• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
крум - специалист
С две думи - ударихме на камък с плота...
Ама буквално.

Единствените изисквания за този плот са:
1. Да е светъл и консистентен като цвят (бяла/светло бежова гама).
2. Ако има сглобки, те да не са с лайсни.
3. Като цяло не държим на материала.
4. И не на последно място - цената...

Ето го чертежа:

Изображение

Предложенията до тук:
1. ПДЧ, като частта с мивката се слепва и префурнирова (около 100-120 лв за удоволствието), а снадките с другите 2 прави части от плота се правят с прикриващи лайсни.
Т.е. постоянно мърсотия и чернилки...

2. Изкуствен камък. Снадка ще има, защото плочите не са толкова големи. Тя ще се падне под котолоните. Първоначалните очаквания бяха за 250-300 лв/л.м. Днес получихме оферта за 1200 лв. Изглежда това са цените. Тази събота и неделя може да погледнем още на няколко места.

3. Дървен плот. Все още се опитвам да открия някой, който произвежда/продава такива плотове. От всичко прочетено досега стана ясно, че трябва да се импрегнира. Дървото трябва да е твърдо. Плота трябва да е от слепени парчета.

Импрегнант продават в Икея, така че той не е проблем. И плотове продават в Икея, но те са предварително импрегнирани, така че предполагам, че няма да могат да се залепят и снадките пак ще стават с лайсни, ако решим да купуваме от тях.


Ще съм благодарен за всякаква информация и идеи.
metody - помощник
Проверихте ли за естествен камък ? Доколкото знам цената му доста по-евтина от изкуствения
Защо не опитате с плот от полимермрамор.Моят е такъв и е с подобно ъглово разположение.Отлива се по поръчка ,а снадката се залепва със същия материал и след това се полира,така че нищо не си личи.
крум - специалист
Току-що минахме през Техми.
Единствено един мрамор ни се стори подходящ. Дето се вика - ако няма какво друго, да сложим него... Нямат нищо светло.
И за капак ни обясниха, че мрамора въобще не е подходящ.

kmet, дай повече информация за този полимермрамор? Дали е подходящ за кухненски плот, дали поема петна, дали се драска, издържа ли на горещи тенджери, залепени директно от котлона върху плота?
И не на последно място - цена. Колко ти е голям плота и колко плати?
emo_peev - специалист
Най-добрия материал за кухненски плот е гранита, задължително е импрегнирането.
Като гледам чертежа , може да се изработи като цял детайл без снадки, най добре е да е от 3см


Изкуствените материали според мен не са за предпочитане, първо не издъражат на топлина и оцветителите им не са устойчиви, т.е. променят си цвета. Това се дължи на състава им, оцветени са със оксидни оцветители, защото са най евтини, а свързващо вещество е полиестерна смола, която не е топлоустойчива.

Аз си имам плот от гранит НЕРО АФРИКА, дължината му е 6,5м и излезе към 1000лв
emo_peev - специалист
По мои сметки, плот по този чертеж от италиански светъл гранит на 2см. ще струва не повече от 700лв
null - специалист
За дървен плот http://www.foresttrade.bg/bg/
Говорил съм с тях по телефона. Казаха ми преди време, че могат да направят почти всичко. Говоря за дъбов плот лепен на преса без клинозъбни снадки.
За импрегнат мога също да препоръчам http://phivex.com/html/wood_wax_top_oil.htm
Правих си една маса за кухнята (дъбова). Много съм доволен как изглежда вече половин година. Слагам направо върху масата тенджерата от котлона и няма проблеми.
Мисля, че ще е по-евтино от камък и на мен по ми харесва дървото.
generala_1 - напреднал
moje s 4-sm termo plot na koito moje dase napravqt rohovi vryzki se kazvat-skrit montaj za snajdane edin plot e okolo 140lv sori 4e nepi6a na bg-precaka se klaviaturata
slavckc - специалист
Виж тази фирма

Прикачен файл

reklama.jpg
reklama.jpg (27.73 KиБ) Видяна 26942 пъти
крум - специалист
Днес като цяло пуснах чертежа на форест трейд и минах през още 2 фирми за камък. Едната дадоха цена 850 лв за светъл италиански гранит. Доста по-добре от 1200, но някак си цвета на гранита беше доста компромисен - не съм сигурен, че ще се върже с общата концепция за кухнята. Чакам оферта утре от другата.

Null, знам я твоята маса - харесва ми. Мислите ли, че е безопасно да се избели дъба?

Генерале, какви са тези скрити снадки? Дай повече инфо? Къде може да се види такова изпълнение?
  • 1
  • 2

Тема "Плот за кухня. Помагайте." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: