• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Да разбутам малко стари неща.
Вчера сменях радиатора в банята и цял ден колектора горе си стоя без да подам вода към него, тъй като са в една система.
Ако беше heat pipe... не ми се мисли, докато мократа тръба с около 34 литра вода вътре по едно време забълва пара от тръбата, която е като отдушник горе - явно завря, но какво от това.
По интересното е, че късно вечерта, когато пуснах системата тя си тръгна и бойлер 80 литра за около час стана от 37 на 47 градуса. Т.е около 1 киловатчас, акумулиран горе блезе в бойлера. Това друг тип колектор не може да го направи. Освен ако не е от ония тайни китайски разработки с PCM латентен материал вътре в самите вакуумни тръби.
syncho - майстор
Evgeniy написа:
...Това друг тип колектор не може да го направи...
хехехе Evgeniy много ми е забавно, когато някой почне да се изказва за своето по този начин
Evgeniy - майстор
Не съм иксал да акцентирам точно върху тази реплика.
Просто ми стана интересен факта на акумулиране, което значи, че дори при спиране на тока има един буферен период, в който загубите са минимални.
vladilen - специалист
Evgeniy написа:
Не съм иксал да акцентирам точно върху тази реплика.
Просто ми стана интересен факта на акумулиране, което значи, че дори при спиране на тока има един буферен период, в който загубите са минимални.
по тази логика какво ще кажем за термосифонните :-D
sensi - специалист
Преди време ме беше запалил един приятел по едни комбинира панели. Фотоволтаици и под тях вакумни тръби за подгряване на вода. Подгрятата вода служи като охладител и КПД-то на фотоволтаика е по добро. Внасяла ги една фирма и беше обещал да ме води да ги разгледаме. В последсвие се оказа, че производителите фалирали и спрели да ги произвеждат. Вносителите направили една демо инсталация в София и ще ходя да я видя и да наснимам . Та производителя е бил индийска фирма( което не ми вдъхна доверие), но сега ги купили някакви скандинавци и възобновили производството. Изнасяли масово за Скандинавия и УК.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Вакумно тръбен срещу плосък панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: