Проявете вашата изобретателност.
ev_dimov - специалист
Не изхвърляйте старите мебели. в много от случаите (освен носпоримия по-съвременен и по-добър външен вид на съвременните), са по- висок клас от новите: по-дебело и пресовано ПДЧ, вграден гръб, разлика м-у външни и вътрешни покрития, и не рядко- по-прецизна направа. Аз реших да се опитам да ги боядисам, защото това има няколко предимства :така обединих различни мебели(купувани и по различно време), обединих и вратата към тях, и не на последно място спестих доста пари за ново цялостно обзавеждане. вижте какво се получи:
Изображение
Изображение
Гардероба е от така познатите "секции" през социализма ХЕБЪР ЛУКС,
Изображение
а леглото е от ъглова тъмно кафява детска спалня. Разбира се тук според мен най добре се получи вратата- а ла"Mondrian"
Всичко съм постигнал с 5 вида боя: бяла,черна,синя,жълта, и червена... все пак е детска стая...Апропо- лампата пред гардероба можете да видитетук
Последна промяна от ev_dimov на пет фев 26, 2010 6:52 pm, променено общо 4 пъти.
ev_dimov - специалист
ето и спалнята:
Изображение
Това беше стар грозен "лаков" гардероб.
Разбира се тук говорим за здрави, "неразклечени" мебели. Ако внимателно боядисате, отсечете линията ,смените обкова( старите пластмасови панти задължително), вие ще имате вече абсолютно съвременно излеждащи,нови мебели, и ще се учудите до каква степен са се преродили старите ви "годзили"...Успех!!! :yawinkle:
Последна промяна от ev_dimov на пон апр 13, 2009 8:01 pm, променено общо 2 пъти.
Много добре се е получило!
Браво!
А дали подобни стари мебели могат да се режат и преправят- в смисъл от две бюра да стане нещо като етажерка?
Svilky - напреднал
Перфектно, а какви бои си използвал за оцветяването?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Предлагам да си смениш ника на ЗлатенТатко!
Гардеробчето малко ми се цепи с прекалено големите си равни площи. Да вземеш да му вкараш и на него малко (на 1/3та) от тези шаренийки като на вратата, а.
Пусни детето с някоя програмка да порисува по снимката и после реализирайте проекта. Сигурно е взел нещичко от бащиния талант :) .
ev_dimov - специалист
Svilky написа:
Перфектно, а какви бои си използвал за оцветяването?
Аз исползвах боя Er-lac мат. Ако се нанесе внимателно на тънки пластове, с валяче,(забрави за четките), се получава много приятно, изключително здраво шагреново покритие, което дори при взиране от близко не се различава от ламинат. Предварително матирай с шкурка 280-320.
За бои-става и с обикновенна блажна(детската е с такава) Разбира се покритието не е толкова здраво и качествено като на "скъпата" боя, но е в абсолютно прилични норми.ВАЖНО за боядисване най-добре стават фурнировани ПДЧ-та и фурнировани или меламинови кантове. Ламинирани пл. и PVC кантове - не че не става, но покритието не е така трайно
Последна промяна от ev_dimov на пон апр 13, 2009 8:00 pm, променено общо 1 път.
ev_dimov - специалист
n_a написа:
Предлагам да си смениш ника на ЗлатенТатко!
Гардеробчето малко ми се цепи с прекалено големите си равни площи. Да вземеш да му вкараш и на него малко (на 1/3та) от тези шаренийки като на вратата, а.
Пусни детето с някоя програмка да порисува по снимката и после реализирайте проекта. Сигурно е взел нещичко от бащиния талант :) .
Ти знаеш ли че това е супер идея!? :idea: :idea: :idea:
ev_dimov - специалист
vanche_i написа:
Много добре се е получило!
Браво!
А дали подобни стари мебели могат да се режат и преправят- в смисъл от две бюра да стане нещо като етажерка?
Става. само че ги кръцни на "подрезак", и кантовай най га края
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Знам, че е супер идея, аз ли няма да знам! :wink: Нали и аз съм супер ...
ev_dimov - специалист
n_a написа:
Знам, че е супер идея, аз ли няма да знам! :wink: Нали и аз съм супер ...
И скромен... :lol: :lol: :lol:

Тема "Боядисване на стари мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: