А а когато наближи да изключи е около 0,3 и още пада
Засега бачка и така ще е повече няма да купувам трафове,щото ще ми излезе колкото една нова бормашина с две батерии.
valeri_80 - помощник
Здравейте и аз имам проблем с зарядното на винтовера,откраднаха ми го .Винтовера ие марка ELEM TECHIC PRT1800BC2B на 18 v не знам как да си направя зарядно .Моля дайте идея на един начинаещ .
Благодаря ви !!!
здравейте
нов съм и това ми е първия пост
на темата - аз лично съм страшно доволен от това
http://rchobby.bg/product_info.php?products_id=394

НЕ СЪМ ДИСТРИБУТОР имам го като подарък от човек който постоянно си пазарува от щатите

зарежда всичко каквото си помислиш - ограничението е MAX 5А (реално дава 4,8) - и това се наложи да проверя
sstefanov - майстор
Хаха, 20,99 долара с безплатна доставка от eBay = 95.32 лв в този сайт!
valeri_80 - помощник
Скъпо идва това зарядно ако ще се използва само за винтовер .
  • 1
  • 2

Тема "Зареждане на акумулаторна батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: