Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Подариха ми винтоверт, понеже му беше заминала батерията и една нова е колкото цената му горе-долу. Беше вътре с 10 Ni-Cd елемента по 1,2V/1200mA, ама смяната с такива нови е около 40лв. и няма сметка. Аз си купих един оловен акумулатор 12V/1300mAh за 9лв. и го смених вместо с елементите. Сега си работя с внтоверта - екстра е и батерията държи доста. Е малко може би е по-тежък с около 100-ина грама ама на кой му пука. Върши си работата. :idea:
mladkal - майстор
nzagorov написа:
Много искам да си купя акумулаторен винтоверт но се чудя каква марка да бъде. Не мога да отделя повече от 50-60лв. и с какво да се вместя за тези пари? Искам и да може да се слагат малки бургийки. В Практикер има на промоция една 16,8V Budget за 48лв. с която могат и да се пробиват малки дупки та се чудя... Помагайте!!!
Здравей! Скоро мой познат ме търсеше за съветник при избора си на винтоверт. Идеята беше да се закупи нещо в клас "хоби" да е хубаво, ама да е почти без пари. Обиколихме магазините на големите фирми в моята Стара Загора ( а те са 5-6 на брои), както и надникнахме в една не безизвестна също фирма -Кир.... (не е скрита реклама).Истината е 1: ЗА ТИЯ ПАРИЧКИ НА ТОЗИ ЕТАП НЕ МОЖЕШ СИ ВЗЕ НИЩО СВЯСТНО!
За това ще те посъветвам да стиснеш зъбки, да си затраеш и да си направиш Коледен подарък нещо наистина читаво, марково и добро.Така поне като си работиш няма да му се нервиш, ще ти спори работата и ще се надъхваш за нови творчески постижения...А ако просто искаш да си похарчиш паричките ей така и да си мислиш, че имаш винтоверт -избора е твой!
Все пак ти желая успех и не прибързвай с покупката!
лек ден
mladkal - майстор
Технически Данни
PSR 14.4 V

Винтове-0 до 8mm
Отвори-0 в стомана 12mm
Отвори -0 в дърво 25mm
Обороти на празен ход 0-350/1250 min '
Степени на въртящия момент 5
Макс. въртящ момент (пробиване) 20 Nm
Напрежение на акумулатора 14.4 V
Продължителност на зареждане 1 ч.
Работна ос 1/2"
Бързозатягащ патронник 1-10mm
Тегло на машината с акумулатор 1,8 kg



"Примери за производителност с едно
зареждане на акумулатора"

Завиване
3,5 х 20 mm в меко дърво 500 винта
4,5 х 35 mm в меко дърво 260 винта
6 х 50 mm в меко дърво 100 винта
Пробиване
6 х 20 mm в меко дърво 490 отвора
10 х 20 mm в меко дърво 240 отвора

и това са данни за хоби машинка от известна марка на стойност около 160 кинта
EDI - майстор
Това е зелената серия на БОШ на цена от 159 лева.Въртящия момент е малко по-голям от това, коет одават в България - 28/12 нютона за твърдо и меко завиване, както е по спецификацията на БОШ.
mladkal - майстор
EDI написа:
Това е зелената серия на БОШ на цена от 159 лева.Въртящия момент е малко по-голям от това, коет одават в България - 28/12 нютона за твърдо и меко завиване, както е по спецификацията на БОШ.

точно за него иде реч EDI. Доволен съм от тази машинка в предвид, че съм любител майсторяга и не буча цял ден самонарезни в гипс картон или дърво. С чиста съвест бих го препоръчал на всеки колега любител
EDI - майстор
В момента съм на същата вълна, защото ще си сменям винтоверта.подбирам от зелената или синята серия на БОШ и мисля между PSR 12-2, PSR 14,4-2 GSR 12-2 V, ама още не съм решил, какво ще ми донесе Дядо Мраз. :-D
tuninghuman - специалист
mladkal написа:
nzagorov написа:
Много искам да си купя акумулаторен винтоверт но се чудя каква марка да бъде. Не мога да отделя повече от 50-60лв. и с какво да се вместя за тези пари? Искам и да може да се слагат малки бургийки. В Практикер има на промоция една 16,8V Budget за 48лв. с която могат и да се пробиват малки дупки та се чудя... Помагайте!!!
Здравей! Скоро мой познат ме търсеше за съветник при избора си на винтоверт. Идеята беше да се закупи нещо в клас "хоби" да е хубаво, ама да е почти без пари. Обиколихме магазините на големите фирми в моята Стара Загора ( а те са 5-6 на брои), както и надникнахме в една не безизвестна също фирма -Кир.... (не е скрита реклама).Истината е 1: ЗА ТИЯ ПАРИЧКИ НА ТОЗИ ЕТАП НЕ МОЖЕШ СИ ВЗЕ НИЩО СВЯСТНО!
За това ще те посъветвам да стиснеш зъбки, да си затраеш и да си направиш Коледен подарък нещо наистина читаво, марково и добро.Така поне като си работиш няма да му се нервиш, ще ти спори работата и ще се надъхваш за нови творчески постижения...А ако просто искаш да си похарчиш паричките ей така и да си мислиш, че имаш винтоверт -избора е твой!
Все пак ти желая успех и не прибързвай с покупката!
лек ден

ТАКА си е мама му! не си давай парите за боклуци. събери още. не е разумно да го вземеш и хвърлиш на 6тото ползване. един път го плащаш - качественото - после ползваш дълго време, работиш удобно и с кеф - а кеф-ът няма цена брат!!!
mladkal - майстор
EDI написа:
В момента съм на същата вълна, защото ще си сменям винтоверта.подбирам от зелената или синята серия на БОШ и мисля между PSR 12-2, PSR 14,4-2 GSR 12-2 V, ама още не съм решил, какво ще ми донесе Дядо Мраз. :-D
Ами, EDI, дано Дядо Мраз си развърже кесията и да ти донесе нещо по-синеещо.Просто си е в по-профи класа...А инак ти като сръчко съм убеден, че ще се спряваш и със зелен Бош.
Все пакстискам ти палци за нещо наистина хубаво!
крум - специалист
Известно време ползвах служебната такава. Според мен не си заслужава парите. Тежка, батерията си заминава страшно бързо, зарежда се за много дълго време. От друга страна след 2 часа работа с тази машина, ръцете ми се поддуват и започват да болят - напълно неергономична за моите ръце (предполагам, че е правена за по-големи ръце).
За тази цена мисля, че не си струва.
Май ще е най-добре да стиснеш зъби и да се насочиш в друг ценови клас.
genius - помощник
Във фирмата постянно ползваме такава машина.По цял ден навива самонарезни винтове във винкел и ламарина и няма свършване.Само дето цената е друга,около 300лв.марка METABO!

Тема "Акумулаторен винтоверт?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: