Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
kohiba - помощник
Благодаря Фло но ти май ще ме навиеш да си направя планове сега,а да отложа строежа за догодина.А дали ще имам проблем/законов/ с мазето и да отлея плочата на кота 0
kohiba - помощник
Дайте идеи какъв материал да избера за да си направя вилата(тухли,термо панели,кирпич или друго).ПП нямам никакво строително образование това ми е като хоби и фитнес,но мога да се справя с почти всичко, (за двете стаи) това което сам започнал (без арматурата-ще ползвам майстор)
Фло - специалист
Предполага се,че кота 0,00 е някъде около височината на кота-терен и няма да боде толкова в очите.Като си направиш плановете трябва съществуващата плоча да е в застроителните граници.Обаче те съветвам нищо да не правиш предварително,защото първия запис в заповедната книга на строежа е на геолога,който приема изкопа на основите и разрешава фундирането с бетон.По-добре иди в общината и се разбери с техническия отдел какво ще им трябва да ти регистрират /узаконят преместваем обект или паянтова сграда.За къща процедурата е тежка:съгласуване на визата със енергото,ВиК,предварителни договори с тях,проект,одобряване на проекта в общината,строителен контрол от техник по време на стоителството,протоколи по време на строежа и т.н до разрешителното за ползване. За 22-25 квадрата няма смисъл цялото упражнение.
kohiba - помощник
При какви граници е позволено да се строй.Извинявай ако досаждам
Фло - специалист
kohiba написа:
При какви граници е позволено да се строй.Извинявай ако досаждам
Най-малко на 3 метра от оградата на съседа и от пътя.
kohiba - помощник
Намен с визата ми предписаха 4м,от север ги имам тези 4м но от западната сам на3.10м от оградата на саседа.Става въпрос за една махала с около 30 къщи извън селото(водисе строителен полигон)Искам да знам колко сам нагазил "лука"и сигурно ли е за 3-те метра
Последна промяна от kohiba на пон фев 20, 2012 7:18 pm, променено общо 1 път.
kohiba - помощник
Колегата ми предлага (да играя вабанк)и да си карам както съм почнал-много се чудия?
Фло - специалист
kohiba написа:
Намен с визата ми предписаха 4м,от север ги имам тези 4м но от западната сам на3.10м от оградата на саседа.Става въпрос за една махала с около 30 къщи извън селото(водисе строителен полигон)Искам да знам колко сам нагазил "лука"и сигурно ли е за 3-те метра
Аз не знам къде се вписва в Закона за устройство на територията това понятие за строителен полигон,срещал съм устройствен план на територията и подробен устройствен план /ПУП/ ,с който ти определят строителните граници,височина и плътност на застрояване.Нищо не ти пречи да отидеш до местното кметство и да си поговориш с някой от техническата служба, какво и как искаш да си построиш.
Незаконния строеж ще ти коства един ден глоба,и по-горе ти показах и, че длъжностното лице допуснало, в района си незаконен строеж без санкция го грози също глоба. Така,че тези хора си обикалят района и по закон следят за появата на нов строеж.Колегата ти не ти дава добър съвет ,освен ако не се е консултирал с някой баджанак от службата за строителен контрол във вашето кметство.
ivanj - специалист
слушай фло няма значение че е махала един ден ще береш ядове направиси планове ще ти коства по- малко пари,но повече време. и на визата ти пише какви са отстоянията ти.
kohiba - помощник
Дадено ще ве послушам при първа възможност отивам при съседката-тя е архитект и имам уговорка да ми направи плановете-,но получих много цена информация и от вас за което много ви благодаря.1.смятам да оправя нещата с мазето и плочата(легално) 2.да си направя една стая с wc 26-2м отгоре и да си пия ракията с кеф на терасата.П.П приятел ми подари казан,смятам да го пробвам тази година ако имате желание заповядайте.......ще пиша още и ще качвам снимки.Ако имате проблеми с зъбите ще помагам (това работим)

Тема "как да си построя- къща,вила/дом/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: