Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sstambo - специалист
Някой може ли да ми каже от кьде мога купя перка вьншно тяло за климатик FUJI ELECTRIC RSA-12LGC/ROR12LGC,и решетката отпред.
EDI - майстор
Питай в ТЕМПЕКС или дилърите им - http://tempex.bg/Dealers.php .
sstambo - специалист
EDI написа:
Питай в ТЕМПЕКС или дилърите им - http://tempex.bg/Dealers.php .
Кожудери решетка 190лв,перка100лв.Нещо по евтино няма ли? :?
stelaartoa - специалист
Всяка перка може да се нагоди със някаква втулчица при стругар. Има перки за китайчета по 30-40 лв ,една втулка още 10на и за 40-50 лв си готов. Само внимавай външния диам да е същия или малко по-малък.
За решетката е същата работа - каквото и решетесто да сложиш,пак става.Понапръскай го с автоспрей и готово.
sstambo - специалист
stelaartoa написа:
Всяка перка може да се нагоди със някаква втулчица при стругар. Има перки за китайчета по 30-40 лв ,една втулка още 10на и за 40-50 лв си готов. Само внимавай външния диам да е същия или малко по-малък.
За решетката е същата работа - каквото и решетесто да сложиш,пак става.Понапръскай го с автоспрей и готово.
Не се бях сетил,благодаря ти,а няма ли да се разбие мотора ако стане по тежка перката?
sstambo - специалист
След многото обикаляне успях да намеря перка с 2мм по мальк диаметьр,сьс сьщото насочване на лопатките но с пет лопатки,уж пак за 12ка климатик,днес я монтирах и засега всичко е нормално.Направи ми впечетление че моторьт вьрти наляво,сьответно и перката а на самата оригинална перка стрелката е дадена наобратно нормално ли е,и евентуално има ли проблем че не е с три а с пет лопатки? :? Благодаря. Това е оригиналната перка която погледнато насреща вьрти надясно

Прикачен файл

перка.jpg
перка.jpg (74.55 KиБ) Видяна 2714 пъти
root666 - специалист
А какво се случи със тарата перка, счупи ли се? Не би трябвало да е проблем, че е с 5 лопатки.
sstambo - специалист
root666 написа:
А какво се случи със тарата перка, счупи ли се? Не би трябвало да е проблем, че е с 5 лопатки.
Част от едната лопатка е отчупена,падна ми лед вьрху климатика ,капака беше доста се вдльбнал,за щастие не е отзад на питата.Но днес пуснах климатика допрях лист хартия пред вьншното тяло и вместо да го вее то го засмука лепна го за решетката,а отзад обратното като се допре и го издухва ,завьртях перката да не би да сьм я обьрнал и ефекта беше сьщия,за срявнение климатика в спалнята е сьщия и ефекта е точно обратен.Кьде е грешката ,понеже близо 1 см отгоре преди капака е отчупена пластмасата и свети дали не е от там причината :?
EDI - майстор
Перката е обратна, не е за тази машина.
stelaartoa - специалист
Всъщност няма кой знае какво значение дали смуче или духа....Важното е да прекара нужното количество въздух през питата.

Тема "Перка за климатик FUJI ELECTRIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: