trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Апр 17, 2014 11:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: детско легло
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2006 10:09 pm 
напреднал
Аватар

някой би ли дал идея как се прави детско легло,благодаря предварително

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2006 10:14 pm 
модератор
Аватар

Да беше дал поне някакви насоки: от какъв материал, бебешко легло-кошара или за по-голямо дете? На каква възраст....?

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2006 10:59 pm 
модератор

Аз се чудя...по какво се отличава направата на детско легло от направа на каквото и да било легло или спалня? Зависи какъв модел искаш. Най-лесното-правоъгълна кутия с вдигащ се капак и матрак отгоре. :-D Табла винаги може да се измайстори допълнително според зависи от декора на стаята. Напоследък нещо не понасям готови легла с табли, както и тип "кутия" с вмъкващ се вътре матрак. Първото е изключително само за оскъпяване. На всичкото отгоре се чудиш как и с какво да го връзваш (такава табла, каквато ти е нужна, практически никога не намираш), пък и често няма смяна или просто ти е жал да хвърлиш куп пари за смяна. Второто пък е супер-неудобно за сядане и търкаляне въобще по леглото. Кой е измислил този модел и как така толкова масово е навлязъл много ми е интересно...

Идеалното легло за мен има база, матрас и нищо повече. Най-много базата да е с повдигащ механизъм и да се използва долната част като ракла по някакъв начин (може и чекмеджета?). И без значение детско или възрастно.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2006 10:36 am 
специалист

Eee :-D Таблата си има функция, айде ся. Поне където е главата трябва да има такава.
А пък аз съм фен на тези легла, които имат странична табла по дължината си и към тях вървят дунапренови възглавници, като призматични тела са. В "прибран" вид леглото изглежда като диван - адски удобно нещо, сега е абсурд да намериш такива да се продават - само с поръчка, аман... А с такива възглавници колко игра е падало - ехее... Но такова легло се слага до стената, ясно е нали :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2006 11:43 am 
модератор

Galski написа:
Eee :-D Таблата си има функция, айде ся. Поне където е главата трябва да има такава.
А пък аз съм фен на тези легла, които имат странична табла по дължината си и към тях вървят дунапренови възглавници, като призматични тела са. В "прибран" вид леглото изглежда като диван - адски удобно нещо, сега е абсурд да намериш такива да се продават - само с поръчка, аман... А с такива възглавници колко игра е падало - ехее... Но такова легло се слага до стената, ясно е нали :-D

Не съм казвала че може без табла или че бих сложила леглото без такава. Казах, че тези табли, които вървят към леглата са отвратителни, че да си направиш сам таблата е елементарно и тя със сигурност ще ти пасва на декора. Пък ако щеш -табла от една, две или три страни като диван- без значение.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2006 2:41 pm 
напреднал

А какво ви е мнението за леглата тип 'сандвич'? Удобни ли са за ползване? Ако някой има и схема за направата му, би ми било полезно.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2006 8:31 pm 
модератор

Какво имаш впредвид под "тип сандвич"?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2006 10:51 pm 
напреднал
Аватар

:?за 11 годишно,някой ако има някаква схема ,благодаря на всички

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 16, 2006 11:16 pm 
модератор

Упорит бе! :lol:

Тук има планове на най-различни видове легла и не само:

http://woodtools.nov.ru/proj.htm

И тук, и тук.

Това е за спалня, но може да се използва.

И тук също.

Още.

Виж и тук:

http://www.woodworkingplanfinder.com/pl ... -plans.htm

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 6:56 pm 
напреднал
Аватар

БЛАГОДАРЯ Emerald,много ми помогна :thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2007 5:00 pm 

Здравейте, това ми е първия постинг във форума, но се надявам, че редовно ще взимам участие :roll:

Сега съм на тема детска стая. В темата намерих наистина интересни неща, но не можах да открия това, което искам да направя у нас.

Искам леглото на детето през повечето време да е единично легло, но когато имаме гости, или пък когато решим и ние да спим в тази стая, да става на двойно легло.

Ще се опитам да сложа картинка на това, което измислих след три дена мислене. Ще се радвам някой ако може да даде линк, или да обясни какви материали точно ще са ми необходими за да стане това легълце и някаква схема за сглобяване, защото ми се иска да си го направим сами, само да ни нарежат плоскостите евентуално.

Смятам да използвам 2 броя от дунапренени матрака на ТЕД с размери 72/190см, ето тези по-точно http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=mattress&instanceID=7621&FCID=FC29d71a4a3fff17d590a3e7e8aa803313

Прикачени файлове:
leglo.JPG
leglo.JPG [ 23.86 KiB | Прегледано 28237 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 11:25 am 
специалист
Аватар

И ние скоро ще правим детско легло за баткото,за да използваме неговата кошарка зе бебчето.
Матрака ни е 84/190 (ако не бъркам) искаме да е с две чекмеджета отдолу,но не ни е много ясно как да ги изпълним,а иначе сме си начертали как искаме да изглежда.Скоро ще ви покажем и това :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 14, 2008 5:14 pm 
специалист
Аватар

Всеки родител смята собсвенното си дете за уникално, нека да правим уникални легла за тях, с малко повече фантазия :roll:

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа