• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ironlady - модератор
ra4o написа:
ironlady написа:
ra4o отивай и взимай фукс ф160- това е гъвкава връзка стоманена която издържа на високи температури и тиско алуминиево/ ако не намериш има едни метално скоби за да пристегнеш фукса към отвора на димните газове на котела.Към комина си направи розетка ако нямаш,поръчай при тенекеджия.Другата алтернатива е да си поръчаш кюнци по размер и колена всичко на ф160л

фукс - това е друга думичка за бурия или кюнец
Благодаря.
Къде се губиш бе мила, бях се притеснил. :sad:
Бачкам като луда :wink: и за съжалиние последно време нямах много време за форума, виждам че много неща са се изписали някой от който много полезни други цъ цъ ....Радвам се че напредваш питай ако има друго ...сори за флуида :wink:
burningice - специалист
Ф160 неръждаема, има ги в 2 вида Флексибъл и на кюнци , цената й е около 50лв/м. Първата е предпочитат специалистите по парно. Аз лично мисля да ги послушам.
ironlady - модератор
burningice написа:
Ф160 неръждаема, има ги в 2 вида Флексибъл и на кюнци , цената й е около 50лв/м. Първата е предпочитат специалистите по парно. Аз лично мисля да ги послушам.
:2thumbs: правилно си се насочил, аз ползвам нея но има и случай в който може да се ползва само втората
gogoroska - напреднал
Здравейте.
Ще купувам камина с водна риза на която отвора на кюнеца е 200мм., а на комина 160мм. с височина 6 м. и 50см. над билото. Комина е изграден от керамични тела. Дали ще ми създава проблеми ако от камината до входа на комина го карам на 200мм, а след това с редукция на 160мм да влиза в комина. :?:
ironlady - модератор
gogoroska написа:
Здравейте.
Ще купувам камина с водна риза на която отвора на кюнеца е 200мм., а на комина 160мм. с височина 6 м. и 50см. над билото. Комина е изграден от керамични тела. Дали ще ми създава проблеми ако от камината до входа на комина го карам на 200мм, а след това с редукция на 160мм да влиза в комина. :?:
Това че ще направиш преход на комина няма да създаде проблеми, по скоро ако комина няма тяга по принцип може да имаш главоболия.Но се съмнявам :wink:
burningice - специалист
ironlady написа:
burningice написа:
Ф160 неръждаема, има ги в 2 вида Флексибъл и на кюнци , цената й е около 50лв/м. Първата е предпочитат специалистите по парно. Аз лично мисля да ги послушам.
:2thumbs: правилно си се насочил, аз ползвам нея но има и случай в който може да се ползва само втората
в кои случаи се изпозват нормалните неръждаеми кюнци?
gogoroska - напреднал
Благодаря ти Ironlady, и аз си мислех, че няма да има проблем тъй като и лете и зиме дърпа като луд.
gkoev - помощник
Като гледам всияки приключваме с ремонтите :o Акак сме с дървата :?: аз лично приготвих 6 кубика прекрасни дърва но не знам до къде ще стигнат зимата я дават доста студена
donnna - специалист
дървата ги взех още март месец... 10 куб.м. останаха и към 600 кг кафяви и 300 кг. домбаски въглища... купих още 4 тона кафяви въглища и сега чЕкам да ми дойде - зимата.....

само на параджията /моя милост/ заплатата още на съм уточнил - в кеш или в натура :lol: - ама квот каже жената :-D
burningice - специалист
два тона домбаски въглища и старата дограма за подпалки
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 29

Тема "ще правя локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: