trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Съб Юли 26, 2014 12:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 8:32 pm 
майстор
Аватар

В две теми които не ме вълнуват и съм чел малко от тях ,имат доста мнения и виждам ,че има много разбиращи :

Важна тема: CNC машина гравьор
[ Иди на страница: 1 ... 47, 48, 49 ] 731

Важна тема: Видео стена за 300лв възможно или не ?
[ Иди на страница: 1 ... 30, 31, 32 ]

Аз искам да си направя машина за резане на отрязани клони на около 28-30 см и като падат парчетата ,да се нареждат за лесно връзване на връзки по 10-15 кг. със сезал или с плстмасови ленти с които се връзват големи кашони/не им знам наименованието,може би чембер ?/.
Аз си я представям като циркуляр,наклонен под някаъв ъгъл спрямо маса или основа ,нещо като шнек /ако не трябва да използвам друга дума и по-нататък/при диска и като се вкара клона /до Ф 80-90 мм/той да определя дължината на отрязването и парчето да пада в някакъв съд и да се подреждат сами.В този съд да има нещо за връзване и като станат около 10-15 кг да се връзват на цяла връзка и така да се подреждат и превозват.
Не мисля за автоматични устройства,а всичко да е ръчно,а машината да е до към 30 кг ,за да се превозва в колата.Може да има разделящи се части при превоз.
Като начало се спирам на ос с шайба ,електромотор 2.2КВ,2840 об/мин и от винкели тяло за основа,циркуляр Ф 250-300 мм,за да реже около 90 мм.
Шнека да има прорез за циркуляра и в горната част да е като П образно сечение,а там където падат отрезаните парчета може би трябва да е V-образен улей ,който да ги ориентира в една посока на подреждане.
В съда който ще трябва да е с разрезана предна част ,от където да минава сезала и да се връзва връзката и да се вади оттам.
Ще напрявя някакви чертежи и ще ги кача ,но все още съм само на идеята и ще ми е необходимо още мнения ,кое как може да се направи според виждания на колеги от клуба.
Мисля ,че няма да е желателно разтегане на локуми ,а да бъдем практични и не задръстваме пространството във форума.
Очаквам вашите мнения и помощ,материалите са от мен.
Бирата или ракията /според сезона/също ! :prost: :sauf:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 8:39 pm 
специалист
Аватар

Имам уточняващ въпрос, ще ги ползваш ли тези клони или само за лесно транспортиране до сметището са ти необходими да са вързани

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: машина
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 8:47 pm 
майстор
Аватар

По - дебелите може да ги ползвам за огрев ,а за по-тънките още не съм измислил дали да ги ползвам.Преди мислех за дробилка и питах тук ,но това си е материал за горене,хем ще го махам от там където режа ,хем ще се ползва за печката.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 9:08 pm 
майстор

Но , извинявай , ако не е полезно , но съм обработил десетина дървета както искаш ти

като отрежеш дървото не можеш да го мръднеш и насочваш в каквато и да е машина ...
Имам две брадвички малка , средна и голяма .
с малката за секунда режа който ида е клон . Няма ток , и от всяко положение в пространството и времето
Клоните под 3 см не стават за отопление , трупам ги на камара , и след месец ги горя , не стават за нищо .
Според мен не можеш да надробиш малко дърво по- бързо с каквато и да е машина , както с две различни и остри брадвички .
Справка - Карамунди , ако прави , бих си купил една от него .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: ma[ina
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 9:25 pm 
майстор
Аватар

Емо ,става дума за клони,,дървета редко може да искат да режа ,а и нямам опит за да режа големите.А тях ще ги наража с ел.трион.
Като виждам в тези дворове какви клони останаха и ще гният или ще ги горят зимата на двора/ама не навсякъде може да стане/,ми дойде тази идея.
За работа с брадва не мие чуждо,когато ваканциите ходех на село ,съм ходил с дедо за дърва ,товарил съм ги на каруца,после разтоварял и клони по 4-6 см дебелина съм секъл и подреждал,но тогава е можело и следващ ден,а аз тук виждам един приличен бизнес,който мисля да продължавам.

Последна промяна shotik на Пет Юли 24, 2009 9:39 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 9:25 pm 
специалист
Аватар

Сори за спама, ама Емо пак сцепи ваната:

"Имам две брадвички малка , средна и голяма ."

"от всяко положение в пространството и времето"

Иначе всички клони стават за горене - било то за разпалки...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 10:36 pm 
майстор

:-D Ха ха ха . :wink:
Начи , какво е искал да каже авторът (тоест аз )?
Никой не внимава какво пишеш , и Единак е единственият съсредоточен юзър изчислил броят на брадвичките , които метафизично са 2 , но у пространствено-времевио континиум се оказват 3 .
Но откъде се взе третата брадвичка , тя може да е първата , или третата ?
Защо , докога ?
Отговорите - у следващият ми пост , дотогава кликайте тук до побъркване :)

Аа Шотик , видя ли тия фабричните дробилки за клони ?

Това ми е най -малката брадвичка , имам и още .

Прикачени файлове:
DSC07270.JPG
DSC07270.JPG [ 97.14 KiB | Прегледано 14564 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2009 12:18 am 
специалист
Аватар

shotik написа:
Аз искам да си направя машина за резане на отрязани клони на около 28-30 см и като падат парчетата ,да се нареждат за лесно връзване на връзки по 10-15 кг. със сезал или с плстмасови ленти с които се връзват големи кашони/не им знам наименованието,може би чембер ?/.
Аз си я представям като циркуляр,...

Аз пък си я представям, като гилотина.
Ръчна, за да е по лека. Неудобството е, че с едната ръка подаваш, а с другата натискаш лоста.
Идеята ми дойде от една градинска ножица. Ножовете са като на лозарска ножица, но дръжките са по 60 сантиметра. До 4 сантиметра няма никакъв проблем, но за по-големи диаметри си е мъка.
А такова чудовище като на снимката, съм виждал, как реже отпадъчни алуминиеви профили от дограма. И за клони ще стане, ама много е тежко...

Прикачени файлове:
93.jpg
93.jpg [ 13.34 KiB | Прегледано 14411 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 9:40 pm 
специалист

Интересна идея, и аз търся нещо подобно на дробилка но изходния продукт да става за горене.
Суровината - клони, листа, трастика, шишарки, трици и всякакви други дъвопроизводни отпадъчни продукти.
Или можи бе след дробилката трябва да има някаква преса която да ги оформя подобно на пелетите?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 11:46 pm 
майстор
Аватар

Аз също си мислих за такава машина за рязане на клони,докато Драгозов ни ми продаде тази дробилка за клони. Надробих всички клони и съчки някой заедно с листата, събрах всичко в сезалови чували. Сега всичко е сухо,пълня торбички и в парното, гори прекрасно.
http://argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=685

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 9:16 am 
специалист

можеш ли да ми кажеш надробения материал с какви размери е, какво се случва с листата и сламата като минат през нея и какво става ако попадне по-дебел клон.

ако може 1-2 снимки на дробения материал

edit: а в какво ги гориш - котел на дърва или някакъв за пелети/брикети

Последна промяна klambrev на Пет Окт 23, 2009 10:12 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 9:58 am 
специалист

Още един въпрос: До каква дебелина на клоните може да се работи с тази машина.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 11:34 am 
майстор
Аватар

fbr написа:
Още един въпрос: До каква дебелина на клоните може да се работи с тази машина.

До 3см в диаметър,което е напълно достатъчно, над 3 см. ги режа за дърва.
Машината има два хоризонтални ножа и два вертикални,маховика с ножовете е наклонен и клона се подава към тях може би под ъгъл 50 градуса. Полученият продукт представлява напречно нарязани щайби които се разчупват на 2-3 части с дебелина 2-3 мм.Аз прекарвам през нея целия отпад при рязането на лозите, клоните при кастренето на дърветата заедно с листата, разни храсти при чистене на двора. Дробя и разни остатъци при рабата с дървен материал,летви,парчета нерентабилни за пряко изгаряне.Стигнах до това решение да я купя след като се натрупаха огромни купчини с клони които просто запалвах и изгарях,или жената ги диплеше на снопчета,връзваше и така ги горяхме. Връткава работа с много губене на време.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 12:34 pm 
специалист

Чуда се няма ли някаква мелачка подобна на тези месомелачките за кайма, които да правят продукт като пелетите.
Единт винт в една тръба и отпред формата на продукта- кръгчета, шестоъйълници или каквото решите.
Идеята е освен клони, да може да се оползотворяват и трици от рязане на дървен материал, листа, сено, кашони, вестници, трастика и други широкоразпространени горими отпадъци. Една готова машина за пелети е прекалено скъпа и трябва да можеш да я натовариш с голямо производство за да я избиеш. Идеята е да произвеждаш суровина колкото за собствено отопление

А продукта от тези клонотрошачки дали би ставал директно в бункера на котел на пелети.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 12:42 pm 
майстор
Аватар

klambrev написа:
А продукта от тези клонотрошачки дали би ставал директно в бункера на котел на пелети.
Когато търсих по магазините тази машина се засякох с един човек който я търсеше за да дроби отпадъци от дърводелски цех точно за пелетен котел,той каза че получения материал от дробилката става като го смесва с една част пелети.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: дробилка
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 5:43 pm 
майстор
Аватар

crez ,гледал съм техн.характеристики на дробилките,мен тези 3 см не ми вършат работа,затова мислех да направя машина да мога да ги режа на около 30-35 см и да се складират.
Не всички печки могат да ползват триците за гориво.
Но ако има възможност да видя машината в реална работа,ще намеря време да дойда и погледам работата и .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 24, 2009 11:11 pm 
специалист

А какво ще кажете за един цилиндър в който се върти едно такова свредло Изображение и в края на цилиндъра има формата за продукта? дали няма да се получават пелети?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 24, 2009 11:20 pm 
модератор
Аватар

Според мене за да получиш пелети ти трябва доста по-голям натиск. Показаният от тебе шнек осигурява по скоро придвижване на материала, отколкото пресоване.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: дробилка
МнениеПубликувано на: Вто Окт 27, 2009 11:50 am 
майстор
Аватар

shotik написа:
crez ,гледал съм техн.характеристики на дробилките,мен тези 3 см не ми вършат работа,затова мислех да направя машина да мога да ги режа на около 30-35 см и да се складират.
Не всички печки могат да ползват триците за гориво.
Но ако има възможност да видя машината в реална работа,ще намеря време да дойда и погледам работата и .

Продукта на машината не е трици, а доста прилични парченца плътна дървесина, ако не забравя ще ги снимам. 30-35 см клони това си е вече дърва и аз ги режа на циркуляра.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 27, 2009 8:12 pm 
специалист

В крайна сметка реших че ще взема защото имам огромно количество клони които трябва да ги разкарам.
В момента се триума между 3 машини:
МТД 15 която е 365лв
Бош АХТ Рапид 2000 за която имам отстъпка и ще я взема около 400лв.
BRILL 2200 MH която е 280лв, пише че е само с един хоризонтален нож и изходния материал изглежда най-едър Изображение

edit: спрях се на брилл най-вече заради по-добрата цена и най-мощния мотор само че сега се оказа че няма налични, ако някой има идея къде има 1 бройка останала да свирка.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа