trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Вто Юли 22, 2014 5:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 6:41 pm 
специалист
Аватар

Здравейте предстои ми изграждане на преградна стена пред щрангове на буквата Г. Късата част горе-долу е 30-40см на 70-90см за дългата. Пролем ми е закрепването на долното УВ, тъй като(става на въпрос за баня) на пода кадето трябва да мине УВ-то в замазката минава търба Ф 5 и не мога да дупча с дюбели. Варианта за изместване на УВ-то не става, защото не съм сигурен къде е точно тръбата. Дайте идея как да го закрепя за пода,че един акълия ме закопа,като ми предложи да го залепя с СИЛИКОН :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 6:54 pm 
специалист
Аватар

С силикон няма да стане, но спокойно може да го залепиш с полиуретанова паста.

На сухи чисти плочки, и обезмаслено УД слагаш пастата, притискаш, и на другия ден монтираш останалите профили, и картона.

А за да не се притесняваш дали ще държи - ще те успокоя че с такова лепят и носещи метални части по новите автомобили.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 7:23 pm 
специалист
Аватар

Аз имах същия проблем и излях едно постаментче с мозайка около 10см високо и на него хванах УД-тата.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 7:33 pm 
Акълия
Аватар

Мастр-а ти каза. Ако банята е ползвана, не забравяй да обезмаслиш...
Освен това, за твое успокоение, сложи и ЦД профил вместо директен окачвач долу, веднага над залепеното УД.Цепиш го и го хващаш за стената с дюбели...
Българска работа, за български случай. :-D

ИИиии ква е тая тръба ф5?- Ф 50? Че мистана интересно...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 4:58 pm 
специалист
Аватар

cacho написа:
Мастр-а ти каза. Ако банята е ползвана, не забравяй да обезмаслиш...
Освен това, за твое успокоение, сложи и ЦД профил вместо директен окачвач долу, веднага над залепеното УД.Цепиш го и го хващаш за стената с дюбели...
Българска работа, за български случай. :-D

ИИиии ква е тая тръба ф5?- Ф 50? Че мистана интересно...

Ма какви ЦД-та, какви окачвачи това е преградна стена пред щрангове и горе съм написал УВ-та и ЦВ-та. Това е ново строителство и е само на замазка и дали ще държи пяната за нея? :-DЗа тръбата си прав,грешката е моя Ф50 :2thumbs:

Последна промяна simeonov_74 на Сря Авг 26, 2009 5:15 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 5:12 pm 
специалист
Аватар

MASTER написа:
С силикон няма да стане.

Само да подчертая че човека който ме "светна" за силикона е ТЕХНИЧЕСКИ на строителен обект :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 7:49 pm 
специалист
Аватар

Що да не можеш да дупчиш :lol:
Те тръбите не са по цялата част викни вик-то да ти каже къде са :wink:

Кви са тия силикони и пяни :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 9:46 pm 
специалист
Аватар

simeonov_74 написа:
MASTER написа:
С силикон няма да стане.

Само да подчертая че човека който ме "светна" за силикона е ТЕХНИЧЕСКИ на строителен обект :lol:

Щом те е светнало такова светило - действай, какво питаш тук.

Къде са техническите по обектите, къде сме ние, че да даваме съвети. :lol: :lol: :lol:

И дали е УВ, или УД, не е толкова съществено (все е поцинкована ламарина) щом ти не правиш разлика между пяна и паста.

И моля те, не го питай тоя с какво се прави клизма на овца, защото пак силикон ще ти препоръча вероятно.

И що по дяволите тоя технически не ти каза да си биеш дюбелите встрани от щранговете и да не си пълниш съзнанието с простотии :lol:

А аз се заблудих, че става дума за баня с поставен теракот, и затова ти казах паста. При условие че си на замазка, поразкърти лекинко тук там,и ще разбереш де е тръбата.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2009 5:08 am 
специалист
Аватар

амо все още смяташ да лепиш профила за плочките ползвай това http://www.carsystembg.com/ocms/opencms/manufacturers/CarSystems/lepila/Uniflex_PU с този продукт съм лепил спойлери на автомобил

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2009 5:03 pm 
специалист
Аватар

MASTER написа:
simeonov_74 написа:
MASTER написа:
С силикон няма да стане.

Щом те е светнало такова светило - действай, какво питаш тук.

Къде са техническите по обектите, къде сме ние, че да даваме съвети. :lol: :lol: :lol:

И дали е УВ, или УД, не е толкова съществено (все е поцинкована ламарина) щом ти не правиш разлика между пяна и паста.

И моля те, не го питай тоя с какво се прави клизма на овца, защото пак силикон ще ти препоръча вероятно.

И що по дяволите тоя технически не ти каза да си биеш дюбелите встрани от щранговете и да не си пълниш съзнанието с простотии :lol:

А аз се заблудих, че става дума за баня с поставен теракот, и затова ти казах паста. При условие че си на замазка, поразкърти лекинко тук там,и ще разбереш де е тръбата.

Правя разлика между пяна и паста,но после видях че си писал ПАСТА.Водопроводчиците са ни под ръка така че ще се консултираме с тях,ако можат да ни светнат, защото става на въпрос за нова кооперация и ще правим десетки апартамента и не съм много убеден че помнят къде са тръбите на всичките бани
:lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 31, 2009 10:04 am 
специалист
Аватар

нареди си стената без да хващаш УВ-то .ще се държи само на ГК без проблем.После когато наредиш плочките те допълнително ще държат ъгъла да не мурда(той и без това няма да мърда) :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 01, 2009 2:30 pm 
специалист
Аватар

ivanovrg написа:
нареди си стената без да хващаш УВ-то .ще се държи само на ГК без проблем.После когато наредиш плочките те допълнително ще държат ъгъла да не мурда(той и без това няма да мърда) :lol:

Няма страшно тъй като момчето което ми помага е правил ВК-то и вече втори вход правим и до сега успешно ги заобикаляме (тръбите).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа