Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bob - специалист
Здравейте. Не бях влизал отдавна във форума.Доста неща сте изписали.
Започнах да си изработвам пиролизен котел в домашни условия :) . Някой правил ли е подобно нещо, за да обменим идеи.Ще бъда много благодарен ако някой сподели опит :? .Ще кача снимки когато започна монтажа. Сега още е на етап разкрой.
bulhomes2 - майстор
viewtopic.php?f=10&t=13260&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%8A%D1%82+%D0%BC%D0%B5%D1%87%D1%82%D0%B0
Почни от тук!
bob - специалист
А ,вече съм се сдобил със чертежи. И материала е разкроен. Исках да питам дали някой е правил, за да ми каже дали има някакви особености при монтажа.Някакви подводни камъни , както им казваме в машиностроенето :roll: .
filmatoplo - майстор
Ами трябва- мерак ,електрожен ,електроди,маска ,ток и най важно -майсторлък :) .Керамичната дюза в средата как е замислена , от огнеопорни тухли ли :? , има логика да се сменя след време лесно .
bob - специалист
Дюзата е от тухли. И на мен ми се струва добре, от гледна точка лесната подмяна. Въпреки че и варианта да я направя от стомана ме блазни. Всъщност, на колко време се подменя керамичната дюза :? . Защото ако е на 5 години, няма смисъл да оскъпявам конструкцията.
swetlio - специалист
Малко стара темата-ма какво стана колега-топлиш ли се с котела, завърши ли го? Може ли да изпратиш чертежите?

Тема "Пиролизен котел - изработка в домашни условия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: