• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Svilky - напреднал
Здравейте, казвам се Свилен от Русе и ми предстои закупуване на този апартамент.

Изображение

Искам да се допитам до вашето експертно мнение относно преустройството и обзавеждането му.
Ето и моите идеи:
1. Да се усвои терасата към кухнята. Шкафове от вратата до комина и от комина до външната стена в момента.
2. Радиатора в кухнята да се измести на новопостроената стена на балкона.
3. Да се изкърти стената, която е под прозореца и тази в ляво от него, така, че да може да се сложи ъгъл с маса и столове.
4. Баня, тоалетна и детска за сега остават така.
5. Хола трябва да стане и спалня за мен и съпругата ми, а в същото време и хол с холна гарнитура, секция и т.н.
6. Ако се избие стената на килера откъм хола за какво може да се ползва новото пространство.
7. Дограма на целия апартамент.
Има сигурно и още но за сега не се сещам
Разполагам за ремонта и обзавеждането макс 15000 лв.
Майстори почети няма да влязат, единствено може би за къртенето на стените.
Дайте идеи моля ако обичате.
Благодаря

Прикачен файл

Apartament v momenta.jpg
Apartament v momenta.jpg (50.56 KиБ) Видяна 16737 пъти

Прикачен файл

Apartament ver._1.jpg
Apartament ver._1.jpg (51.8 KиБ) Видяна 16737 пъти
Pepina - напреднал
Наши приятели имат апартамент със същите размери и разположение. Направиха промени почти като твоите замисли и са много доволани. Килера може да направиш гардеробна с плъзгащи врати, но не можеш да използваш тази стена, а в хола ще трябва да разполагаш мебели. Нашите приятели отхвърлиха тази идея.
theurgist - специалист
Ето как бих го направил аз :)

Прикачен файл

101771_449.jpg
101771_449.jpg (101.38 KиБ) Видяна 16715 пъти
Svilky - напреднал
Това последното наистина ми харесва и не съм се замислял за този вариант.
Аето и конкретен въпрос. Ще мога ли да махна това защрихованото? Става въпрос точно за стената между балкона и кухнята.

Прикачен файл

Sever_Kuhnia.JPG
Sever_Kuhnia.JPG (28.7 KиБ) Видяна 16704 пъти
emergency_bg - специалист
подпрозоречното да, страничното не. Относно хола, дай размери, защото моя е 6,5 на 3,5 и въпреки това съм го отделил само визуално, без прегради.Основния проблем на вътрешната стая е липсата на светлина. На последното предложение, не мисля че може да стане, на скица е добре, но да събаряш така стени в панелен апартамент.....
Emerald - модератор
Този апартамент не е ли панелен? Тогава преместването на стената е немислимо.
mmm321 - напреднал
А защо не направиш всекидневна, трапезария и кухня в хола, а кухнята да стане спалня?
emergency_bg - специалист
сега ги гледам по подробно, тези "ръбчета", които остават от двете страни на бившия вратопрозорец в кухнята не могат да се махнат. Някой хора ги издълбават 20-30 см навътре, аз лично моите не съм ги пипал. Но да се махнат целите не е възможно, затова и идеята ти с кухненския ъгъл не е осъществима.
Svilky - напреднал
emergency_bg написа:
подпрозоречното да, страничното не. Относно хола, дай размери, защото моя е 6,5 на 3,5 и въпреки това съм го отделил само визуално, без прегради.Основния проблем на вътрешната стая е липсата на светлина. На последното предложение, не мисля че може да стане, на скица е добре, но да събаряш така стени в панелен апартамент.....
Размерите ги има на втората снимка. Те са 495х345 см.
Благодаря на всички, които изказаха мнението си.
emergency_bg - специалист
значи при дължина 5 метра, аз не бих правил преградна стена. По скоро нещо като двустранна етажерка, стъклени тухли, лавици от гипскартон с ниши или просто визуално преграждане.
  • 1
  • 2

Тема "Нов, стар панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: