• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
unisex - специалист
Здравейте всички!
Имам следния проблем. Вече няколко месеца от закупуването на бойлера(ТЕСИ хоризонтален 80л) той си работи безпроблемно и ето че миналия ден изненада- няма топла вода. Отворих капака и гледам изключила термичната защита.
Въпроса е следния:бойлера работеше няколко месеца почти на най-високотемпературния режим и нямаше проблеми.Сега върнах малко терморегулатора и от тогава ми изключва вече втори път.
Може ли някой да ме светне защо става така като при това никога скалата със стрелката на самия бойлер където показва ориентировъчната температура не е преминавала в широкия червен сектор, сиреч всичко е както трябва пък защитата изключва :?
W123 - специалист
Смени терморегулатора.Не изключва и ти сработва защитата.
sez_djebel - специалист
unisex написа:
Здравейте всички!
Имам следния проблем. Вече няколко месеца от закупуването на бойлера(ТЕСИ хоризонтален 80л) той си работи безпроблемно и ето че миналия ден изненада- няма топла вода. Отворих капака и гледам изключила термичната защита.
Въпроса е следния:бойлера работеше няколко месеца почти на най-високотемпературния режим и нямаше проблеми.Сега върнах малко терморегулатора и от тогава ми изключва вече втори път.
Може ли някой да ме светне защо става така като при това никога скалата със стрелката на самия бойлер където показва ориентировъчната температура не е преминавала в широкия червен сектор, сиреч всичко е както трябва пък защитата изключва :?
Провери терморегулатора дали работи-1. завърти го по посока обратно на часовниковата стрелка ; 2.точно преди крайно положение трябва да чуеш прещракване-изключване ; 3. завъртащ го по часовниковата стрелка и точно там където е изключил трябва да включи ; 4. след като стигне до края (максимална темпер.) връщаш ръчката обратно около 5 мин. по часовниковия циферблат.
При положение, че не чуваш прещракване терморегулатора наистина е повреден и е за смяна. Ако обаче работи - тогава за смяна е термозащитата.
Мое лично мнение е - ТЕСИ е лош избор!
С поздрави : Сезго
mitcd - специалист
Какво да му гледаш,ако има сервизно обслужване наблизо обади им се нали е в гаранция –да се оправят.
Palawnik - специалист
mitcd написа:
Какво да му гледаш,ако има сервизно обслужване наблизо обади им се нали е в гаранция –да се оправят.
Добър съвет. Послушай го и няма да сгрешиш. Може да има много причини за то изключване.
При сработване на защита задължително се вика сервиз!!!!
W123 - специалист
И колко много са тези причини поради които да сработи защитата че аз се сещам само за една.
докера - специалист
Възможна причина №2 - Дефектна термозащита :wink:
Ако е от тези с кръглата биметална пластина в пластмасов корпус - много е вероятно именно тя да е проблема . Вече не помня боя на сменените лично от мен подобни "защити" .
Щом все още е в гаранционния срок - викай сервизните техници
:wink:
Palawnik - специалист
Само не разбрах защо никой не каза, че трябва да се провери температурата на водата когато изключва бойлера?!?!
За да се провери кое сработва грешно регулатора или защитата. Ами ако защитата сработва вярно, а терморегулатора сработва грешно?!?!?! А положението на датчиците за защитата и регулатора, ако не са поставени правилно?!?! А ако има нещо което допълнително охлажда датчика или нещо което допълнително загрява защитата?!?!
А налягането в бойлера?!?!
Има много неща които може да се направят „Направи си сам.”, но когато говорим за сработила защита на бойлер, май е по-добре да не рискуваме.
sez_djebel - специалист
Palawnik написа:
Само не разбрах защо никой не каза, че трябва да се провери температурата на водата когато изключва бойлера?!?!
За да се провери кое сработва грешно регулатора или защитата. Ами ако защитата сработва вярно, а терморегулатора сработва грешно?!?!?! А положението на датчиците за защитата и регулатора, ако не са поставени правилно?!?! А ако има нещо което допълнително охлажда датчика или нещо което допълнително загрява защитата?!?!
А налягането в бойлера?!?!
Има много неща които може да се направят „Направи си сам.”, но когато говорим за сработила защита на бойлер, май е по-добре да не рискуваме.
"Може ли някой да ме светне защо става така като при това никога скалата със стрелката на самия бойлер където показва ориентировъчната температура не е преминавала в широкия червен сектор, сиреч всичко е както трябва пък защитата изключва" Confused :? :?
ТОВА Е ЦИТАТ от написаното от питащият въпроса ? А също и това: " изненада- няма топла вода."
:wink:
И колеги бойлера си е един доста опростен домакински уред. Не търсете под вола теле! Вярно е че понякога "гърми" и то доста страшно - поне така съм чел в пресата- , но мисля че за да стане това бойлера трябва да е вързан не от електротехник ,а от "овчар" примерно ! :)

С уважение към всички: Сезго :prayer:
sek.1 - специалист
Преди около две години купих 80 литров боилер Теси със стъклокерамично покритие на казана и пет години гаранция рабтеше си добре докато преди няколко дена когато протече от горната страна на казана . От гаранционния сервиз ми казах че трябва да си запиша час за посещение от сервизен техник който да констатира повредата и да ми издаде протокол с който да върна в някакъв централен склад дефектиралия бойлер и да взема нов. Една бърза сметка показва че ако трябва да викам водопроводчик за демонтажа на дефектиралия и после за монтаж на новия и да търся транспорт да разхождам скапал се бойлер из цяла София разходите прескачат 100 лева та някой има ли представа за чия сметка трябва да бъдат тези разходи ?
  • 1
  • 2

Тема "защо изключва термозащитата на бойлер ТЕСИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: