• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
BanoTheWolf - специалист
На мен за 9 палета итонг ми взеха за транспорт (5км) 160лв. като там се причислява товаренето и разтоварването с кранчето х7лв.
Но за 9 палета, които няма как да ги прекарам с комбито (за разлика от няколко палета керемиди, които прекарах на няколко курса от Топливо до нас на Орион) ползвах транспорт, а за 36 тухлички няма смисъл.
П.П. Ако си от София, Люлин спокойно може едно ЛС за 36 тухли ;)
solo5 - майстор
то вярно, че не можеш да ги пренесеш с комбито тия 9 палета и то на 5км
но за такъв обем трябва да има безплатен транспорт, както и товаренето на място трябва да си е тяхна грижа
остава само разтоварването на обекта

на мен преди 2 години за 3 палета Итонг ми дадоха безплатен транспорт
разстоянието до нас беше около 10-12км
стандартната цена за града си беше 10лв до коя да е точка
стана ми готино като ми казаха, че ще ми дадат безплатен транспорт
BanoTheWolf - специалист
Ами на мен ми казаха, че няма значение къде се намира обекта. Хората искаха към 80лв. и х7лв. на пале за кранчето и то ми излезе тотал=160лв. Бе направо кожодерска работа. А е сериозен склад и там си ходя щот имам отстъпки, НО за тези палета не ми дадоха :? Казаха ми, че щом купувам над 5 палета там си има включено намаление и наистина си го бяха написали на брошурата. Мога да пусна тия дни ценоразписа им за сравнение...
Лека!
kapris - напреднал
От склада за строителни материали на Сточна гара до Красна поляна I- ва част са 36-те тухлички за 220-те лева. За иззиждането на двата балкона, само панела от вътрешната страна, без надстрояване още 220 лева за два часа, като остави недовършено, неизмазано и с течащ по тухличките и между тухличките теракол.За измазване на стеничките искаше по още 40 лева на балкон = на 80 лв + да си купя още теракол. Сега трябваше да го викна за обръщането на дограмата, измазването и шпакловката, но няма да стане. :lцl:Търся си друг за тази работа. Искам да дойде, да види, да прецени колко ще иска и да ми каже предварително ,за да съм подготвена, а не да ми дойде като гръм от ясно небе. :lьge:
pipbel - майстор
Не виждам защо трябва да се оплакваш ? :?:
Нали знаеш лафа за зелника..... :)
Пък и тука е "Направи си сам", толкоз ли няма някой мъж покрай тебе ?
Пък и с гореупоменатите дейности, които не са суперсложни, дори и жена би се справила....(мойта например обръща дограмата по-добре от мене :cry: )
BanoTheWolf - специалист
Ето и обещаните блокчета и съответните цени за склад в Люлин.

Итонг 5см. /144бр. + 12бр. на 15см./пале// 243.2лв.
Итонг 7.50см./96бр. + 12бр. на 15см./пале// 224.85
Итонг 10см. /90бр./пале// 198.8
Итонг 12.5см. /72бр./пале// 190.6
Итонг 15см. /60бр./пале// 189.1
Итонг 20 см. /42бр./пале// 160.6
Итонг 25 см. /36бр./пале// 169
Итонг 30см. /30бр./пале// 171.5

Цените са без ДДС
Цените са цели палета над 5бр.

П.П. може вече цените да са попроменени :(
  • 1
  • 2

Тема "Колко струва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: