Работа с гипскартон за напреднали.
k_k_krastev - помощник
Здравейте,

Скоро смених дограмата и сега е ред на обръщането около прозорците.
От гипсокартон съм оформил рамка около прозореца и се чудя с какво да запълня фугата (5-6 см) между гипсокартона и стената. Имам идея да го направя или само с гипс или с хоросан и шпакловка отгоре.
Какво ще препоръчате?

--------------------------------------------------------------------------------------
Допълнителна информация:
Майстори за обръщане на прозорци
Сравенете оферти и цени безплатно

Прикачен файл

windows4.jpg
windows4.jpg (28.52 KиБ) Видяна 50731 пъти
velsi - Почетен майстор
Изрежи си парченца стиропор или ако предпочиташ фибран, намажи ги с теракол и ги напъхай в празното място. Отгоре сложи малко лента и шпакловай пак с теракола. После с гипсова шпакловка и алуминиеви ъгли ще дооформиш ъгъла.
Spokoiniq - майстор
Аз си режа парчета от газобетон с теракол, също става гот а и става здраво.И без тва при ремонт се мотат обикновено остатъци наоколо :lol:
karlson - специалист
можеш също да си направиш кофраж до половината, да викнеш един бетоновоз и да наливаш бетон - така ще стане много противоземетръсно !!! :lol: :lol: :lol:


ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА МАЙСТОРЧЕТАТА ВЪВ ФОРУМА

аз отлитам бр-р-р-р-р-р-р-р-ррр-р-р-р-р
StroyMont.com - помощник
Най практично и евтино си купи 20 кг. гипс и напълни дупките, като преди това задължително грундирай с бетонконтакт. След това полагаш ръбохранител и шпакловаш с пластично лепило защото до прозореца ще имаш по големи температурни разлики. За евтино пластично си вземи 5 кг. унифлот.
leonardo_vd - модератор
Пяна, след това изрязване, поставяне на ъгли за шпакловка и после шпакловане. Евтино и бързо.
А сега аджеба, ако някой ми обясни повече (като на малоумен) за тая мрежа и как точно се слага, цена няма да има. Пък, ако и снимки сложи ще черпя. Четох четох навсякъде из форума и не мога да разбера, аз това нещо аджеба с Ц200 ли се лепи с пирони ли се кове :?
rusev - специалист
Къде по-точно трябва да я сложиш?
Ето тук мисля да залепя стиропор или фибран на стената и така да скрия фугата която се е отворила, още не знам какво точно, но върху него преди да се измаже с гипс разбрах, че трябвало да се слага някъва мрежа, което обаче никък не ми е ясно :sad:

Прикачен файл

DSC00275 [] [] [640x480].JPG
DSC00275 [] [] [640x480].JPG (15.95 KиБ) Видяна 49029 пъти
rusev - специалист
Първо изрежи пяната и ако фугата е около 5мм. не ти трябва да обръщаш със стиропор или фибран. Просто замазваш с акрилен уплътнител и после боядисваш.
Ако сложиш стиропор ще се покрие доста голяма част от профила на дограмата, а това не е необходимо.

Тема "Питане за обръщане около прозорци." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: