• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
radius - майстор
Тошиба Дайсекай, само че цената над двойно над бюджета ти. Пиша това, за да си наясно, че ще е компромис избора на тих климатик за това помещение. Те инверторите почват от толкова най-малките.
idunno - специалист
...или подов Daikin FVXS35F.Но и там нещата клонят към 2000 лв.За спалнята обикновено се гледат децибелите. :)
Aleksandars - специалист
Toshiba RAS-13SKV2-E Suzumi Plus с кредит енергийна ефективност.
Марка: Toshiba
Година: 2011
Работно напрежение: 220 V
Страна произход: Thailand
Хладилен агент: R410A
Работен диапазон: Охлаждане (-10°С ~ 46°С), Отопление (-15°С ~ 24°С)
Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението)
Охлаждаща мощност: 3.5 kW (0.8 ~ 4.1), 11946 BTU (2730 ~ 13993)
Консумирана електроенергия: 1000 W (150 ~ 1250)
EER: 3.50 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
Energy efficiency class: A+
Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението)
Отоплителна мощност: 4.2 kW (0.9 ~ 5.6), 14335 BTU (3072 ~ 19113)
Консумирана електроенергия: 1080 W (150 ~ 1800)
COP: 3.89 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
Energy efficiency class: A+
Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението)
Отоплителна мощност: 3.043 kW, 10386 BTU
Консумирана електроенергия: 955 W
Параметри на климатизатора при -7°С външна температура (20° в помещението)
Отоплителна мощност: 2.595 kW, 8857 BTU
Допълнително инфо за модела:
IAQ - Филтрираща система;
Ниски нива на шум при работа;
Технология DC Hybrid Inverter;
Филтър срещу неприятни миризми;
Функция за премахване на остатъчната влага - самопочистване на изпарителя, чрез вентилация;
piron45 - майстор
Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE 2013г
ДОВЕРЕТЕ СЕ НА ДОКАЗАНОТО КАЧЕСТВО НА MITSUBISHI ELECTRIC

*Вие можете да закупите тази климатична система на изплащане по програмата за кредитиране на Енергийната Ефективност в дома - REECL.

- Препоръчителен обем на помещението при режим охлаждане 90 м3
- Препоръчителен обем на помещението при режим отопление 75 м3
- нов инверторен модел 2013 година
- висока енергийна ефективност
- тих режим на вътрешното тяло - 21 dB
- функция econo cool
- нано-платинен филтър против най-фините частици
- програмируем таймер
- вертикален auto swing режим
- функция I save
- автоматичен рестарт
- нискотемпературно охлаждане
- самодиагностика
- автоматичен режим
това е твоят климатик колега, най новия модел от тази година. Аз имам 3бр. от по стария модел и вече 2г съм много доволен. Работят перфектно и в най големите студове. Много са тихи.
В момента в някои фирми ги предлагат с безплатен монтаж.
zz55 - помощник
Здравейте, предстои ми да си взема климатик и съм се спрял, т.е. посъветваха ме за три варианта. Става въпрос за Хасково - хол около 35 кв.м. в тухлена кооперация с изолация и дограма. Една външна стена с много прозорци. Етаж втори, под мен не живее никой.

Вариантите са:
- Daikin FTX 50G/ RX 50G
- Daikin FTXN 50
- Hitachi 50 PPA
и аз все си мисля и за Mitsubishi Electric примерно MSZ/MUZ-GE50VA

Най-вече се чудя между първия Daikin и Hitachi-то, тъй като Mitshubishi-то в момента го няма налично.
Дайте съвети, моля.
EDI - майстор
Правилно си се ориентирал към FTX50 или 50 PPA.Има и по-добър избор - НОКРИЯ 14-ица, но не знам как си с бюджета, машината е около 2250 без монтаж.Ако не ти стигат парите за НОКРИЯ-та, вземи ХИТАЧИ-то.С двойноротационен компресор е, двуредов обменник, няма проблеми с дефроста.ДАЙКИН-а FTX50 е изпитан през годините модел, топли добре, но може през зимата да те дразни, дефроста е прекалено на често.Какви температури търсиш все пак да поддържаш през зимата.Ако си избирах аз машина, определено бих взел НОКРИЯ-та.
idunno - специалист
То купуването на климатик е като купуването на лека кола, само дето няма тест драйв.
Като си купуваш климатика виж фирмата, дали има истински сервиз с резервни части, че някои свалят от новите климатици, като им липсва някоя резервна част.
Иначе или Мицубиши(Зубадан серията, ако ще ползваш и отопление) или Дайкина(просто са здрави машини).В Хасково лесно ще разбереш, коя фирма е твоята. :)
валкиса - специалист
Митцубиши е добър климатик. Собствено мнение.
zz55 - помощник
EDI написа:
Правилно си се ориентирал към FTX50 или 50 PPA.Има и по-добър избор - НОКРИЯ 14-ица, но не знам как си с бюджета, машината е около 2250 без монтаж.Ако не ти стигат парите за НОКРИЯ-та, вземи ХИТАЧИ-то.С двойноротационен компресор е, двуредов обменник, няма проблеми с дефроста.ДАЙКИН-а FTX50 е изпитан през годините модел, топли добре, но може през зимата да те дразни, дефроста е прекалено на често.Какви температури търсиш все пак да поддържаш през зимата.Ако си избирах аз машина, определено бих взел НОКРИЯ-та.
Не търся особено висока температура през зимата, но все пак трябва да е достатъчно топло, за да удовлетвори жената и детето. Иначе за Хитачи-то не съм чел достатъчно добри неща, освен, че марката е доста след Дайкин в класацията според повечето специалисти. Ще се радвам да чуя повече мнения. Нокрия-та май ми идва по-скъпичка, отколкото ми се иска.
dundurma - специалист
НОКРИЯ.........дайкина фтх 50 жв е мощен,топлещ и с много глупав софтуер климатик(аз съм бивш собственик на такъв).а най-добре японец втора употреба(тошиба ДР серия)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: