• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VLADO66 - майстор
Погледни фабричните котли-на БОШ примерно ще ги видиш къде се слагат.Принципа е, че има един патрон с флуид вътре който от температурата се разширява и изтласква едно рамо,което чрез синджир отваря/затваря вратичката за въздух.
2v6 - майстор
kretio74 написа:
2v6 написа:
...
Има и вариант за електрическо регулиране, без да пипаш нищо по котела, но трябва котелното да е плътно затворено...
Какъв е този вариант? Дай повече инфо, че ме интересува.
Трябва котелното да е уплътнено, така че котела да не може да вдига температура.
Слага се един вентилатор с клапа да вкарва въздух за горене отвън в котелното. Вентилатора се включва от термостат на изхода на котела :idea:
yancho_lud - специалист
Прикачен файл:
New_IMG_2043.jpg
New_IMG_2043.jpg (42.99 KиБ) Видяна 6463 пъти
Прикачен файл:
New_IMG_2042.jpg
New_IMG_2042.jpg (23.81 KиБ) Видяна 6463 пъти
Прикачен файл:
New_IMG_2041.jpg
New_IMG_2041.jpg (37.07 KиБ) Видяна 6463 пъти
Ето снимки на котела, водата горе долу вече я задържам на градус, но излезна друг проблем. Котела гори по около 75 кг. въглища на денонощие, това нормално ли е? Като достигне температура оставям вратичката да е отворена горедолу 2мм. затварям и отгоре и с едно пълнене до горе с брикети и едно-две дърва изкарва 4 часа. Някак не ми се връзва да давам по 15 лв. на ден за въглища.
sian - специалист
Вдигни горните капаци и снимай пак това под тях.Наблегни на задната част при топлообменниците. Съмняваам се че е отворена или липсва клапата за удължаване хода на газовете. И аз бих взел един такъв котел.
pipilica - майстор
Ми зависи какво и колко топлиш, аз примерно харча по около 3 тона на месец.
LazarGanev - "Велик майстор"
sian написа:
И аз бих взел един такъв котел.
Един познат продава подобен, чисто нов, много изгодно
Здравейте!Като гледам тук има доста компетентни хора та и аз да питам -тази година си сложихме котел някакъв турски ,но ужасно пуши преди само докато се запали попитахме майстора който го връзва какво да направим той съответно ни обясни че сигурно е запушен и трябва да се почисти.Ок почистихме го и още по зле сега изобщо не иска да гори оставям долната вратичка напълно отворена и пак не иска,когато е отворен отгоре се разпалва но пуши.Какво друго мога да направя къде може да е толкова запушен че изобщо да не дърпа този дим .Само да кажа че комина е нов изолиран е.
sian - специалист
Този котел каква марка и модел е. Много ти е оскъдна информацията.
Не знам каква марка е знам само че е турски и че е чугунен..........и че много пуши !Има си вратичка със синджир,но той изобщо не е стигал до 60 градуса. Съжалявам нищо не разбирам от котли пък няма и мъже вкъщи няма и кой да питам.Ползван е 1-2 зими и ни го дадоха докато си вземем нов не е правил така не са имали проблеми с паленето но не е бил достатъчен за отопляване.
filmatoplo - майстор
Ако е Солитех -направо го хвърляй някъде.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: