• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
plo4kata - специалист
Аз доста пъти съм ползвал такова чудо и почти никога не съм постигал обещаващият ефект на изправяне.Тази саморазливна трябва да се полага върху много добре нанесена и дричкана замазка,предварително се изчиства с прахосмукачка и се грундира с руло с препоръчаните за това грундове,за да не дърпа бързо и да се спои,проверява се за цепнатини в пода за да не изтече материала,така се постига ефекта на разливането,издърпва се с назъбен гребен 10мм.ако няма специален валяк, като в стята не трябва да има абсолютно никакво движение на въздух,ако обекта не е затворен да се запечата с найлони.Препоръчва се при полагане на дървен паркет лепен за пода със ситни зъби 2-3мм.и при полагане на винилови подове,също саморазливни или пана с големина на керамични плочки,в случай,че се лепят керамични плочки със строителни лепила,задължително се грундирва саморазливната,защото повечето са на гипсова основа и изсушават бързо лепилото.Пропрцията препоръчана от производителя да се спазва,в противен случай ако е по-рядко се утаяват накои от съставките и после се лющи както при някои от форума.Ако ви се налага да изравните подове,не разчитайте!само заглажда,почти нищо не изравнява.Да не се полага във влажни или мокри помещения,басеини!!!
sasooooooooo - "специалист"
plo4kata написа:
Ако ви се налага да изравните подове,не разчитайте!само заглажда,почти нищо не изравнява.
О, да бях много разочарован, когато го установих.
parketmilanov - специалист
при саморазливните замазки както и при други продукти мноого е важна марката ,методиката/чалъмите/и разбира се задкормилното устройство ,слагал съм паркет след много саморазливнаджии ....повечето са леко да не кажа много неграмотни.....и затова и резултатите са им доста семпли,но има и хора които си разбират от занаята ,някои са тук от този форум ....
поздрави и наздраве за Ръкатите и грамотни хора !!!!
уЗпешен Викенд
Б.
Илиян Илиев™ - майстор
Саморазливна на гипсова основа? :shock: :?
torbalan - Дървен философ
кво се чудиш
повечето са такива...
Илиян Илиев™ - майстор
Ми зачудих се, защото никога не съм се интересувал на каква основа са, а и не бих очаквал нещо на гипсова основа да служи за под и те така.
rockwall - майстор
трябва ми замазка за гаража, с която да изравня около 1см 10-20 см широки ивици, в бетонния под - т.е. слагане на метални мрежи и заливане не става, защото не искам да вдигам останалото ниво

не ми трябва да се изравнява съвсем хоризонтално, защото подът не е равен, така че саморазливността не ме вълнува, а ми е важно този 1см (1,5) да е здрав и да не се рони.

Нямам проблем да мина и останалата част със замазка, ако така ще стане по-здраво, но не искам да вдигам нивото с 2-3 см , с мрежи и т.н. по традиционния начин.

намерих тази в нета - някой има ли мнение от опит

Прикачен файл

111.jpg
111.jpg (137.84 KиБ) Видяна 20364 пъти
stivemaster - майстор
Еме ти си си намерил ама като чуеш цената .... батенцеееее... Що годе истинските купешки са от лев на литър нагоре. А в Германия хептен истинска беше 43Е - 25кг.
rockwall - майстор
e, цената не я знам, но пък знам че с кварцов пясък и цимент също мога, така че по-добре да са я сметнали добре :lol:

каква е цената ???

че на мен и 3-4 килца ще ми свършат работа, така че ако е дебела цифра, няма изобщо да ме грабнат за 25 кила
Лъчезар - специалист
rockwall написа:
трябва ми замазка за гаража, с която да изравня около 1см 10-20 см широки ивици, в бетонния под - т.е. слагане на метални мрежи и заливане не става, защото не искам да вдигам останалото ниво

не ми трябва да се изравнява съвсем хоризонтално, защото подът не е равен, така че саморазливността не ме вълнува, а ми е важно този 1см (1,5) да е здрав и да не се рони.

Нямам проблем да мина и останалата част със замазка, ако така ще стане по-здраво, но не искам да вдигам нивото с 2-3 см , с мрежи и т.н. по традиционния начин.

намерих тази в нета - някой има ли мнение от опит
Колега, предполагам вече си я направил и можеш да споделиш опит, че и на мен ми предстои подобна нивелация.

Тъй като при мен на места е от 3-5см, мисля първо със някаква замазка да изравня, след това със саморазливна и накрая с боя за пътна маркировка да я запечатам. Според вас ще се получили някакво здраво покритие?
  • 1
  • 2

Тема "Саморазливна замазка.......?!?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: