От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте търся си схемичка на индикатор за зареждане на батерии. Имам няколко литиеви батерии от стари телефони и искам да ги зареждам с отделно зарядно и за целта ми трябва индикатора за да знам кога е заредена дадена батерия. Т.е. светодиод който мига докато се зарежда и свети когато вече е заредена батерията на принципа на зарядните за винтоверти ... Ще е добре ако ви се намира и някоя с три светодиода или т.е. червен че зарежда (че е изчерпана батерията) оранжев че е на половина и зелен че е заредена ... Достатъчно е и първото с мигането второто е изгъзица :) . батериите са на 3.7v и между 1500 и 2200mAh литиево ионни и ще ползвам зарядно от един от телефоните което е с 5v исходно напрежение и 800mAh ток имам и на 1000mAh ток.. Ако може малко по елементарна схема и леко обяснение кое какво прави че не съм спец в електрониката и ми е интересно кое за какво служислужи :) дано съм успял да обясня какво се опитвам да направя но ако не питайте ще опитам отново да обясня :)
sstefanov - майстор
Само със зарядно от телефон няма да стане, защото телефонът си има контролер за зареждане в себе си.
Използвай специален контролер за зареждане на литиеви батерии. Иначе гърмят!
Обикновено тези контролери си имат индикатор.
Какъв е този контролер и как да си направя такъв

П.П. знам че има едни джиджавки за външно зареждане те не ги знам имат ли контролер но идеята е да си направя нещо подобно само че приютено в табакера от цигари
sstefanov - майстор
Например такъв:
http://www.linear.com/product/LTC1731-8.4

(по-евтино ще ти е да си купиш готово зарядно)

Тема "схема на индикатор за зареждане на батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: