• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Johny - майстор
mitcd написа:
Ами гледайте като купувате ! На изхода трябва да са 220V на 50Hz синусоидално напрежение!
За съжаление често табличните данни не отговарят на действителните параметри. Ако не бях видял, нямаше да повярвам: навремето отворихме транзисторен приемник със 7 транзистора, както пишеше на кутията. Оказа се, че само 5 участват в схемата, а другите два бяха запоени на изолирани островчета. Иначе наистина бяха седем.....
Преди години бях взел такова устройство от кораб, върши доста добра работа, и сега съм го монтирал като UPS. Бива да си на него, но не и продължително време.
Duke_BG - специалист
в Бургас на едно складче с китайски дрънкулки са по 20-ина лв , но всичко зависи какво искаш да храниш с него.
а по въпроса за лаптопа - има си адаптери за 12В за лаптопи (от 16- 60 лв )
не ми се вижда разумно да връзвам лаптоп който работи на 19V по схема 12V- ->220 V ~ ->19 V -
kuuuuuul - майстор
Възможно ли е доработката на обикновен UPS така че да става за помпа,ако има някакви схеми ? :?
stefan_mil4ev - специалист
И аз съм заинтересуван от направата на такава машина, можете ли да ми кажете какъв трябва да е трафа, че не съм много запознат с електрониката.
новия12 - специалист
привет колеги ... наскоро гледах по големите магазини ...цената им варира от изходната мощност ... цените почваха от 40 лв... мисля че е по удачно купено готово - китаиски са естествено...щото си решаваш проблема само за половин час... желая ви успехи...
  • 1
  • 2

Тема "Схема За Инвертор 12/220V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: