Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
и аз съм си мислил по тази тема ноза сега всичко при мен евиртуално
мислехси ако на оста на генератор от автомобил дасе куплира
нещо кото например капла от велосипед. каплата да се постави
хоризонтално а там където стои гумата дасе монтират кофички
така от където ида духа все щесе върти
нататък постоянният ток зарежда акумулотор от него трансфертер
3-5 киловата
от тази система дали щестане нещо?
Transporterr - специалист
като малък с братовчед ми мислехме да си правим следното
перка която се върти от вятъра, която да задвижва някаква водна помпа дали с лопатки или с черпаци ,и да качва вода в резервоар на опрелелена височина като по този начи се "акумулира" енергията тази вода "падайки" от резервоара да задвижва турбина с генератор или динамо ..но така и си останаха само детски щуротии :cool:
Justy - майстор
satansho написа:
като малък с братовчед ми мислехме да си правим следното
перка която се върти от вятъра, която да задвижва някаква водна помпа дали с лопатки или с черпаци ,и да качва вода в резервоар на опрелелена височина като по този начи се "акумулира" енергията тази вода "падайки" от резервоара да задвижва турбина с генератор или динамо ..но така и си останаха само детски щуротии :cool:
Много правилно сте мислили. Автоматичното регулиране при ВЕЦ е много по евтино от това на ветрогенераторите.
Купих няколко двигателя.Единия е синхринен 3фазен.
Какво мога да направя с него.
Имам и 24в.алтернатор от камион.
Кое е за предпочитане?
lz1wvm - специалист
Купих няколко двигателя.Единия е синхринен 3фазен.
Какво мога да направя с него.
Имам и 24в.алтернатор от камион.
Кое е за предпочитане?
За ветрогенераторите машините са синхронни но този алтернатор за 24 волта за какво ще го ползваш.За домашни нужди(така мисля) е най добре да се зарежда акумолатор и от там да се дърпа ток 220 или 12 волта но по големия проблем е задвижването на генератора(динамото) това с велосипедната капла ми хареса ако може някой да сподели мнения и идеи ще бъде хубаво.А доколкото качването на вода с вятър и от там да се ползва енергията на водата за производство на електричество е намаляне на КПД-то и излишни разходи за направата.
Поздрави
Наистина се притеснявам за задвижването.Направих вертикална турбина от 200л. железен варел но се оказа че е страшно шумна.
Дайте съвет каква турбина да направя.
velsi - Почетен майстор
А въртеше ли се изобщо от вятъра този варел? Явно лагеруването ти е проблем за това е шумно. Пък и цялата работа трябва да е много добре балансирана, което се съмнявам да е било изпълнено при варела.
Да!!!
Върти се и е идеално балансиран но предавката е с верига от велосипед та от там мисля че се предава и още повече шум.
lz1wvm - специалист
С пластмасови бидони не става ли.
velsi - Почетен майстор
Замени верижната предавка с ремъчна и трябва да се оправи, ако всичко останало е наред.

Тема "Как да си направим ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: