• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
efrdimitrov - напреднал
Здравейте колеги първо да спомена че съм начинаещ за това което ще ви покажа, това е клипа: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=bHzt74CE0fg който искам да коментираме. Първо горе-долу колко ще струва направата само на ветрогенератора без перки и други неща. Второ какъв волтаж и ампераж можем да направим и разбира се колко оборота ще ни трябват, интересуват приблизителни данни не някакви сложни изчисления. Малко повече информация за статора сечение намотки и схема на свързване. За магнитите мисля че трябва да са неодимови аз намерих едно място в София но сигурно има още и за това с какво се заливат не ми е ясно. Знам че зададох доста въпроси, на който от един клип няма как да се отговори на всички. Благодаря ви.
MamaMy - майстор
На този пич това му е първия генератор и го е правил по едно клипче от нета :-D . Така като гледам не е сложно. Има няма една година подготовка, работа и проби. Като пари едва ли е минал 2000 лева само за генератора. :lol:
angelfilev - специалист
efrdimitrov написа:
Здравейте колеги първо да спомена че съм начинаещ за това което ще ви покажа, това е клипа: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=bHzt74CE0fg който искам да коментираме. Първо горе-долу колко ще струва направата само на ветрогенератора без перки и други неща. Второ какъв волтаж и ампераж можем да направим и разбира се колко оборота ще ни трябват, интересуват приблизителни данни не някакви сложни изчисления. Малко повече информация за статора сечение намотки и схема на свързване. За магнитите мисля че трябва да са неодимови аз намерих едно място в София но сигурно има още и за това с какво се заливат не ми е ясно. Знам че зададох доста въпроси, на който от един клип няма как да се отговори на всички. Благодаря ви.
Проверих от любопитство, неодимов магнит с размери 55 х 25 х 15, до 80 градуса струва 25лв.
Сила на отлепване от стоманена плоча с дебелина 10мм, 319N (около 31,9кг)
Последна промяна от angelfilev на чет авг 30, 2012 10:04 pm, променено общо 1 път.
efrdimitrov - напреднал
Аз нямам толкова средства а да имам за сега не бих дал без да съм сигурен че ще стане нещо. По-добре да взема алтернатор от кола, имате ли идеи каква марка автомобил да търся, аз съм чувал че руските били много надеждни. Или нещо друго на да е по-голямо, имам мотор от пералня вятка мисля че беше, какво трябва да направя за да стане генератор.
pipilica - майстор
От кола няма да стане там се искат високи обороти да получиш мощност.
efrdimitrov - напреднал
Дайте тогава идеи за генератор или нещо да приспособим за да се получи.
juvigy - специалист
efrdimitrov написа:
Дайте тогава идеи за генератор или нещо да приспособим за да се получи.
Колко вата искаш да генерираш ? Високата скорост може да се компенсира от скоростна кутия или предавателна верига като при велосипедите.
efrdimitrov - напреднал
Ами не знам дали е пресилено но мисля да опитам с 100 вата поне идеята ми е перките да са от ПВЦ тръба 1м тоест 2м диеметър. Мисля за начало с 3 перки после ще добавя 3 и ще пробвам с 6 перки и дали е ремъчна предавка няма да по добре. Всъщност с кое ще има по малко загуби ремъчна или верижна.
pipilica - майстор
Май с верга има по-малко загуби (не съм сигурен) но ми се струва че няма да имаш успех с тая перка с предавка и с алтернатор от кола. Ако имаш алтернатора може да пробваш да го завъртиш на ръка като си включил две крушки от фар и възбуждането ще останеш изненадан колко е трудно. Никъде не съм срещал в нета ветрогенератор с предавка.
juvigy - специалист
Еми двигателче от дрелка или винтоверт ще свърши работа. Даже според зависи може да ползваш скоростната кутия на винтоверта. От рода на 0-500 рпм е на първа скорост и кам 1000-2000 на втора.
  • 1
  • 2

Тема "Алтернатор AXIAL 16-полюсен 24V 2500W" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: