trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Юли 31, 2014 7:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2008 11:42 pm 
помощник

От доста време чета форума и се изумявам от идеите Ви. Ето реших се най-накрая и аз да се впиша с нещо. А именно претапициране и подновяване на столове и диван. Дивана както пише е на над 30 години, за столовете не мога да кажа. За жалост нямам снимки на дивана преди, но столовете ще ги видите и преди, и сега. Да си призная това със столовете си ми е гордост, сам самичка съм се справила с тях и с дунапрена, и с плата. Дори и с шевната машина, а съм едва на 20. Но неволята ни учи. С приятелят ми живеем заедно и двамата сме студенти. :-D . Дано да Ви харесат снимките. Приемам критики от по-опитните :) [/img]

Прикачени файлове:
Коментар на файл: бонус възглавничка от останалия дунапрен и плат
080701_180040.jpg
080701_180040.jpg [ 34.25 KiB | Прегледано 19228 пъти ]
Коментар на файл: стол сега
080630_165845.jpg
080630_165845.jpg [ 56.5 KiB | Прегледано 19228 пъти ]
Коментар на файл: стол-сега
080630_165737.jpg
080630_165737.jpg [ 55.25 KiB | Прегледано 19228 пъти ]
Коментар на файл: стол-преди
080706_171514.jpg
080706_171514.jpg [ 44.41 KiB | Прегледано 19228 пъти ]
Коментар на файл: Това беше диван на 30 и повече години.
080507_004708.jpg
080507_004708.jpg [ 48.77 KiB | Прегледано 19228 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 9:11 am 
майстор
Аватар

Важното е желание да има и малко фантазия. Браво !

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 9:15 am 
майстор
Аватар

Браво,като за начало много добре,дерзай! =D> Дивана е доста труден за сглобяване след претапициране,особенно ако не е премахната старата тапицерия.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 11:21 am 
помощник

С дивана шоуто беше пълно. Първо скобите за такера не искаха да се забиват в дървото. И всяка част на дивана е направена от различен вид дърво. Дивана е руски и си мисля, че са го правили с подръчни средства :lol: Играчката е голяма, защото на места ни се наложи и с пирончета да ковем ( убийство си е да го правиш). Благодаря Ви много за похвалите. Много ме зарадвахте.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 11:39 am 
майстор
Аватар

Обекновенните такери са с тънки скоби и слаб удар и не могат да се използват за талашит и твърди породи дървесина, трябва ти професионален такер. Високата му цена я заместваме с традиционните гвоздейчета,така е. :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 11:51 am 
помощник

И аз го разбрах това, но след като си потрошихме ръцете с такера на символична цена и пирончета. За следващото претапициране твърдо сме решили да си вземем нещо по-качествено, макар и по-скъпо си заспужава. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 12:22 pm 
модератор

==

Последна промяна Emerald на Вто Мар 24, 2009 2:49 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 12:36 pm 
помощник

Диванчето е с такава дамаска защото по магазините имаше само много шарени и предимно от промазан плат. Та ща неща се разрових из нас и намерих само това. Мисля че е подходящо за целия интериор на кухнята. Сравнително по-светла е от всички които видях по магазините. А що се отнася до столовете. Не не ми харесват точно така. Но за момента това е варианта. На снимките "рокличката" не е подгъната и не е огладена и изглежда доста зле - признавам си. Идеята не беше точно такава, но се получи това. Иначе да наричам го претапициране, защото стола е с дунапрен на гърба и седалката, и на двете са им ушити калъфки. Това е което можех да направя и като за първи опит ми се струва добре.
P.S. Да си призная честно най-много ми харесват възглавничката и дивана. Господи може би и идея си намате как изглеждаше този диван.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 1:01 pm 
модератор

==

Последна промяна Emerald на Вто Мар 24, 2009 2:47 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 1:24 pm 
помощник

След твоята препоръка се разтърсих и намерих доста кройки за столове. А що се отнася до паркета, съвсем скоро ще го циклим или и аз незнам какво. Взе да ми се приплаква вече. Някак си това жилище трябва да го направя нормално за живеене, а не му се вижда края. Все уж утре това ще направим .... а все се случва нещо, паричките отиват за папкане или по сметки и т.н. Та съвсем скоро ще има нови столчета. Знаех си че ще има съвестни хора в сайта, които не само да ми кажат че е добре, а и да отпавят някоя друга критика. Благодаря ти. Като ми остане малко свободно време м/у работа, чистене и готвене ще се заема с промяната на столовете. :razz:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 6:30 pm 
модератор

keyyl,
Не се "коси" - на мен, пък и на кученцето ни харесва, особено отзад даже е "секси".
Нали и на Вас ви хареса да го измасторите ЗАЕДНО, нали се радвахте и смеехте на уморените ръце, нали желанието и веселбата са на лице - видно е от подписа ти.
Понякога перфекционизмът унищожава горното.
Е, на 20г. - Вие избирате!
Поздрави, :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 10:29 pm 
помощник

Не се кося. Радвам се, че има опитни хора, които да дават съветите си. Нали за това е сайта. Все някога ще си купим нова маса и столчета които няма да има нужда да ги преправяме, за да не ни ръбят на д....тата. Но всяко нещо с времето си, нали? А да спомена и за изгорелия паркет, май и мен да ме тъпчат 30 и повече години и аз май ще съм на това дередже :lol: За сега това сме могли и това сме направили. Предстои ни боядисване... но то ще е в друг подфорум с въпроси и молби за помощ. Пък и ще е другата седмица май или пък не.... :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 6:39 pm 
майстор
Аватар

с риск да се скарам с човек, който често има добри попадения искам да се обърна към Emerald

От далечната камбанария на Канада може би не се вижда че все още много хора в България не се къпят в пари.

Emerald - този път ме подразни с тона си

Иначе диванът се е получил добре - възглавницата не се вижда много

За стола си мълча - аз бих го боядисал - по-лесно е, а и такива столове по списанията ги има боядисани в бяло или венге и си стоят добре - виж ако са се нуждаели и от някакви поправки, които не са за пред хора - телове или нещо от сорта - не сте имали друг вариант

ОТНОСНО ПАРКЕТА - помислете дали да го циклите или да си сложите ламинат отгоре - като гледам е доста зле и може да не е достаъчно циклене за да се оправи - ако има прогаряне на цялата дебелина по-добре не опитвайте

в момента ламинатите са по 10-12 лв, на квадрат

ако стаята ви е 20 метра ще ви трябват 200-250 лева

не знам с какви средства разполагате но се надявам да можете да си го позволите - поне ще стане добре

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 7:47 pm 
помощник

И ние се замислихме за паркета....и да си признаем умуваме от доста време, пък и не винаги паричките стигат за ремонти и т.н. Бавничко и славничко всичко ще си направи, къде сами, къде с помощ от майстори и познати или с ваши съвети, дори критики. Неопитни сме признаваме си, пък и не сме го крили. Като позавършим нещата ще пуснем още снимки. Предстоят ни опити с паркета... да видим какво ще излезе. Стискайте ни палци. Пък що се отнася до столовете, имаше някой неща, които беше по-добре да се скрият :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 7:49 pm 
модератор
Аватар

Поздравления! Само не разбрах чие е жилището, че така яростно се впускате в ремонти?

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 8:04 pm 

няма значение канада, италия или където и да е било, но наистина и с малко средства може да се направи красиво. според мен тук вече зависи от въображвнието, а в конкретния случай има наистина много което да се желае. просто emerald е директна и казва това което вижда.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 11:51 pm 
помощник

От скоро жилището е наше и за това се впускаме в ремонти. Личи си че има нужда. :) Хванали сме се в ръце някак си до зимата да го понагласим. Макар и скромно но да е поне малко уютно. Искаме нашият дом да стане и наша крепост, както трябва да е. Мисля че освен въображение трябва и поне малко опит и както вече писах, но пак ще го повторя се допитах до вас. Искренно ви благодаря за отговорите и за съветите. И нищо от написаното от вас не съм приела за критика.
P.S. И не мърдайте от форума, че май ще имам нужда от вас доста :-D , стига да не искате солидно заплащане :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 2:25 am 
модератор

==

Последна промяна Emerald на Вто Мар 24, 2009 2:43 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 6:02 am 
МАЙСТОРИЩЕ

Наистина пишеш глупости. Можеш ли да положиш усилие и да пишаш по дизайн, не по ремонт и финанси.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 11:31 am 
модератор

==

Последна промяна Emerald на Вто Мар 24, 2009 2:38 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа