• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DirtySouth - напреднал
Е нещо не го виждам там тоя човек ?
zmiori - специалист
Хипотетично е прав, сектрон е вносителя /най големия/ на системите на парадокс.
Сигурно имаш познат които работи в СОТ фирма, помоли го да те свърже с техните техници, обяснимо какво искаш и какво имаш като техника. С лаптопа ще програмора за 30-50 мин. от теб остава само да ги накичиш като картини на стената, нали са без жични.
Друг начин няма. "Дистанционно" НЕ СТАВА. Трябва да си ровил на дълбоко в подобни системи.
Ако бе жична няма проблем все щяхме да измислим нещо ама с тия идентификатори е гадно /трудно/ и дистанционните и те за капак усложняват нещата допълнително.
Я пиши от къде си /кой град/ и да се опитаме да ти намерим човек да ти свърши работа.
1115 - специалист
той магелана е централата и "приемника"
Вързваш му антените на означеите места.
ДЦТ 10 е безжичен МУК. - абе за врата.
Тия клеми на него май бяха ако искаш да свържеш трансмитер .
Жичния МУК се връзва към клавиатурата или към някоя хардуерна зона.
Клавиатурата се връзва към "БЪС" шината - означено е на платката като GRN,YЕL,AUX + и -

П.П. По-нагоре има схема и ако не ти е ясна по-добре не се занимавай с това.
DirtySouth - напреднал
Значи бежичните датчици ги разкарах и взех 5 жични най евтините на парадокс NV500 и един жичен мук с тях трябва да стане системата , та ако имате човек давайте го да го настройва тоя сот с лаптопа , от София съм
1115 - специалист
DirtySouth написа:
Значи бежичните датчици ги разкарах и взех 5 жични най евтините на парадокс NV500 и един жичен мук с тях трябва да стане системата , та ако имате човек давайте го да го настройва тоя сот с лаптопа , от София съм

Доста кофти решение.
Сега си имаш гайда с компресор. За какво ти е безжична аларма с жични датчици и то само с 2 зони?
Айде 4 с ATZ. При новата ситуация трябва да ги свържеш и 5 датчика на един "кръг" - зона.
И при проблем няма да знаеш от кой датчик идва алармата.
Абе скопил си я тая централа и едни 100лв повече си дал.

Освен това не бих дал на непознат да ми настрои алармата, а и аз не бих настроил на непознат.
DirtySouth - напреднал
Ами това беше евтиното решение ,а другите датчици бяха 3 при ,а ми трябват 5 , при тях цената е 100 лева , да купя още 2 трябваше да дам 200 лева ,а аз за 5те дадох 80 ... зоните трябва да са просто 2 едната да е в коридора които е датчика и мука , да са забавена нали ,а в стаите другите 4 да са на 1 зона, така няма ли да стане ?
1115 - специалист
Тогава са те хлъзнали.
Евтиното е SP65, а не Магелан - спестяваш около 80 - 100лв.
Ако можеш и това да върнеш няма да е лошо.

За свръзването:
До клавиатурата си опъваш един 6 или 4 жилен кабел. Желателно е да е екраниран.
На клавиатурата закачаш МУК_а - тя има изводи за МУК.
На другите 2 зони си свързваш датчиците и използвай варианта с разпознаване на тампер.
Сменяш си заводските кодове - има го в книжката и даваш нужното закъснение на зоната която си избрал за МУК (трябва да е различна от зона 1 и зона 2) и си почти готов.
Последна промяна от 1115 на съб фев 18, 2012 7:20 pm, променено общо 1 път.
DirtySouth - напреднал
Системата я имаше налична за нея не са давани пари :) , виж и личните съобщение
valentin114 - специалист
Питащия готов ли е да записва PRODUCT PRESENTATION NOV 2010_MONITORES_BG
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за свързване на СОТ (PARADOX MG5000)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: