Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
keyyl - помощник
От доста време чета форума и се изумявам от идеите Ви. Ето реших се най-накрая и аз да се впиша с нещо. А именно претапициране и подновяване на столове и диван. Дивана както пише е на над 30 години, за столовете не мога да кажа. За жалост нямам снимки на дивана преди, но столовете ще ги видите и преди, и сега. Да си призная това със столовете си ми е гордост, сам самичка съм се справила с тях и с дунапрена, и с плата. Дори и с шевната машина, а съм едва на 20. Но неволята ни учи. С приятелят ми живеем заедно и двамата сме студенти. :-D . Дано да Ви харесат снимките. Приемам критики от по-опитните :) [/img]

Прикачен файл

080507_004708.jpg
Това беше диван на 30 и повече години.
080507_004708.jpg (48.77 KиБ) Видяна 23948 пъти

Прикачен файл

080706_171514.jpg
стол-преди
080706_171514.jpg (44.41 KиБ) Видяна 23948 пъти

Прикачен файл

080630_165737.jpg
стол-сега
080630_165737.jpg (55.25 KиБ) Видяна 23948 пъти

Прикачен файл

080630_165845.jpg
стол сега
080630_165845.jpg (56.5 KиБ) Видяна 23948 пъти

Прикачен файл

080701_180040.jpg
бонус възглавничка от останалия дунапрен и плат
080701_180040.jpg (34.25 KиБ) Видяна 23948 пъти
pipbel - майстор
Важното е желание да има и малко фантазия. Браво !
crez - майстор
Браво,като за начало много добре,дерзай! =D> Дивана е доста труден за сглобяване след претапициране,особенно ако не е премахната старата тапицерия.
keyyl - помощник
С дивана шоуто беше пълно. Първо скобите за такера не искаха да се забиват в дървото. И всяка част на дивана е направена от различен вид дърво. Дивана е руски и си мисля, че са го правили с подръчни средства :lol: Играчката е голяма, защото на места ни се наложи и с пирончета да ковем ( убийство си е да го правиш). Благодаря Ви много за похвалите. Много ме зарадвахте.
crez - майстор
Обекновенните такери са с тънки скоби и слаб удар и не могат да се използват за талашит и твърди породи дървесина, трябва ти професионален такер. Високата му цена я заместваме с традиционните гвоздейчета,така е. :?
keyyl - помощник
И аз го разбрах това, но след като си потрошихме ръцете с такера на символична цена и пирончета. За следващото претапициране твърдо сме решили да си вземем нещо по-качествено, макар и по-скъпо си заспужава. :wink:
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:49 am, променено общо 1 път.
keyyl - помощник
Диванчето е с такава дамаска защото по магазините имаше само много шарени и предимно от промазан плат. Та ща неща се разрових из нас и намерих само това. Мисля че е подходящо за целия интериор на кухнята. Сравнително по-светла е от всички които видях по магазините. А що се отнася до столовете. Не не ми харесват точно така. Но за момента това е варианта. На снимките "рокличката" не е подгъната и не е огладена и изглежда доста зле - признавам си. Идеята не беше точно такава, но се получи това. Иначе да наричам го претапициране, защото стола е с дунапрен на гърба и седалката, и на двете са им ушити калъфки. Това е което можех да направя и като за първи опит ми се струва добре.
P.S. Да си призная честно най-много ми харесват възглавничката и дивана. Господи може би и идея си намате как изглеждаше този диван.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:47 am, променено общо 1 път.
keyyl - помощник
След твоята препоръка се разтърсих и намерих доста кройки за столове. А що се отнася до паркета, съвсем скоро ще го циклим или и аз незнам какво. Взе да ми се приплаква вече. Някак си това жилище трябва да го направя нормално за живеене, а не му се вижда края. Все уж утре това ще направим .... а все се случва нещо, паричките отиват за папкане или по сметки и т.н. Та съвсем скоро ще има нови столчета. Знаех си че ще има съвестни хора в сайта, които не само да ми кажат че е добре, а и да отпавят някоя друга критика. Благодаря ти. Като ми остане малко свободно време м/у работа, чистене и готвене ще се заема с промяната на столовете. :razz:

Тема "Един стар диван и стари столове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: