Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
kohiba - помощник
имам място близо до софия,около 800м2 направих мазе вкопано на 2,8м в земята положих вик изградих септична яма и моделирах терена.Имам виза и скица,но без план какви са проблемите ако продъжла така без план/да направиа две стай и баня с тоалетна върху плочата/
Прикачен файл:
IMG_0064%20(1).jpg
Прикачен файл:
DSCN2185.jpg
Прикачен файл:
DSCN2180.jpg
Прикачен файл:
DSCN2174.jpg
Прикачен файл:
IMG_0065.jpg
Фло - специалист
kohiba написа:
Имам виза и скица,но без план какви са проблемите ако продъжла така без план/да направиа две стай и баня с тоалетна върху плочата]
Проблемите ще ти са ,че без проект и разрешително за строеж ,всеки комшия,по всяко време може да те натопи на строителния контрол и той да прати фирма да ти събори незаконния строеж ,като после ти връчат сметка по-голяма, отколкото ти е излязъл строежа.Това може да се случи и доста време, след като заживееш щастливо и да те хване проблема неподготвен.
Стефко - специалист
Фло е прав. Ако някой е бандит от висока класа, няма да строи сам. Но и няма да има проблеми. Все ще се намери причина - болни зъби, ишиас, камъни в бъбреците, сърбежи, и т.н. И ще е нужно да се лекува. А и има кой да ги покровителства такива. Обикновенния човек кучета го яли. Всички закони са направени за обикновенните хора. А не за богопомазаните. Тях започват да ги съдят следващите управляващи. Поне това показва практиката в Булгаристан през последните 22 г на псевдодемокрация.
kohiba - помощник
здравеите точно това ме интересува каква ще е санкцията или глобата/по закон/не другите
Фло - специалист
kohiba написа:
здравеите точно това ме интересува каква ще е санкцията или глобата/по закон/не другите
ЗУТ (2) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) Наказва се с глоба от 1000 до 10 000 лв., ако по друг закон не е предвидено по-тежко наказание, лице - участник в строителството, което извършва, разпореди или допусне извършването на незаконен строеж.

Отделно ти дават разпореждане за събаряне в определен срок и ако не си го събориш сам идват с фадромата и после ти връчват сметката за плащане.
Chefo77 - майстор
Какво значение има колко ще е глобата, след като ще те накарат да събориш това, което си градил години наред???
kohiba - помощник
а вариант да постря само половината /една стая+wc/около 22 м2 и да го озаконя като барака или нешто такова ...и после/след година две/другата стая и този вариант ме устроива
Chefo77 - майстор
Бараката не се ли води преместваем обект (или нещо такова)?
kohiba - помощник
ами незнам затова питам
Фло - специалист
Бараката се води преместваем обект и се иска разрешение за поставяне от общината. Вариянта да си построиш нещо без разрешително е парник до 200 квадрата.Така,че като си построиш бараката си слагаш една табелка "парник" и си гледаш фикуса вътре ,между телевизора и прозореца :-D

Тема "как да си построя- къща,вила/дом/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: