• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
batman - специалист
Знае ли някой как мога да се отърва от семейство съсели, заселили се под керемидите на вилата ми?
Последна промяна от batman на пон юли 23, 2007 2:44 pm, променено общо 1 път.
rendo - специалист
Ами аз се сблъсках с този проблем ама бяха между дюшемето и плочата за съжаление само да ги намериш и да ги разкараш ръчно..
crez - майстор
batman написа:
Знае ли някой как мога да се отърва от семейство съсели, заселили се под керемидите на вилата ми?
Опитвах с отрова за мишки и ел. зумер, но не помага. Ако някой е успял да се пребори с тази гадинки моля да сподели опит. Ще съм му много благодарен!
Въздушна пушка и търпение да издебнеш и убиеш поне единия, другия сам напуска,или малък размер "вълчи капан". За съжаление това е единственият изход.
^Don_Antonio^ - напреднал
Скоро чух, че някой опитал с отрова.(В тях на тавана имало цяла колония)Останал поразен от факта, че намерил само един умрял, а цялата отрова я нямало.По късно я открил събрана в една стара обувка.Повторил опита с отровата.Резултата бил: един умрял, отровата я нямало.Открил я след няколко дни в едно шкафче на тавана.
Досега не се е отървал от съселите.
Чаро - Акълия
не им ли действа ултразвука на тия животинки?? :?
valey - специалист
Спасението е лепило за гризачи
Намазваш го върху картон и слагаш примамка в средата
Картона около метър дълъг,за да не го разнасят
Не е много хуманно,но .....
Sk4 - специалист
с пушката е най-добре :lol:
LZ - специалист
Има едни устройства които се слагат по колите срещу разни животни да не правят пакости. Издаван звуци на някаква честота, която ги дразни и прогонва. Но в момента не мога да намеря инфо по въпроса.
batman - специалист
Тези устройства са такава измислица...... Пробвал съм с тях ефекта е точно никакъв.
Най ефективни се оказаха капанчетата за плъхове. За примамка слагам цял орех или ядка.
emil_v r - майстор
Виж казвам ти изпитан от мен метод . :evil:

Захлупваш една голема паница в/у равна плоскост,
и после я повдигаш с една Т- образна клечка
която на вътрешният и край е набоден лешник , или орехче.

Съсела или плъха се шмугва под паницата дръпва ореха и се самозахлупва :-D

На другият ден викаш помощник , който вдига паницата и бега ...
Тии ,... въоръжен с яка пръчка , или тояга , просто размазваш съсела на място с тоягата .

Този труден момент е пълен с емоций колкото 10 филмови екшъна ,
понеже не знаеш на къде ще стартира съселът , а немаш втори опит !

Помощникът трябва да е чевръст , и гледай да не удариш него!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Напаст от съсели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: