НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление 
Дата и час: Чет Ное 27, 2014 2:02 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2006 3:33 pm 
специалист
Аватар

Знам, че е обсъждана в някоя от темите, но ми предстои да правя подобно нещо. Коридорчето е малко и с доста ъгли и врати, на всичко отгоре и тясно. Има някаква кошмарна пръскана мазилка, която не ще да пада, поради което се сещам за два варианта - измазване върху нея (което не нам кой ще направи) и суха мазилка с помощта на гипскартон. Имам предвид онзи залепения гипскартон. Та дайте съвети как се прави, с какви лепила и има ли някакви тънкости.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2006 7:42 pm 
модератор
Аватар

Аз винаги съм бил против лепенето. Ако наистина не са ти проблем 2-3 сантиметра не се занимавай с лепене. Това е моя съвет.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 1:44 am 
специалист
Аватар

Всеки милиметър ми е проблем. Коридорът е толкова тесен, че двама души едва се разминават. Ако залепя гипскартона ще ми отнеме 4-5 см общо. Това е максимума, който мога да си позволя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 5:01 am 
модератор

leonardo_vd написа:
Аз винаги съм бил против лепенето. Ако наистина не са ти проблем 2-3 сантиметра не се занимавай с лепене. Това е моя съвет.

Защо леонардо?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 8:25 am 
модератор
Аватар

Ами сигурно защото е по-лесно по-качествено , по-здраво и може да се сложи изолация!

Арту , ако толкова ти са проблем 2 см, според мен по-добре направо шпакловай , а не си играй да лепиш гипскатрон! Предполагам стените са ти прави и само трябва да "скриеш" пръсканата мазилка. Ако не можеш да се справиш сам , някой майстор ще го направи на цена по-ниска от цената само на гипскартоните и лепилата!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 10:18 am 
специалист
Аватар

Стената е с някаква кошмарна пръскана мазилка, която не мога да изстържа, поради факта, че ще се вдига много прах, а имам бебе. На седмия етаж съм и нямам никаква идея къде въпросният майстор (какъвто не познавам и нямам идея откъде ще намеря) ще си бърка разтвора. Коридорът е четири квадрата "Г"-образен. Три от стените са прави, но четвъртата е доста крива.

А лепеното го видях на едно място (виж снимката) и ми допадна като идея.

Прикачени файлове:
IMGP3475.JPG
IMGP3475.JPG [ 36.87 KiB | Прегледано 7155 пъти ]

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 12:27 pm 
модератор

Тани написа:
Ами сигурно защото е по-лесно по-качествено , по-здраво и може да се сложи изолация!

Спорен въпрос. Кое му е по-лесното на монтаж с носеща конструкция? За мен няма логика. С лепене някак и дете би се справило. Кой точно критерий определя качеството? Зависи от приоритетите- за един е изолация, за друг е гладки стени без загуба на излишни сантиметри и най-вече без нерви и гонене на майстори за гладка шпакловка. Да направи шпакловане до такава степен гладко далеч не всеки майстор може, това струва скъпо и отнема много време и адски много нерви да му висиш над главата и да дуднеш, че тук не е съвсем като стъкло.

Изолацията, носещата конструкция -излишно оскъпяват, отнемат сантиметри и в крайна сметка, изолация далеч не винаги е желана.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 3:56 pm 
модератор
Аватар

Ами Емералд , ще оставя Леонардо да каже кое е по лесно! Представяш ли си как ТИ , да не говорим за дете можеш да залепиш 3-4 да не говорим за повече листа гипскартон в една равнина ? Щом е на Г коридора ще трябва и ъгли да се гонят!Винаги ще остане някъде по-изпъкнало (шкембе) или ще вкараш някой лист по-навътре! Това имам предвид под по-лесно и по-качествено!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 5:00 pm 
специалист
Аватар

Най-дългата ми стена е метър и петдесет, така че не виждам какви ъгли ще гоня. Интересува ме КАК и с КАКВО да стане...

Някой ще дава ли съвет или просто ще се намираме на лаф? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 5:11 pm 
модератор

Тани написа:
Ами Емералд , ще оставя Леонардо да каже кое е по лесно! Представяш ли си как ТИ , да не говорим за дете можеш да залепиш 3-4 да не говорим за повече листа гипскартон в една равнина ? Щом е на Г коридора ще трябва и ъгли да се гонят!Винаги ще остане някъде по-изпъкнало (шкембе) или ще вкараш някой лист по-навътре! Това имам предвид под по-лесно и по-качествено!

Абе на дете може да му дойде малко множко, но за себе си абсолютно си представям. :lol: Само да каже някой как и с какво. :lol: И къде. :lol:

Ако има груба шпакловка изравняща що-годе стените, не виждам аз къде какво има да се издува. :roll: И тези ъгли какво толкова има да "се гонят"? Изрязваш както трябва, а ако някъде остава по-голяма фугичка запълваш и готово. :-D Аз така виждам нещата и ми е много интересно да разбера валидна причина за предпочитане на гипсокартон с конструкция за обшивка на стените. Къде се загуби леонардо сега? :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 5:28 pm 
модератор
Аватар

ARTU написа:
А лепеното го видях на едно място (виж снимката) и ми допадна като идея.

Какво точно не ти е ясно? Видял си го, та даже и снимка си качил. Точно така се прави както на снимката. Номера е да отвесираш идеално и всички листи да са в една равнина. После слагаш лента по фугите, шпакловаш... Имаше някаква тънкост, че трябва листа да е към 5-6 мм по-къс, за да може да се изправи на стената.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 5:53 pm 
специалист
Аватар

А с плюнка ли да го залепя? Това не ми е ясно... С какво лепило? Как се нанася? Защо? Колко време? Трябва ли да се подпират с нещо плоскостите?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 5:59 pm 
модератор
Аватар

Лепи се с гипс. Чист. Стяга бързо и няма да ти се налага много да държиш и подпираш. Ако стената е равна може да го нанесеш и с назъбена маламашка, но ти каза, че е пръскана пък и крива... Лепи се на топки както е на твоята снимка.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 6:55 pm 
Site Admin
Аватар

Единственото което мога да добавя че аз му слагах Ц200 на гипса с цел да стяга малко по бавно.

Иначе leonardo е прав с метална конструкция е по лесно и по правилно и по професионално. Но ако искаш да спестиш малко пари и място. И си готов яко да псуваш след като подминеш линията и няма как да извадиш листа напред няма проблем. Целия ми офис е направен така.
Виж този пост: Лепене гипскартон тук съм писал туй онуй.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 6:57 pm 
модератор

Може да се лепи и с лепила. Този гипс не ми се вярва да държи добре и какви са тези кухи дупки. Много ясно че така ще има да го гласиш да "попаднат листата в една плоскост". Егати слоя гипс на снимката! Това там е защото няма замазка.

С какво се лепят плочки ако не с цимент? Силикон? Няма начин да не стане и за гипсокартон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 7:05 pm 
Site Admin
Аватар

Това с равнинноста става като се начертае права линия на пода и по нея се прекарват плоскостите. А гипса е толкова много защото листата се прекарват трудно до 0.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 9:06 pm 
модератор
Аватар

Нека си позволя да се произнеса по темата

През ръцете са ми минали доста хиляди квадрати картон било то на лепене, конструкция и директно с дюбели за бетона.

Лепенето се прави по следния начин:
1. Проверка на стената къде е най-изпъкналата част и начертаване на нивото къде да бъде картона. Долу, горе и в двете страни.
2.Ако стената е по-дълга се почва от средата за да се намали шанса за изкривяване.
3.Листовете се режат по-къси и отдолу им се подлага лента картон или дъсчица, която се маха след като изсъхне лепилото.
4.Лепи се САМО с лепило за тази цел. На различните производители е различно името. На NORGIPS се казва BONDINGFIX, Не си мислете за гипс, теракол и тем подобни. Ще имате главоболия след време.

Трябва да се преценят топките лепило на листа така че да не стават тумбаци или пазви когато се изправи листа. Причуква се с мастар или летва минимум 2метра дълга.

За това дадох съвет че с конструкция е по-лесно и по-пректично. Дори и на мен ми е трудно да лепя картон, но се справям. Камо ли някой, който тепърва ще почва да не говорим за Емералд :lol:

Избора си е твой сам решавай.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 9:50 pm 
модератор

Хм...хич не ми се струва трудно. :? Сигурно и с конструкция ще се справя щом това било трудно. :lol:

А какво значи това "изрязване по-къси"? По-къси от кое? И защо? А тази дъсчица с каква цел?

Кажи нещо за забиване само на дюбели! Това звучи добре. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 9:58 pm 
модератор
Аватар

Много неща на пръв поглед са лесни, ама ако ставаше с гледане :? Аз сега да съм хирург :cool:

Изрязват се 1-2см. по къси от височината на стената за да може да се пъхнат подложките под листа. Има тънкости, които не могат да се опишат с думи. А това с дюбелите е пълна пародия, правил съм го само в Италия, където някой път просто се налагаше да има картон а нямаше място за конструкция или лепило. А там кат се слага картон се слага навсякъде. Листа се намазав на гребен с лепило, залепя се на РАВНИЯ бетон и се дюбелира с дюбели с шайбички. Става за трегери и високи места, които не могат да се докосват, защото се пука точно там където е забит дюбела.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2006 10:32 pm 
модератор

leonardo_vd написа:

Изрязват се 1-2см. по къси от височината на стената за да може да се пъхнат подложките под листа. Има тънкости, които не могат да се опишат с думи. А това с дюбелите е пълна пародия, правил съм го само в Италия, където някой път просто се налагаше да има картон а нямаше място за конструкция или лепило. А там кат се слага картон се слага навсякъде. Листа се намазав на гребен с лепило, залепя се на РАВНИЯ бетон и се дюбелира с дюбели с шайбички. Става за трегери и високи места, които не могат да се докосват, защото се пука точно там където е забит дюбела.

Точно така си го представям идеалното лепене. Значи се пука викаш? :? Е как ще се спука ако се използват специални за гипсокартон винтове? И като се шпаклова не се ли маскира пукнатината? Е добре де, само лепилото не го ли държи листа достатъчно, или само дюбелите? Защо и двете? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа