• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Velio - специалист
Здравейте,
дайте идеи как да направя настилката на тази тераса. На стените под терасата челно е залепена изолация (фибран).
Някой ме съветват да направя малко бордюрче(под кованото желязо) от бетон за да не тече вода по изолациите на стените. Ще се даде наклон към водосточната тръба. Ако направя така, външната част на бордюрчето трябва да е до края на плочата(без да заляга изолацията)? И след това външно пак фибран и отгоре плочките? И някаква лайсна ще трябва ли да има?
Други предлагат да се направи отгоре на плочата пак изолация от фибран?
Изобщо кой е най-добрия вариант? Какъв е начина да се направи както трябва в текущия случай? Мерси за идеите.

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от Velio на вт апр 09, 2013 11:15 pm, променено общо 3 пъти.
jekasus - майстор
На една кооперация съм гледал едно решение - улук по периметъра на тераса и плочки отгоре застъпваха 2-3 см.
VLADO66 - майстор
Слагаш си гранитогрес като обличаш и челото като челните плочки са по-дълги от от челото с половин един сантим за да се получи нещо като водокап.
Velio - специалист
VLADO66 написа:
Слагаш си гранитогрес като обличаш и челото като челните плочки са по-дълги от от челото с половин един сантим за да се получи нещо като водокап.
Заблудил съм ви малко. Терасата не е висяща.
Последна промяна от Velio на вт апр 09, 2013 11:15 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
В такъв случай лепиш плочките така че да надсърчат от края на терасата с 1-2 см. и челно лепиш върху плочките алуминиев винкел 2х2 см. така че да се получи като чело водокап.Винкела се лепи с полиуретанов уплътнител PU 25 открай докрай,така че до няма пропуск между винкела и плочките откъдето да влезе вода и да тръгне по стената.
Velio - специалист
А иначе с или без прагче е по-добре? И какво ви е мнението за изолиране с фибран под гранитогреса?
VLADO66 - майстор
Варианта които посочих е за без праг.Ако отдолу имаш помещение трябва да сложиш фибран,армирана замазка с наклон, хидроизолация и чак тогава плочки. Но за целта трабва да махнеш парапета, а и не виждам прага на вратата колко е висок,защото фибрана трябва да е мин.8см и замазка мин. 4 см стават 12см. и още 2см плочки си направи сметката.
Velio - специалист
Благодаря VLADO66. За мен беше удоволствие да прочета съветите ти!
Sagittarius63 - специалист
Една идея и от мен.Хидроизолация,плочки до външния край на колонките,след което монтираш Z образна алуминиева лайсна,по начина указан по-горе от колегата.
nikolson - майстор
Някой има ли впечатления от това?:
http://plana-engineering.bg/PVC+%D0%BF% ... owse-6.htm
http://www.petkovm.com/bg/nav/products/ ... nav_prod/3
Преди четири-пет години бях се навил за една веранда на къща, обаче цената започваше от 50лв/м2. Сега гледам има и по 25лв.
  • 1
  • 2

Тема "Идея за настилка на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: