• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yancho_lud - специалист
Здравейте след приключване на инсталацията на парното се сблъсках със следващия проблем, а именно как да задържа температурата на водата след като стигне 80 градуса примерно. Аз правя следното: притварям вратичката от долу и отзад за пушека и силата на горене намаля, но и температурата на водата почва да пада. Пробвах да оставя котела да си гори нормално но и така не става градусите се вдигат много. Ако някои се е сбъсквал с подобен проблем моля да помогне.
naughty - специалист
прочети темата за буфер, малко по-надолу в раздела е
2v6 - майстор
yancho_lud написа:
Здравейте след приключване на инсталацията на парното се сблъсках със следващия проблем, а именно как да задържа температурата на водата след като стигне 80 градуса примерно. Аз правя следното: притварям вратичката от долу и отзад за пушека и силата на горене намаля, но и температурата на водата почва да пада. Пробвах да оставя котела да си гори нормално но и така не става градусите се вдигат много. Ако някои се е сбъсквал с подобен проблем моля да помогне.
Терморегулатор със синджир имаш ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
Какъв е котела, колко мощен, каква е мощността на радиаторите, каква площ отопляваш?
yancho_lud - специалист
Котела е някакъв руски взех го от един колега за тая зима че парите свършиха, ще го снимам и ще го покажа. Не знам колко киловата е. Радиаторите са панелни с обща мощност около 15-16 киловата заедно с бойлера. къщата е 80 кв.м.
Терморегулатор със синджир нямам защото няма къде да се сложи на котела
2v6 - майстор
yancho_lud написа:
Котела е някакъв руски взех го от един колега за тая зима че парите свършиха, ще го снимам и ще го покажа. Не знам колко киловата е. Радиаторите са панелни с обща мощност около 15-16 киловата заедно с бойлера. къщата е 80 кв.м.
Терморегулатор със синджир нямам защото няма къде да се сложи на котела
Терморегулатор със синджир се слага на изход на котела, ако искаш вратичката да ти се затваря автоматично...
Има и вариант за електрическо регулиране, без да пипаш нищо по котела, но трябва котелното да е плътно затворено...
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, на тези руски котлета това им е проблема - нямат реулатор на тягата (котелен термостат). Трябва да измислиш начин да му приспособиш - ако е стоманен - да му завариш една муфа 3/4" на удобно място, а ако е чугунен - да оставиш тройник на изходящата тръба, ама предварително да завъртиш така, че да дойде този тройник на удобно място за термостат. Друг начин не се сещам. Иначе мощностите са подходящи за него.
yancho_lud - специалист
От зад на котела освен тръбите за топлата и студената вода има още две малки тръбички 1/2, на едната долната има кран и от там се пуска водата, а другата е горе и има тапа. мисля да пробвам да развия тапата и там да сложа този терморегулатор със синджирчето, само ще трябва да измисля как да стига синджира до вратичката за въздуха, че вратата на котела е отгоре( може с някаква макаричка или нещо) Довечера ще снимам котела и ще го покажа тука.
VLADO66 - майстор
На половин цол не съм виждал.Другото условие е че тези термостати имат максимални възможности за вдигане на тежести.
kretio74 - специалист
2v6 написа:
yancho_lud написа:
Котела е някакъв руски взех го от един колега за тая зима че парите свършиха, ще го снимам и ще го покажа. Не знам колко киловата е. Радиаторите са панелни с обща мощност около 15-16 киловата заедно с бойлера. къщата е 80 кв.м.
Терморегулатор със синджир нямам защото няма къде да се сложи на котела
Терморегулатор със синджир се слага на изход на котела, ако искаш вратичката да ти се затваря автоматично...
Има и вариант за електрическо регулиране, без да пипаш нищо по котела, но трябва котелното да е плътно затворено...
Какъв е този вариант? Дай повече инфо, че ме интересува.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: