Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ilkoandonow - специалист
здравейте,
побъркаха ме кътиците, на всичко отгоре се появи и сляпо куче.Пробвах , убих една къртица и я зарових в дупката и.Ефекта беше краткотраен.Поне ми помагат да си вадя картофите по лесно а сляпото куче пък от друга страна ги сортира. :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? Как да се отърва от тази напаст?.Прочети идеите но не вършат работа .Споделете нещо трайно ефикасно.
Просто приеми факта ,че имаш домашни любимци с които ще трябва да делиш реколтата но и много често те сами ще си я прибират!Ами няма спасение за жалост иаз вече колко години се боря с тях,лошо е ако на близо има люцерна посадена там някъде складират това което измъкнат ,защото там не се копае и оре местото.
krasiorocknroll - специалист
Посади си рецин в краищата на градината и къртиците ще изчезнат :wink:
fichtenweg - специалист
направо се учудвам колко са изобретателни хората

http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5217
pavkatay - майстор
единственият начин е с мотика и дебнене - тупал съм го този тъпан миналата година. чакаш да почне да рови - и удар с мотиката четири пръста отзад. рови обикновено рано сутрин и на свечеряване. необходимо е свободно време , търпение и късмет за справяне с проблема. УСПЕХ. пп от няколко години препаратите за борба с къртици са забранени , така , че в аптеките легално няма да намерите нищо
emil_v r - майстор
Вземаш малка бутилка от газов котлон, и вкарваш маркуча в дупката .
Пропанът е тежък и исмества въздуха ,... кърта сам излиза .
С права лопата и рязък удар го довършваш .
Само тази седмица избих толкова ,че се чудя къде да ги дявам .
lyki - специалист
emil_v r написа:
Вземаш малка бутилка от газов котлон, и вкарваш маркуча в дупката .
Пропанът е тежък и исмества въздуха ,... кърта сам излиза .
С права лопата и рязък удар го довършваш .
Само тази седмица избих толкова ,че се чудя къде да ги дявам .
:lol: Емиле някой природозащитник да не ти създаде проблеми ако го прочете :?: :wink:
Иначе идеята си я бива , утре да не забравя да си заредя резервната бутилка с газ. :?
emil_v r - майстор
Edno подобрение - кърта го удряш отгоре и го набиваш обратно в дупката , води се трудова злополука .
Може ,не съм пробвал да махнеш бутилката и с дълъг прът палиш газта .
Ако се яви природозащитник отново с правата лопата го довършваш и него :evil:

Тема "отново къртици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: