• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
аз
ААА и не почваите от ъгъла не стената а от средата
оставете какво пише в кнауф. какво става ако първата ви плата избяга с 0.5 мм от шлака - правата линия :) по пода ?
и имате 20 метра коридор
в другия краи ви отваре 20 см.
винаги слагаите повече лепило в средата ако там ви хлътне платата
е много трудно да се издърпа
така в средата винаги ще трябва само да натискате :)
и да кажете как го правите с вата :)
mimi
kato 4eta tezi mnenia razbiram 4e niamate nikakva predstava i opit v tazi oblast i ne6tata nesa tolkova prosti kolkoto izglejdat na prikazki parvo triabva da go vidi6 konstruktivno i tova izpalnenie s vatata i kartona zalepena na stenata e apsurdno niama da postignete ni6to a za tavana takava texnologia niama za sega tolkova no ima kakvo da vi kaja
deer - специалист
аз искам да сложа гипс -картон с вата само на външните стени , чудя се за 1 стена която м и е на калкан и 1-та стена на коридора на , чийто гръб е банята на съседите.
таваните ще са ми на шпакловка
а да питам , аз като жена - неразбираща , се чудя няма ли да стане ако се сложат по няколко дюбелчета за всеки случай , за да не паднат стените както казвате. и трябва ли да къртя грубата мазилка за да залепя ватата и гипс-картона?
masteradmin - майстор
Евала "аз", кефишме. Значи аз в началото пиша, че не съм го правил, просто никой не отговори на човека и аз ходих да питам едни майстори. Ако прочетеш внимателно ще видиш, че не съветвам никой така да лепи гипскартона. Иначе за дълги стени наистина е по добре да се тръгва от средата зада може отклонението да е малко. Благодаря за коментара. Регистрирай се и влизай почесто.
mimi
az sa6to sam jena no imam opit za stenata izpolzvai metalna konstrukcia i taka slaga6 mineralnata vata reje6 na 60 sm i podpaxva6 sled tova kartona i 6paklova6 i iz6kurkva6 neravnostite aza starata mazilka ako se roni po dobre e da se maxne taka 6te stane pozdrava vrazkata na oka6va6a uspex
аз
мастерадмин
едвали ще имам време да влизам често като се стопли времето
сега съм се заел да си правя интернет страница и случаино попаднах тук
докато разглеж кои какво е правил.
ама съм забравил HTML a Установих някои мойели да ми помогне с готови фреимове картинки и такива работи ?

Изолацията на външни стени с гипскартон си има преимущества и недостатъци
недостатъците са следните
1 отнема ви от жилищното пространство - от 5-8 сантиметра с конструкция и вата - лепенето не предоставя добра изолация , защото топките дефакто се свързват с стената и изолацията е пъти по малка .
2 не решава проблема ви ако имате избил мухал по стените и искате да го криете с гипскартон.
преимущества
1 по ниска цена ако трябва да ви го изпълняват алпинисти искат по около 30 - 35 лв на квадрат. предстена обшивка ще ви излезе 18 -20.
2. стените ви стават прави и красиви - спестявате вътрешния ремонт .
3. изолацията като цяло е по добра .

Начина за лепене ако имате мазилка е следния
1 изчуквате мазилката до здрава стена само на местата на които хвърляте топките . За да хванат на здрава стена - (губите място)
защото топките ще са ви по големи
2 сваляте цялата мазилка ако е за в вас така ще ви се свият по малко стените.
3 лепенето не е начин на изолация а за изправяне на грозни и порутени стени върши добра работа за вътрешни стени но не и за външни. разликата в конструкцията е в цената е около 12-14 лв.
давам ви цени с маисторлък.
Малко са хората които лепят добре в българия много внимаваите с маисторите
докато конструкцията се разглобява и оправя с лепенето се изхвърлят матерялите и започвате наново на 2 рия опит вече е по скъпо от конструкцията
след като ви залепят платите минете и с ръка почукаите платите
ако ви дрънчат изгонете маистора и не му плащаите
платите са залепени така че да паднат .
има начини за оправяне но е трудно .
deer - специалист
само първо да питам - какви алпинисти , какво е тва чудо?
говоря за външни стени изолирани отвън , а аз даа ги изолирам отвътре с вата и гипс-картон.

та излиза , че тябва
1.да забравя да си го направим сами , а да викнем само да ни го шпакловат върху лентите
2.да бутна мазилката
3.да се размина с дюбели за подсигуряване на непадането на стената
4.да вървя след майстора и дда тропам и за всеки случай да си подсигуря 2-ри майстор
masteradmin - майстор
"az" Пиши Тук за Web страниците. Аз съм доста напред с материала.
mimi
zdraveite no na vas nevi triabva gipsokarton a van6na izolacia s dubeli i mreja i 6paklovka mojete da sigo napravite sami ako ste na 1 etaj ina4e vi triabvat krile
Аз
Дееп

само първо да питам - какви алпинисти , какво е тва чудо?
-алпинисти са тези дето висят да ти правят външната изолация на 7 мия етажпримерно.

говоря за външни стени изолирани отвън , а аз даа ги изолирам отвътре с вата и гипс-картон.
-щом са ти изолирани отвън може да спестиш някои лев с лепене по мое мнение.

та излиза , че тябва
1.да забравя да си го направим сами , а да викнем само да ни го шпакловат върху лентите
-защо мислиш че да си залепиш платите е по лесно от това да ги шпакловаш ? а и шпакловката за в вас ще ти излезе около 2 лв на квадрат. толкова ли е много ?
2.да бутна мазилката .
- недеи я бута само да не се окаже че мазилката е направена просто да изправя стените а не да носи стени и да вземе да пада като се замисля лепи направо върху тапетите или ако имаш фаянсови плочки върху тях.
3.да се размина с дюбели за подсигуряване на непадането на стената
- слажи дюбели ама да не се окаже че гипскартона е мек матерял
и при скъсване на хартиения пласт гипса просто се рони и пада
а тои се къса още при пробиването на дупката с каквото там си я пробиваш за по лесно с ръчна дрелка
и се дотрошава докато набиеш дюбела с чукчето

4.да вървя след майстора и дда тропам и за всеки случай да си подсигуря 2-ри майстор
- викаи които искаш
просто ти казах да не викаш пишман маистори като теб които могат всичко
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: