Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Neno Er - специалист
Такава тема не намерих.
Някой занимава ли се с гъбопроизводство в домашни условия и за домашни нужди?
От къде може да се намери компост, мицел и каква е технологията на отглеждане?
Дали е икономически изгодно, или по-добре, готови гъби от пазара? :?
yakinceto - специалист
много добра тема и аз с интерес чакам отговори :-D :-D :-D
mici - специалист
За производство не знам, ама понякога стават и такива неща:

Прикачен файл

Гъбки.jpg
Гъбки.jpg (200.46 KиБ) Видяна 33275 пъти
vuikata - напреднал
Един път гледах по дискавари даваха как се гледат гъби но не можах да го хвана от началото и разбрах само че им трябва много тор и голяма влага тоест и моито мазе става само ще ми трябва тор :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Голем гърч и икономически неизгодно. Искат точна влажност, точна температура, чист въздух с некви показатели, лесно въдят убиващи ги бактерии. И като се почнат само гъби ли ще ядете? Тука по нашенско са традиция и един на секи трима се е пробвал, та знам.
bjohnev - специалист
Съгласен съм че е гърч. Чувал съм че пръстта се стерилизира след всяка реколта, иначе при тази влажност се развива всякаква гад...
Neno Er - специалист
n_a написа:
Искат точна влажност, точна температура, чист въздух с некви показатели, лесно въдят убиващи ги бактерии.
Прав си.
Ама на торището дали ги има тези условия?
И изпреварвам контра въпрос.
Тук става въпрос за култивирани гъби.
И понеже е гърч, днес си купих от "Сър пазар" печурчици.
Много ги обичам, независимо как са приготвени, с какво и с кого. :partyman:
velsi - Почетен майстор
При нас преди години знам, че продаваха готов компост в найлонови чували. Възможно е още да съществува тази фирма. Купуваш, поливаш, изобщо поддържаш там необходимите параметри и си береш. Поразпитай, не е изключено да има и по вашия край. Спокойно можеш да си ги гледаш в мазето или гаража. Другата ключова дума е мицел.
lyki - специалист
velsi написа:
При нас преди години знам, че продаваха готов компост в найлонови чували. Възможно е още да съществува тази фирма. Купуваш, поливаш, изобщо поддържаш там необходимите параметри и си береш. Поразпитай, не е изключено да има и по вашия край. Спокойно можеш да си ги гледаш в мазето или гаража. Другата ключова дума е мицел.
Да ключовата дума е мицел, един приятел бе купил от някъде едни бичмета (дървени трупчета)заредени със мицел от дървесната гъба КЛАДНИЦА , много вкусна и продуктивна гъба от едно огнище можеш да напълниш цяла чанта,расте на етажи.Но поради немарливост остави мицела да замръзне и с това приключи всичко,мисля че заразените с мицел дървета бе купил от някъде в София.
yakinceto - специалист
в гр.Твърдица видях точно това на едни пънове кладници и то многооооооооо направо се изкефих та това е въпросът от къде да купим пъновете :-D :-D :-D

Тема "Гъбопроизводство в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: