Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Маргарит - помощник
Привет на всички участници във форума! Искам да се обърна към Вас за мнение, относно това толкова рекламирано устройство "Energy saver"! Според писанията допринасяло до 30% икономия от консумираната ел.енергия на домакинство и т.н. Аз лично съм скептично настроен към подобни устройства, но все пак, ако някой има мнение по въпроса нека сподели! Благодаря Ви!
miroton - майстор
Имаше някъде тема потърси.
bip - специалист
Доколкото съм запознат това устройство е регулатор на фактора на мощността и може да помогне на някой, на който му таксуват реактивната енергия, примерно фабрика. За битовите потребители реактивната енергия не се таксува и единственото, което ще спечелиш е че проводниците ще се натоварват по-малко, когато ти работи хладилника, пералнята или климатика, но не и котлона или бойлера.
hidrazin - майстор
Устройство за балъци, лапнишарани и други такива.
Искаш ли да ти дам схемата?
hidrazin - майстор
Заповядайте:
Изображение
Схемата излиза малко грозно, ама всичко е видно.Ако някой има въпроси - моля.
Chefo77 - майстор
Е ти си дал схемата на ментето. Дай на истинското устройство, дето сваля сметката с 30 % :lol: :lol:
DMN - майстор
Ето братушките са направили опит.
http://www.youtube.com/watch?v=D5tCI35Z ... re=related

Тук още един.
http://www.youtube.com/watch?v=-BcHdCYV ... re=related

Всеки сам да си прави изводите.
hidrazin - майстор
Chefo77 написа:
Е ти си дал схемата на ментето. Дай на истинското устройство, дето сваля сметката с 30 % :lol: :lol:
Аааа...не!Това е истинското, в ментето го няма кондензатора от 6µF.
:partyman:
Всеки може да си го направи като шибне един или колкото си иска кондензатори в контактите.
Например от луминесцентни лампи или други подобни.Колкото повече - толкова по-малки сметки за ток.
Само гледайте да не прекалявате, щото може електромера да почне да се върти назад и енергото трябва да ви връща пари!
Става много явно!
:censored: :censored: :censored:
fox_vt - майстор
Абе баш това си е оригинала виждал съм снимка пак отворен и имаше само кондензатор резистор и диод,пък я виж тука колко елементи наслагали че и платка даже.В тоя ред на мисли жената имаше една нощна лампа тип сърце свети с три различни цвята едновременно обаче,та чудото изгоря и вътре имаше платка доста натъпкана с елементи разни изправители стабилизатори и прочие.Та наложи се да и купя друга пак същата която пак угасна и като я отворих платка 3 светодиода и един резистор свързани в "звезда" демек двата светодиода последователно на 220 в а третия с резистор пак към 220 те волта :prayer: :prayer: От тогава не я оставям в контакта когато няма никой :lol:

Тема "Енерджи сейвър - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: