• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
galin.com - специалист
emil_v r написа:

Захлупваш една голема паница в/у равна плоскост
Парче стъкло отдолу. Ако е затворена паницата вдигаш я заедно със стъклото и гледаш. Ако няма нищо зареждаш пак. Ако има и двете ги пускаш в широк съд с вода и гледаш плуване свободен стил.

Аз да ти кажа и мой вариант. Парче ламарина малко по тясно от отвора на съда, който ще позваш (тенекия от сирене примерно).
Намираш му оста на въртене (аз даже я измествам малко) и стягаш с тел една ос (стоманена от електрод е иделна) от долния край на ламарината.
На предната част отгоре слагаш вкусна примамка - салам. На задната отдолу - баласт. Аз ползвах големи и средни гайки.

Тънкия момент е в настройката. Аз я правя при заредена вече с примамка с кибритена кутия която побутвам полека полека към края. Трябва да се разлюлее, но почнеш ли да връщаш кутията да се връща в изходно положение, а наближи ли примамката трябва да няма връщане назад а само цоп !
За финал правиш една рампичка по която да се качват и на сутринта гледаш резултата.
Човека който ми го каза го е правил голямо и за каца, защото имал много мишки в склада за зърно. На другия ден като погледнал и се уплашил имало над 30 вътре. В моя случай на пръвата сутрин бяха 4 плъшока и единя още плуваше.
Примамката остава непокътната - това е най готиния момент.

Прикачен файл

автоматичен капан за мишки.JPG
автоматичен капан за мишки.JPG (9.06 KиБ) Видяна 22614 пъти
vihren - помощник
Колега!
Пробвай и по бабешкия метод, който в повечето слуаи действа.
Смеси една шепа царевично брашно и една шепа гипс в малък съд и го постави в близост до гнездото.Проверяваи дали е ядено.Ако е ядено и има следи върху сместта ,резултата идва след 1-2 дни.
emil_v r - майстор
Галин.ком - знам го това със стъклото , и удавянето,
но се губи елементът на екшън , и момента "сървайвър" за съселът :evil:
Всеки трябва да има последен шанс !

Ии не се сърди но автоматичният ти капан съм го правил , и е Ъбсурден .
Ако е плъх , то той е хитър ,и щом усети нестабилността се връща .
Единственият плъх който падна се хвана за ръба на тенекията , и излезе , разцвърча се и повече друг не прави опити .
Имам обаче един капан за мишки , мн. екзотичен и ги избива до крак, но ми е на село за да го снимам . :)
galin.com - специалист
emil_v r, вероятно имаш конструктивна грешка щом може да се върне плъха или да изскочи от тенекията или да се хване за ръба :? . Не знам колко пропуска, но факт е че хваща и като проверяваш е в изходно положение. На втория ми капан парчето салам стана на кокал след няколко дни, а нямаше и драскотина от зъб или нокът.
Е вярно, не съм виждал в тенекията плъх по-голям от десетина сантиметра. Ако говориш за такива, вероятно с размера може да се промени положението.
emil_v r - майстор
qvno e taka kakto kazva6 .
Sigurno ne sam go naprawil moq dobre , ne sporia :)
valey - специалист
1.Взима се голям бял камък
2.Малко лют червен пипер
3.Чакане
Идва съсела,души пипера и започва да киха след което си удря главата в камъка и на място! :datz:
batman - специалист
Не бъркайте съссела с плъха!!!! Това което е валидно за плъха не действа при съселите.
michael78 - специалист
от къде мога да купя домашен капан за мишки?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
michael78 написа:
от къде мога да купя домашен капан за мишки?
А ти къде си?
По принцип такива неща има по магазинчетата за дребен селско-стопански инвентар. И по малките железарии.
batman - специалист
И в магазините за "1 лев" могат да се намерят.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Напаст от съсели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: