Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
audibs - напреднал
Искам да си закупя японски инвертор 2-а употреба 9-а или 12ка за стая 20кв.м,изолация и пвц,до 5-6годишен модел,daikin,mitsubishi,toshiba,цена до 800лв,без монтаж.Препоръчайте ми модел,и от къде да го закупя.Аз съм от Бургас,но тук цените ми се струват надути и няма голям избор.Мисля от Пловдив,Варна или София.
velsi - Почетен майстор
Конкретен модел не мога да ти препоръчам, но имай предвид следните неща: никъде няма да видиш по етикетите на машините година на производство и могат да ти кажат каквото си искат. Аз на моя Дайкин открих годината по щампата на пластмасовия капак за филтрите. Освен това лъжат с мощността. Климатик 22-ка (2,2кW на охлаждане) го обявяват за 10-ка, а в действителност той се равнява на 7-ца. Доколкото съм чувал най-големите вносители на такава техника са в Пловдив. Успех в избора!
mamkata - специалист
Велси, мисля че бъркаш - тия, дет ги обявяват за 9-ка, 12-ка и т.н. имат предвид БТУ /Бритиш Термал Юнит/, а не консумацията в кВ.
georgiarg - специалист
Според мен климатиците втора употреба са с изчерпан ресурс и само ще сгрешиш. За тези пари според мен по-добре си потърси нов, който може да не е инверторен , но да е например панасоник, фуджи и др.
Лъчезар - специалист
ако е модел на 5г и е от марките които е споменал, няма да е с изчерпан ресурс, тъй като спокойно изкарат по 10-15г. и това ги различава от нискокачествените тракащи китайски боклуци.
Аз не бих си взел втора употреба, най-малкото защото ще са с по-стария ниско ефективен фреон.
mamkata - специалист
Лъчезар написа:
ако е модел на 5г и е от марките които е споменал, няма да е с изчерпан ресурс, тъй като спокойно изкарат по 10-15г. и това ги различава от нискокачествените тракащи китайски боклуци.
Аз не бих си взел втора употреба, най-малкото защото ще са с по-стария ниско ефективен фреон.
Хич даже не си прав за "стария и нискоефективен фреон" - фреон R11, R12 са по-ефективни от примерно R134a, но понеже унищожават озоновия слой са забранени за внос и употреба.

Иначе проблема е че ако се наложи допълване или преработка на климатиците за работа с нов фреон - ще ти излезнат златни
velsi - Почетен майстор
mamkata написа:
Велси, мисля че бъркаш - тия, дет ги обявяват за 9-ка, 12-ка и т.н. имат предвид БТУ /Бритиш Термал Юнит/, а не консумацията в кВ.
Именно. Но не аз бъркам, а тези, които ги продават се правят на луди. Климатика, който имам е 22-ка по японския стандард (2,2кW на охлаждане, 3,6кW на отопление). Японците ги означават в киловати 2,2 -> 22. Мощността при BTU се дава на охлаждане. Сметнато така тези 2,2 киловата отговарят на 7000BTU. Нашите тарикати обаче смятат: 3,6 кW се равнява на 10000 BTU и... оп! готово! А това, че на тебе после няма да ти излязат сметките не е техен проблем.
mamkata - специалист
velsi написа:
mamkata написа:
Велси, мисля че бъркаш - тия, дет ги обявяват за 9-ка, 12-ка и т.н. имат предвид БТУ /Бритиш Термал Юнит/, а не консумацията в кВ.
Именно. Но не аз бъркам, а тези, които ги продават се правят на луди. Климатика, който имам е 22-ка по японския стандард (2,2кW на охлаждане, 3,6кW на отопление). Японците ги означават в киловати 2,2 -> 22. Мощността при BTU се дава на охлаждане. Сметнато така тези 2,2 киловата отговарят на 7000BTU. Нашите тарикати обаче смятат: 3,6 кW се равнява на 10000 BTU и... оп! готово! А това, че на тебе после няма да ти излязат сметките не е техен проблем.
Това за японския стандарт не го знаех.

Тема "избор на климатик 2ра употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: