Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
profesionalist_wood написа:
Обаче вярно ли е,че цената на веригите на спарки били 50лв!? Аз си купувам на щил,канадско производство за 20лв.
Зависи от къде я купиш, ако дойдеш да ти отрежем от рулото Stihl ще ти струва ~20 лв.
agj - майстор
dragozow написа:
Заточващото устройство лък(от последния пост) е най-доброто от показаните. Може да спазите до някъде ъгъла и работи с всякакви пили в зависимост от това каква машина имате.
И на мен ми се струва че е най доброто за домашно ползване , на клипа не е показано но гледам че на устройството има и правоъгълни процепи и предполагам че са за плоска пила за изпиляване на височината на ограничителя и би трябвало да не се ползва шаблон .Предполагам че към устройството има и инструкция за ползване на български?
agj - майстор
sek.1 написа:
Ограничителя на подаването се запилва според износването на зъбите иначе в един момент ще стане по висок от режещите зъби .
По дълбокото запиляване – по голяма производителност!Но пък не трябва да забравяме и за вибрациите и отскачането на триона !
При по малка дълбочина на рязна т.е.по висок зъб – триона се движи по леко и има малко вибрации. Запиляване без шаблон не се препоръчва ,зъба може да бъде изпилен много ниско а това ще доведе до влошаване на точността на рязане, повишаване на вибрациите и повишен риск за отскачане на триона.
Има дори шаблони за изпиляване на зъба според вида на дървесината – мека и твърда.
Изображение
dragozow - майстор
agj написа:
dragozow написа:
Заточващото устройство лък(от последния пост) е най-доброто от показаните. Може да спазите до някъде ъгъла и работи с всякакви пили в зависимост от това каква машина имате.
И на мен ми се струва че е най доброто за домашно ползване , на клипа не е показано но гледам че на устройството има и правоъгълни процепи и предполагам че са за плоска пила за изпиляване на височината на ограничителя и би трябвало да не се ползва шаблон .Предполагам че към устройството има и инструкция за ползване на български?
Има картинки с обяснения кое как. Като го сложиш на шината и погледнеш картинката става ясно.
agj - майстор
В крайна сметка ще се ориентирам към машинно заточване,не че толкова ми се иска а защото нямам друг избор!Оказа се че резачката ми е някакъв модел на който задвижващото зъбно колело на веригата в изключено положение не превърта изобщо, вътре имало някакъв съединител който не позволява свободно въртене ,така че няма как да движа веригата по шината за да я заточвам с какъвто и да било прибор или дори само с пила . :sad:
bigdragon - майстор
agj написа:
В крайна сметка ще се ориентирам към машинно заточване,не че толкова ми се иска а защото нямам друг избор!Оказа се че резачката ми е някакъв модел на който задвижващото зъбно колело на веригата в изключено положение не превърта изобщо, вътре имало някакъв съединител който не позволява свободно въртене ,така че няма как да движа веригата по шината за да я заточвам с какъвто и да било прибор или дори само с пила . :sad:
Вероятно няма никакъв съединител, а ключа за включване освобождава предпазната спирачка и при изключен бутон тя е задействана. Пробвай да превъртиш веригата при изключен щепсел и натиснат ключ за пускане.

Относно заточването, аз точа 2...4 пъти с пила с приспособлението от първата снимка на първият пост и след това на машина в сервиза за корекция на геометрията на зъбите и те така.

Посочи марката и модела и ще бъдем по-конкретни в съветите.
agj - майстор
bigdragon написа:

Вероятно няма никакъв съединител, а ключа за включване освобождава предпазната спирачка и при изключен бутон тя е задействана. Пробвай да превъртиш веригата при изключен щепсел и натиснат ключ за пускане.
Посочи марката и модела и ще бъдем по-конкретни в съветите.
Благодаря за съвета !
Точно по този начин се движи веригата напред ,малко стегнато но се движи ! Може би наистина има съединител ,защото при движение назад претраква нещо вътре ,но по важното е че се намери начина за превъртане!Марката и модела е RAIDER RD-ECS09 http://www.onlinemashini.bg/reza4ka-ele ... aider/3638,стъпка на веригата е 3/8 inch ", но ъгъл на заточване не е посочен в тех.параметри :?
bulhomes2 - майстор
По-разбирате. Предполагам, че и това е метод на заточване. Така ли е?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m1gzGpNOIfY[/youtube]

Сам си отговарям, че е за заточване. Какво мислите? Много по-лесно и по-бързо е от всички други заточвания досега, но дали е ефективно?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nUbcO6NSOB4[/youtube]
Последна промяна от bulhomes2 на пон окт 08, 2012 9:59 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Като му видях цената и ми мина всякакъв интерес
цък
dragozow - майстор
Има го и в България, но е скъпо. Уж върши работа, колко е вярно трябва да каже който го е ползвал. Устройството лък е достатъчно за полеви условия, ако си носите и резервна наточена верига няма да се занимавате със заточване.

Тема "Заточване на вериги на дърворезачки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: