• 1
  • 2
Жилището на най-малките
commandore - напреднал
някой би ли дал идея как се прави детско легло,благодаря предварително
velsi - Почетен майстор
Да беше дал поне някакви насоки: от какъв материал, бебешко легло-кошара или за по-голямо дете? На каква възраст....?
Emerald - модератор
Аз се чудя...по какво се отличава направата на детско легло от направа на каквото и да било легло или спалня? Зависи какъв модел искаш. Най-лесното-правоъгълна кутия с вдигащ се капак и матрак отгоре. :-D Табла винаги може да се измайстори допълнително според зависи от декора на стаята. Напоследък нещо не понасям готови легла с табли, както и тип "кутия" с вмъкващ се вътре матрак. Първото е изключително само за оскъпяване. На всичкото отгоре се чудиш как и с какво да го връзваш (такава табла, каквато ти е нужна, практически никога не намираш), пък и често няма смяна или просто ти е жал да хвърлиш куп пари за смяна. Второто пък е супер-неудобно за сядане и търкаляне въобще по леглото. Кой е измислил този модел и как така толкова масово е навлязъл много ми е интересно...

Идеалното легло за мен има база, матрас и нищо повече. Най-много базата да е с повдигащ механизъм и да се използва долната част като ракла по някакъв начин (може и чекмеджета?). И без значение детско или възрастно.
Galski - специалист
Eee :-D Таблата си има функция, айде ся. Поне където е главата трябва да има такава.
А пък аз съм фен на тези легла, които имат странична табла по дължината си и към тях вървят дунапренови възглавници, като призматични тела са. В "прибран" вид леглото изглежда като диван - адски удобно нещо, сега е абсурд да намериш такива да се продават - само с поръчка, аман... А с такива възглавници колко игра е падало - ехее... Но такова легло се слага до стената, ясно е нали :-D
Emerald - модератор
Galski написа:
Eee :-D Таблата си има функция, айде ся. Поне където е главата трябва да има такава.
А пък аз съм фен на тези легла, които имат странична табла по дължината си и към тях вървят дунапренови възглавници, като призматични тела са. В "прибран" вид леглото изглежда като диван - адски удобно нещо, сега е абсурд да намериш такива да се продават - само с поръчка, аман... А с такива възглавници колко игра е падало - ехее... Но такова легло се слага до стената, ясно е нали :-D
Не съм казвала че може без табла или че бих сложила леглото без такава. Казах, че тези табли, които вървят към леглата са отвратителни, че да си направиш сам таблата е елементарно и тя със сигурност ще ти пасва на декора. Пък ако щеш -табла от една, две или три страни като диван- без значение.
Svet - напреднал
А какво ви е мнението за леглата тип 'сандвич'? Удобни ли са за ползване? Ако някой има и схема за направата му, би ми било полезно.
Emerald - модератор
Какво имаш впредвид под "тип сандвич"?
commandore - напреднал
:?за 11 годишно,някой ако има някаква схема ,благодаря на всички
Emerald - модератор
Упорит бе! :lol:

Тук има планове на най-различни видове легла и не само:

http://woodtools.nov.ru/proj.htm

И тук, и тук.

Това е за спалня, но може да се използва.

И тук също.

Още.

Виж и тук:

http://www.woodworkingplanfinder.com/pl ... -plans.htm
  • 1
  • 2

Тема "детско легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: