• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
jdraganchev написа:
boyadzhiev написа:
Да не ти се налага да правиш профилактика на климатика.това е пална глупост,съжелявам,но това ми е мнението защото за най-малкото трябва да къртиш!!!!
Аман от крайни и несериозни мнения! Естествено, че в къщи също са вкопани, идеята е вкъщи да е красиво и приятно! Моите са така от 4 години и да чукна не ми се е налагало да къртя, а да - и профилактика правя 2 пъти в годината, преди да ги пусна Април-Май, и средата на сезона Август. През останалото време не ги спирам, цяло лято работят нон-стоп, денонощно. Разликата, е че не са Мидея, а Тошиба. И за да те разочаровам ще кажа, и че ВСИЧКИ кабели са ми вкопани, интернет, телевизия ток, сот....
И да се наложи да къртя, ще къртя и пак ще мажа и боядисам. Евала vekatap! Гледам, и че кабелите си предвидил, преди да боядисаш помисли още веднъж за всеки случай, пусни повече ако трябва по добре. Надявам се си предвидил и Телевизията, сот, интернет....

Каква ти е профилактиката измиваш филтрите и готово ли? При профилактика се вади вътрешното тяло зависи къде ти е връзката на медните тръби ами ако е в стената?ко праим ?Къртиш всеки път!
jdraganchev - специалист
boyadzhiev написа:
jdraganchev написа:
boyadzhiev написа:
Да не ти се налага да правиш профилактика на климатика.това е пална глупост,съжелявам,но това ми е мнението защото за най-малкото трябва да къртиш!!!!
Аман от крайни и несериозни мнения! Естествено, че в къщи също са вкопани, идеята е вкъщи да е красиво и приятно! Моите са така от 4 години и да чукна не ми се е налагало да къртя, а да - и профилактика правя 2 пъти в годината, преди да ги пусна Април-Май, и средата на сезона Август. През останалото време не ги спирам, цяло лято работят нон-стоп, денонощно. Разликата, е че не са Мидея, а Тошиба. И за да те разочаровам ще кажа, и че ВСИЧКИ кабели са ми вкопани, интернет, телевизия ток, сот....
И да се наложи да къртя, ще къртя и пак ще мажа и боядисам. Евала vekatap! Гледам, и че кабелите си предвидил, преди да боядисаш помисли още веднъж за всеки случай, пусни повече ако трябва по добре. Надявам се си предвидил и Телевизията, сот, интернет....

Каква ти е профилактиката измиваш филтрите и готово ли? При профилактика се вади вътрешното тяло зависи къде ти е връзката на медните тръби ами ако е в стената?ко праим ?Къртиш всеки път!
Не спори :-D 21 век има вече методи, които не налагат да се сваля вътрешното тяло, а както казах ако на 5 години ми се наложи да смена тръба ще къртя и ремонтирам.
А да, естествено че наемаш не монтажници, от тези които казват "аз това го правя от 10-20 години, акъл не ми давай" . Трябва да са пълни идиоти за да оставят снадките замазани! Моите са под корпуса на вътрешното тяло, и ако да свалиш сегашното тяло и го монтираш пак няма проблем. Ако ти е интересно ела, ще ти покажа.
И още нещо, филтрите ги мия всеки месец, не викам профилактика на това.
gstoychev - напреднал
Ще използвам темата, защото правих същото в неделя. Снимки ще кача малко по-късно ако автора няма против да му ползвам темата вместо да отворя нова с нищо ново в нея. Та по темата. Замаската на стените ми е 6см. Имам прокопани канали за тръбите на климатика и за мостов кабел за захранването. Изведох му контакт до него. Стената е варо-циментова смес. Искам да попитам как да замажа в момента? Наведнъж мога ли да запълня толкова дълбоки канали или трябва на два пъти? Накрая планирам за да направя шпакловка със сатен гипс. Очаквам вашите препоръки.
gstoychev - напреднал
Не мога да редакирам предишното мнение, затова пиша ново с цел да покажа две снимки:
Прикачен файл:
IMG_3865-e1349988158877.jpg
Прикачен файл:
IMG_3874-e1349988099689.jpg
EDI - майстор
Дано не ти се наложи ремонт, плюй три пъти през рамо и се моли на климатичния господ.
gstoychev - напреднал
EDI и 2008ма си писал същото :) Както по-горе колегите са казали връзките не са замазани в стената. С леко повдигане на тялото се откачат и проблем няма.
EDI - майстор
Така по-бива. :partyman: Ама аз по принцип съм си противник на това вкопаване :) .
gstoychev - напреднал
Наясно съм, че няма правилен начин, по който се поставят вътрешни тела. Аз обаче не съм фен на тръби по фасадата, нито на канали вътре освен ако не приляга мястото затова и подходих така :) :partyman:
Тани - модератор
Ако ще се разваля нещо , ще е добър повод да си поднови боята на стената, а защо не и на цялата стая! Не е кой знае каква философия! От друга страна няма да гледа досадните тръби цял живот! Така, че аз подкрепям това решение! Понеже се опитвам да вникна в характера на клиентите си, за да мога да им предложа не това, което аз бих направил в къщи, а решение подходящо конкретно за тях, предполагам, че по-голямата част ще предпочетат тръбите в кабелен канал пред алтернативата да се кърти сега , а и при евентуален проблем с климатика! Така, че решението си е строго индивидуално и няма правилно такова!
  • 1
  • 2

Тема "Вкопаване на тръбите за климатика :lol:" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: