trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Вто Юли 29, 2014 10:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 8:28 pm 

Здравейте, имам досаден проблем, и се надявам по-опитни от мен хора да ми помогнат. Пък аз ще помагам с двигатели и гипс-картон :-D

Копирам поста си от Фиат Форум България, за да не пиша наново всичко:

Значи проблемът е че си купих една нова глава за душа и я монтирах. Всичко ок, но в 3 през нощта се събудих от силна течаща вода. Беше протекла. Свалих я, разпарчетосах я, сглобих я, изглеждаше всичко ок, сложих я, и след 1 час, вече към 04:30 пак протече. Това става миналата седмица сутринта преди да влеза в болница. Голямо псуване беше...

Вчера викам - абе я пак да я пробвам - изследвах я обстойно, свалих и другата която бях купил, от студеното кранче, разглобих и нея, сглобих ги наново, върнах си студеното на душа, но тази дето протича не я сложих на душа, защото трябва на топлото, а това е свързано с тичане до мазето и централно спиране на водата на входа, защото местния ми кран не работи. Затова реших да я сложа на студеното на чешмата в банята. Всичко ок.

Обаче тази нощ в 4 сутринта пак се събудих от течаща вода, но само затегнах крана и си доспах. Сега вече на трезво - пак го разглобих - гледах го, взирах се, и не виждам с какво тази протичащата глава е по-различна от другата, с нея никакви ядове няма.

Значи то е много просто устройство - 2 керамични повърхности се допират една в друга, и при завъртане в едната има половин кръг, през който минава водата. Най-отгоре има едно тефлоново уплътнение, което се задържа от един силиконов пръстен в корпуса на главата, един вид като зегерка го държи. Тефлоновото уплътнение ляга в смесителя така, че се притиска към керамичната част и теоретично става невъзможно да протече. Обаче протича.

Какво да го правя? Не вярвам че не може да се оправи - не е възможно сега да не тече и да е перфектно, а след 12-13 часа чак да започне да тече. Сега пак съм я монтирал, и ще чакам да протече.... Чакам и някакви идеи ако имате?

Прикачени файлове:
DSC02705.JPG
DSC02705.JPG [ 62.62 KiB | Прегледано 5828 пъти ]
DSC02703.JPG
DSC02703.JPG [ 71.87 KiB | Прегледано 5828 пъти ]

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 8:29 pm 

Тъй като колегите от автофорума не ме разбраха добре, обяснявах допълнително, ще го пусна и тук:

Чешмата и душът са ми от стария модел - отделно за топла, отделно за студена вода имат кранчета.

Купих ДВЕ нови кермаични глави. За душа. Едната монтирах на душа на студената вода, а другата пак на душа, но на топлата. Кранът за спиране на топла вода в апартамента е повредена и ако искам да спра водата топлата - трябва да спра централно на входа от абонатната.

Спрях водата, монтирах си новите глави, и пуснах водата. Това стана в полунощ, за да не хвана някой под душа.

Даже студената беше монтирана предния ден още, а топлата само я монттирах на др ден през нощта. Всичко ок, обаче към 2 часа протече. Спрях водата, свалих двете глави, разглобих ги, сглобих ги, пак ги монтирах, и пак всичко ок. Заспах. Към 4 часа някъде пак се събудих - пак протекло. Свалих керамичната от топлата вода на душа, и си върнах старата, обикновена.

Вчера през деня - реших че може проблемът да е в душа, затова реших че ще монтирам главата на чешмата. Монтирах я на студената вода. Всичко ок. В 4 и 1/2 през нощта - протече.

Главите са едни и същи, имат едни и същи части, на вид и на сглобяване са 1:1. Едната от двете - протича, независимо дали е монтирана на душа, или на чешмата. Искам да разбера защо. Защото първо всичко е съвсем нормално, и чак след няколко часа - протича. И то така, все едно уплътняващата зегерка се размества, и не държи уплътнението хбаво. А то не е така. Няма от какво и накъде да се размести там.

ред.: Airfan - керамичните глави нямат нищо общо с винтове. Самоотваряне пък е напълно невъзможно. Все едно колата ти да самозапали и да се самозакара до бензиностанцията, да си сипе, и да си плати, и да се върне пред вас.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 8:40 pm 
специалист
Аватар

може проблема да е в налягането. В малките часове налягането се увеличава поради по-малката консумация!

щом тече и на душа и на чешмата значи има някакъв дефект които се проявява при по-високо налягане!

Нека и другите да кажат според мен е това!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 8:44 pm 
"Велик майстор"
Аватар

Не се занимавай с глупости. Купих 10бр от тези китайчета от склад на едро - по 1,50лв, като мислех да подменя всички в къщи и да предлагам и на клиенти. От тези 10бр не прокапваха само 2бр :shock: , останалите са брак. Ако имаш желание за повече изследвания, мога да ти ги подаря всичките! Вземи си безконечни - български или сръбски и ще забравиш всякакви проблеми. Струват около 5лв/бр.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 8:57 pm 

Но това не са китайчета, това са български, на Видима. Мисля че са по-качествени. А какво е това "безконечни", може ли линк, снимка, схема, да видя какво им е безконечното ?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 9:31 pm 
"Велик майстор"
Аватар

http://nautilus.hit.bg/
Не можах да намеря снимка.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 9:43 pm 
майстор
Аватар

Аз скоро попадах на такъв проблем-стара батерия на дядо ми, хрома перфектен, но за да не сменя гумички и да натяга като гламав купих видимски керамични глави-уж 1:1, а едната покапваше.Проблема е че старата батерия е 1/2мм по-дълбока, което при стандартна глава с гумичка не пречи предвид развиването й до нужното.Керамиката затваря себе си, но нейното "дъно" не опира отзад в батерията добре и съответно покапва.
Решението- сваляш батерията, взимаш шестостен, развиваш присъединителните холендри отзад, взимаш гумени уплътнения за 1/2 и ми мушваш между керамичната глава и дъното на батерията.Отзад през отворите на холендрите придържаш уплътненията, за да са центрирани спрямо керамичните глави, и притягаш главите.После навиваш холендрите и обратно на стената.Те това е :-D

http://www.youtube.com/watch?v=rgQb6il94_I

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 9:58 pm 

Ама при мен не е така ! При мен - слагам керамичната, и всичко е перфе, никакво капене, пълно затваряне, като по учебник. И по някое време през нощта - не прокапва, а направо си тече. И това което предлагаш е много добро решение, но ако протича самата глава? А не около уплътнението ?

Пак казвам - монтирам я, всичко е 6. След няколко часа направо почва да тече.

Лазар Ганев - благодаря за линка, но не ми харесва това нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 2:50 am 
специалист

Spokoiniq има логично обяснение на проблема ти. Като прибавим и казаното от bojkob,че през ноща налягането е по-голямо и ето го обяснението. Уплътнението приляга към шестостена но не напълно и просто при по-високо налягане пропуска.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 4:32 pm 
специалист
Аватар

ogi28b написа:

Обаче тази нощ в 4 сутринта пак се събудих от течаща вода, но само затегнах крана и си доспах. Сега вече на трезво - пак го разглобих - гледах го, взирах се, и не виждам с какво тази протичащата глава е по-различна от другата, с нея никакви ядове няма.

Значи то е много просто устройство - 2 керамични повърхности се допират една в друга, и при завъртане в едната има половин кръг, през който минава водата.

От обясненията тук, си правя извода че кранът се саморазвива.
"... само затегнах крана и си доспах"
Въпросният кран да се върти по-лесно от другия ?
Аз бих белязал крана или блокирал (напр. ще го увия с тиксо) - за пробата.
Пробвай - успех. :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 7:07 pm 

:?

Затегнах крана преди водомера, мисля че се подразбираше. Иначе щях да пиша - крановете се саморазвиват. Както съм отбелязал и във водещите постове - саморазвиване е напълно теоретично ии практически невъзможно.

Както и да е, тази нощ не протече, а днес свалих отново двете глави, разглобих ги отново основно, сглобих ги по един и същи начин, стегнах ги общо взето с еднакво усилие, повече от друг път, с идеята колкото може повече да прилепнат. Сложих тази която протичаше на мястото на другата която не протичаше.

Обиколих всички магазини за ВиК части да търся уплътнение от каучук за керамична глава, и всички са категорични че няма такова нещо, и никога не е имало. А колега от автофорума ми го показа снощи снимано, поне 10 такива, и каза че първото което прави, е да смени това меко тефлоново уплътнение с по-дебело каучуково, защото и на него редовно му се случва да му протече. Той е категоричен че се получава от не-доброто притискане. Затова и сега при монтажа ги стегнах едва ли не максимално, пък да видим. Колегата е от друг град, затова не мога да отида до него просто да си взема.

Идеи откъде да се купят въпросните уплътнения? За черните каучукови от снимката става въпрос?

kuuuuuuuul - батерията с 1 врътка е най-най-най-голямото недоразумение, ако имаш предвид тези дето са с 1 ръчка, и с нея правиш всичко - сила на водата, отношение топла:студена. На такава чешма докато си регулирам силата с нужната температура, минава поне минута, затова гледам да се измия макс. бързо, и да се махна. А ако това пък ми е на душа - ще избеснея и ще го изкъртя.

Прикачени файлове:
p9090006_128.jpg
p9090006_128.jpg [ 144.8 KiB | Прегледано 5697 пъти ]

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 7:53 pm 
майстор

Същият проблем и при мен с тези керамични глави.
Аз не бих си слагал такива, понеже съм патил, но се набутах да си купя "ретро" врътки на Видима, а те се комплектоват след това само със сец. глави, които имат допълнителна резба, а те са само керамични...

Та проблемът е описан най-добре от Spokoiniq.
Китайските глави имат един недостатък - това пластмасово уплътнение на главата е криво - познава се, ако изправите главата върху уплътнението тя не стои отвесна, а леко като кулата в Пиза.
На Видима са прави, но както беше казано по-горе, идва малко късо :?
Таралеж в гащите.
Освен това са много шумни в сравнение с обикновените.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа