Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,Някой може ли да ме насочи как да си направя кофраж и армировка.Направих сметка че по евтино ще ми е като се опитам сам да си го направя кофража и армировката , но въпроса е как да се направи.Не съм се занимавал с такива работи и ми е за първи път.Ще си правя къща скоро време и мисля основите на къщата до първа плоча с колоните да го направя няма да има мазе.Някой може ли да ми даде чертежи каква армировка се прави и как се прави кофраж
ivanj - специалист
В проекта е казано,ако нямаш не се захващай.
Spaidy - специалист
Една от най-несериозните теми, които съм виждал на последък.
Ако беше така просто и лесно, нямаше да е така добре платено строителството.
KingLin - майстор
Spaidy написа:
Една от най-несериозните теми, които съм виждал на последък.
Ако беше така просто и лесно, нямаше да е така добре платено строителството.
Че ти къде си виждал напоследък добре платено строителство? Пък и щом бай мангал може да прави кофраж и армировка, защо аз да не мога? За мен темата си е абсолютно сериозна и точно в стила направи си сам. За съжаление не мога да помогна на колегата, тъй като не разбирам нищо от армировка.
ebahti - майстор
KingLin написа:
За мен темата си е абсолютно сериозна
Аз искам да си направя ракета,някой може ли да ми каже как?
Spaidy - специалист
Аз ще си строя круиз и мисля да го правя сам, защото съм виждал цигани по корабостроителниците, а и да не забравяме, че това е направи си сам все пак.
KingLin - майстор
Както пише в подписа на един съфорумец:
Български форум - попитай нещо и всички почват да ти обясняват колко си тъп.

Какво общо имат ракетата и кораба - човека не иска да строи небостъргач. Става дума за плоча (една) и колони. Дядо ви и прадядо ви да не са се родили инженери, като са си строили къщите с редене на камък, което е по-трудно от връзване на арматура? Ivanj го е казал "ако нямаш проект не се захващай" - абсолютно съм съгласен с него. Ако има проект не виждам проблем да се справи човек с помощ от знаещите.
Abadon дано някой, който знае да ти даде насоки и не се връзвай на разни хейтъри!
ArturDent - Почти Безобиден
В проекта си пише каква е армировката.
Трябва да имаш сертификати за материалите.
Имай предвид, че конструктора приема кофража и армировката. (акт 7)
isko6p - специалист
А бе агент някакво планче за къщата нямашли? Там е начертано и написано. :? /свободно съчинение ще ти бъде трудно/
професионал - специалист
Намери си читав майстор, плащай си му добре и работи заедно с него - ще научиш тънкостите на занаята, ще контролираш качеството на строежа и ще разбереш истинската цена на този труд! (но всичко това при условие, че си намериш Майстор) Успех!

Тема "Как се прави кофраж и армировка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: