trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пон Сеп 01, 2014 3:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2006 9:30 pm 

Здравейте. Имам едно леко въпросче. Кое е по добре да си направя като вътрешна изолация на тухлена стена? Дали да бъде от гипсо картон или от фибран и съответно по колко ще ми струва и едното и другото??
Бладобаря за отговорите ви!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2006 10:02 pm 
модератор
Аватар

А защо пък точно "Фибран"?! Използва се стиропор. При единия вариант (гипскартон с конструкция и вата) излиза по-скъпо като материали, но е по-лесно и става по-добре, по-бързо и чисто. Резултата - по-добър. При другия вариант (стиропор с лепене, дюбели и мрежа, шпакловка) материалите са по-евтини, но става по-трудно, по-бавно, по-мръсно и за да се получи добре се иска повечко майсторлък.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Последна промяна velsi на Нед Сеп 24, 2006 10:40 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: гипс картон
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 10:35 pm 
Аватар

препоръчвам ти гипс картон .не съм съгласен с колегата че е по скъпо материалите ти излизат 8-9 лева зависи от колко дебела вата ,според мен не ти трябва повече от 4-5см дебелина . има значение и дали сам ще си я правиш или ще търсиш маистор . ама все пак мисля(мое мнение) че фибран и други такива ..не са за вътрешна изолация т.е. те са за външна. има и по евтин вариант с гипс картон на ЛЕПЕНО (излиза около 3.5-4лв. зависи от дебелината на топките ) ама има по малък ефект за термо от колкото с вата.............. :?:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 24, 2006 11:20 pm 
модератор
Аватар

Аз също препоръчвам гипс картон! Не съм съгласен само , че повече от 5 см не са ти нужни! Това е МИНИМУМА , колкото повече по-добре! Това се отнася и за стиропора (в никакъв случай фибран за стените , за пода може!) Разбира се и дограмата трябва да е качествена иначе и 20 см да сложиш , ефекта ще е минимален!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 6:20 am 
модератор
Аватар

Гипскартон и вата материалите и майсторлъка излизат около 21лв. за кв.м.

Последна промяна leonardo_vd на Съб Ное 25, 2006 7:43 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 06, 2006 6:47 am 

Интересен материал -ИЗОЛОН – топло-хидро-шумоизолация заедно.

отличните си топлоизолационни свойства (0,031 Вт\м2 С), нулево водопоглъщане, намаление шума до 60%, дълготрайност, микробиологична устойчивост

Има ИЗОЛОНТЕЙП – Топли тапети - който представлява самозалепваща руло с размери 0,5 х 30 м, 1 х 30 м, 1,5 х 30 м с деб. 3, 5, 8 или 10 мм, най-често се използват в апартаменти, офиси, промишлени сгради, за монтиране топло-хидро и шумоизолации на окачени тавани, сутерени, мазе, паркинги и др. За постигане на добър залепващ ефект е необходимо притискане (при ръчен монтаж 1-2 сек.) Защитния слой (хартия, фолио) се маха непосредствено преди монтажа. Цена от 6,60 лева \ м2 с ДДС. .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 25, 2006 2:16 am 

Здравейте ,запръв пут пиша във форума , имаам изолация от гипс картон и фибран 2.5см вътршно на апартамента си от 7 години и съм много доволен. Преди 2 год правих ремонт на апартамента на родителите ми и там сложих стериопор с мрежа и замазка -несъм доволен .Шпакловката стана крехка и при по силен натиск се пука ,Задължително използвйте гипс картон за да не се ядовате когато вече сте приключили с ремонта и връщане на зад няма .
Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 26, 2006 12:19 pm 
специалист
Аватар

bizplanner написа:
Интересен материал -ИЗОЛОН – топло-хидро-шумоизолация заедно.

Има ИЗОЛОНТЕЙП – Топли тапети

Да те попитам само не каза пропускливостта !

Ние именно заради това му препоръчваме Гипскартона и ватата за да може стените да дишат !

Ако това не е най-важното , не виждам смисъл да продължаваме! а цените са в порядъка на 20-25 лева/кв.м в зависимост от матереалите (с включен труд)

Безпраховите Лепила за плочки и фасадни решения

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2006 6:20 pm 
помощник

Ако се използва ИЗОЛОН при положение, че има почти нулево водопоглъщане какво ще се случи с влагата в жилището? Сигурно към него се предлага и вентилационна система с датчици за влага!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 24, 2007 10:18 pm 
специалист
Аватар

niko.i написа:
Преди 2 год правих ремонт на апартамента на родителите ми и там сложих стериопор с мрежа и замазка -несъм доволен .Шпакловката стана крехка и при по силен натиск се пука ,Задължително използвйте гипс картон за да не се ядовате когато вече сте приключили с ремонта и връщане на зад няма .
Успех

А с какво е най-добре да се направи шпакловката върху стиропора и мрежата?
С гипсова шпакловка достатъчно ли е?
А ако сложа направо циментова шпакловка (стената няма да диша, но той и без това блока е бетонен ;-) )?

Предстои ми изолиране на една малка стена (тя половината е прозорец), засега бях решил така със стиропор, мрежа и после шпакловка някаква, обаче щом казваш, че се пука после при натиск - малко имам съмнежи вече дали така да го правя ... :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 24, 2007 10:37 pm 
модератор
Аватар

Пука се, ако е некадърно направена. При мене не се пука. Мрежа, Теракол на "Вебер" 2 ръце и гипсова шпакловка още поне 3 ръце. А и аз не ходя да натискам стените.
Аз не бих шпкловал директно с гипс!

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2007 2:06 pm 
специалист
Аватар

Аз също имах някакви идеи преди гипса да го мина с теракол (така и така ми хартиса от лепенето на гранитогреса), ама викам да не се изложа, затова не попитах :)
А на Боро теракола предполагам ще свърши същата работа, защото почти до блока има едно малко складче и там друг теракол нямат, така че Вебер не ми се занимава да търся :cool:

А само още един последен (надявам се) въпрос - с какво е най-добре да захвана стиропора за панела - това с дюбелите е ясно, обаче с друго с какво? Ако е пак с теракол? Или има някакви специални лепила?

10х!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2007 6:39 pm 
модератор
Аватар

Стиропора се ЛЕПИ за стената със Теракол. Използва се назъбена маламашка (гребен). След като изсъхне (на следващия ден например) се слагат дюбелите. Следва мрежа и шпакловане пак с Теракол. Марката на теракола не е от значение. Нататък вече каквото си решиш. Обикновено се прави гипсова шпакловка и се боядисва с латекс или се лепят тапети. Има разни лепила, които се водят за топлоизолация, но моето лично мнение е, че те по нищо не се различават от другите. Просто се използва всеобщата суетня околко топлоизолациите, за да се продава даден продукт.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2007 6:51 pm 
специалист
Аватар

Абе то аз не съм чак толкоз бос така да се каже - майстора като ми лепи плочки на терасата (остъклената) и под остъклението на външната стена сложихме стиропор - пак така с теракол го залепихме и с назъбения гребен, само че дюбелите ги сложихме почти веднага, отгоре мрежа, теракол един слой, като дръпна после още едни слой, само че заради плочките.
Аз мисля един слой теракол (най-много два) и после гипсова шпакловка и отгоре латекс.

Последна промяна HD на Чет Яну 25, 2007 9:20 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2007 7:06 pm 
модератор
Аватар

HD написа:
Само че аз мисля един слой теракол (най-много два) и после гипсова шпакловка и отгоре латекс.

Точно де! Аз нали това обяснявам през цялото време.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 26, 2007 5:30 pm 
специалист
Аватар

То аз леко коригирах поста си (по инерция съм написал "само че аз мисля ...."), защото всички говорим за едно и също нещо в крайна сметка :wink:
Само че докато съм го коригирал, ти вече си отговорил :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2007 12:42 pm 
помощник

niko.i написа:
Здравейте ,запръв пут пиша във форума , имаам изолация от гипс картон и фибран 2.5см вътршно на апартамента си от 7 години и съм много доволен. Преди 2 год правих ремонт на апартамента на родителите ми и там сложих стериопор с мрежа и замазка -несъм доволен .Шпакловката стана крехка и при по силен натиск се пука ,Задължително използвйте гипс картон за да не се ядовате когато вече сте приключили с ремонта и връщане на зад няма .
Успех

Само да кажа-зависи как е правена шпакловката.Много ясно,че като се направи тънка шпакловка ще се пука при натиск.Имам 4 стени вкъщи изолирани с стиропор и шпакловани и засега нямам проблем

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2007 5:07 pm 
специалист
Аватар

Еййй, бях я забравил тая тема, защото отдавна сложих въпросния стиропор :)
Обаче имам едно питане - тук-там на места гледам шпакловката се е пукнала леко и това обикновено е от двете страни на прозореца, т.е. където са тесните ивици стиропор. Минах отгоре пак само спуканото с гипсова шпакловка и засега е ОК, но защо така се получава?

Значи процедирах по следния начин:
изкъртих старата шпакловка (блока е бетонен пак да спомена), минах с грунд Бороконтакт (един розов), после минах с теракол за топлоизолации на Боро с гребена, отгоре стиропора (2 см дебел е стиропора), отгоре мрежа, един слой теракол, после още един слой теракол (да се скрие хубаво мрежата), отгоре 2-3 ръце гипсова шпакловка. Това е общо взето.
И при мен не се пука шпакловката при натиск - като натисна някъде изобщо не мърда навътре, все едно е бетон :-D , просто така от стоенето с течение на времето (няколко седмици) и после видях че тук-там се е пукнала малко :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2007 8:30 pm 
модератор
Аватар

Просто от стоенето или някой е отворил прозореца прекалено? При мене така се спука, но аз съм си виновен. А при тебе може дори да не сте забелязали.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2007 10:34 pm 
специалист
Аватар

velsi написа:
Просто от стоенето или някой е отворил прозореца прекалено? При мене така се спука, но аз съм си виновен. А при тебе може дори да не сте забелязали.

Какво имаш предвид за това отваряне на прозореца?
Да е отворен и да се е ударил в стената ли?
ПРозореца стои почти винаги леко отворен (все още не съм се нанесъл в апартамента), но само отгоре (той е с двуосно отваряне).
Според мене по-скоро от стоенето, но как би могло да се избегне това, защото за в бъдеще ще слагам още стиропор на други стени :?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа