НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление 
Дата и час: Сря Ное 26, 2014 10:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 4:06 pm 
помощник

Здравейте,
Честита нова година!
Много качествен форум, поздравления!
Закупих си наскоро селска къща с 4 дка дворно място, 2 - 3 дка от които съм запланувал да обработвам и да отглеждам овошки и зеленчуци, а 1 - 2 дка да бъде естествено затревена площ, която да кося. Поради това съм решил да си купя мотофреза и бензинова косачка. Спрях се на следните модели в интернет:

- мотофрези:
http://www.gardenia-antana.com/front/co ... hp?pr_id=1 - модел ZS-500B2 (първият)
http://www.prismabg.com/product/4.html

- косачки:
http://www.prismabg.com/product/37.html
http://www.gardenia-antana.com/front/co ... hp?pr_id=6 - модел WORLD18

Ще бъда благодарен за всякакви мнения и предложения.
Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 7:01 pm 
специалист

Здравейотносно мотофрезата мисля че тая е по добрата

МОТОФРЕЗА FORTECO F90R

Описание:
МОТОФРЕЗАТА е подходяща за оранжерии и терени изискващи често маневриране Корпусът е изработен от стомана, което прави машината здрава и износоустойчива, а възможността за разглобяване на всеки един възел създава удобство при нейната техническа поддръжка и ремонт. Трансмисията е верижна с ремъчен съединител - това предпазва машината от тежки повреди по време на работа.
--------------------------------------------------------------------------------

Технически показатели:Поръчай
Технически показатели:
ЦЕНА: 755 лв. с ДДС
Гаранция: 24 месеца
Размер на опаковката: 80 х68х40 см.
Тегло: 52 кг.
Производителност: 1,3 дка/час
Скорости: 1 работна + 1 задна
Работна дълбочина: до 25 см.
Работна ширина: 90/60/30 см.
Двигател: 5,7 к.с., бензинов

Относно косачките зада ти вършат хубава работа тия модели, терена трябва да ти е добре подравнен за да има добър ефект а и ъглите няма да можеш даги косиш затова аз бих се спрял на някой модел моторна коса (хускварна,щил,MTD790)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 8:41 pm 
специалист

Пусни някоя друга снимка на имота ако нете затруднява :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2010 12:22 pm 
помощник

Пробвах да кача малко снимки направо от PC - то, но нещо не ми се получи. Нямам снимки качени на сайтове. Когато имам време ще се позанимавам повече, за да кача снимки.
Аз се бях спрял на мотофреза Gardenia модел ZS-500B2, защото е с работна ширина 100 см и дълбочина до 30 см, докато FORTECO F90R е с работна ширина 90 см и дълбочина до 25 см.
Може ли да се обосновеш защо FORTECO F90R е по-добрата?
Не съм се замислял за моторна коса. Не е ли, като тример, подходящ за места, където не може косачката? Няма много информация за технически данни на такива коси.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2010 6:08 pm 
специалист
Аватар

Колега зарежи фрезата, по-добре се насочи към мотоблок - дизел. Предимствата са че е по-яка машина, все пак ще обработваш 3 декара, което си е площ, по-икономичен е . С моя фрезовам 1,5декара за около 40 минути при разход под 2 литра, към него можеш да вземеш различен инвентар в това число и косачка, ремарке и др. Не те ангажирам с моето мнение,работил
съм и с двете и знам каква е разликата имаш време до пролетта да чуеш и други съвети :!: :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2010 6:51 pm 
специалист

Относно мотофрезата наблюдавах две такива фрези как работят и за един ден се счупиха и двете по няколко пъти като основно се разбиваше захващането отдолу на съединителите там където се регулира със каква работна ширана да работиш моето мнение че точно там тръбите са тънки и от некачесвен метал, скъсаха и ремък по веднъж и то и двете и това само за един ден (затова ги оглеждай по внимателно точно там какъв е материяла на тръбите)По ? за мотофреза или мотоблок особенно дизеловата разликата е голяма това си личи и по цената ако имаш възможност вземай мотоблок няма да съжаляваш
Моторната коса има диск от метал и шпула (по моемо там сисе слага КОРДАТА със която си косиш)аз има модел MTD790 вече 6г и съм много доволен има много повече възможности

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 11:19 am 
помощник

Много благодаря за съветите.
Нямам възможност да си купя мотоблок, иначе естествено бих го предпочел пред мотофрезата.
Относно моторна коса или косачка все още се чудя, кое ще е по-подходящо за мен. Предимството на косата според мен е, че колкото и висока да е тревата, ще я окоси, както и на трудно достъпните места за косачката - по ъгли и др. Косачката пък събира тревата в кош, който после лесно се изсипва в мястото за компост или където трябва, докато с косата тревата остава на земята и после трябва да се събира допълнително. А моторната коса каква производителност има? 1 дка за колко време се коси и равномерно ли е косенето?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 4:55 pm 
специалист

Пройзводителноста зависи от това какво косиш и каквиса ти уменията примерно (Царевичак) както му казваме по нашия край(дръжето на царевицата) със диск за рязане 2декара ги сабарям за 2часа . когато се коси със кордата става много ситно. Равномерното косене си зависи от терена и уменията но (със косачката е все пак по равномерно стадиони,голф игрища и други все пак сисе косят със косачка) щом ще бъде естествено затревена площ може да го оствяш там на място то почти не си личи толкова е дребно а и ти подхранва тревата.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 7:44 pm 
специалист
Аватар

с косачка по-висока от 20-30 см трева не можеш да косиш,пък и ако не е косено и тревата ти е около 10см 1 откос дълъг около 10 м ти пълни коша и трябва да изхвърляш.
аз съм фен на ел.тример -тих и поне няма да си отрежеш краката,но пък по-бавно се коси

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 8:29 pm 
специалист
Аватар

От две години ползвам http://www.prismabg.com/product/4.html. Много съм доволен, обработвам около 500 кв. м като почвата е тежка за ръчна работа. Машинката е икономична (с 1 литър минавам двора), много е удобна задната предавка. В завода ми казаха, че живото на мотора е 700 моточаса, след което се заменя с нов не се ремонтира. За по-големи площи е по-добре да бъде по-мощна машината, така и живота и ще бъде по-дълъг.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 5:11 pm 
помощник

Кантарът натежа значително в полза на моторната коса :) , за което искам още веднъж да благодаря. Днес бях в магазин на Щил и се спрях на модел FS 87 http://www.stihl.bg/isapi/default.asp?c ... FS+87.html
който струва 787 лв. Предложиха ми и комби двигател KM 56 RC-E, към който се прикачат различни инструменти, но мисля, че горният вариант е по-добър http://www.stihl.bg/isapi/default.asp?c ... FS+87.html .
Ще търся и на други места и ще мисля до провеждането на Агра 2010 в Пловдив, където може би ще купя нещо.
Цитат:
От две години ползвам http://www.prismabg.com/product/4.html. Много съм доволен, обработвам около 500 кв. м като почвата е тежка за ръчна работа. Машинката е икономична (с 1 литър минавам двора), много е удобна задната предавка. В завода ми казаха, че живото на мотора е 700 моточаса, след което се заменя с нов не се ремонтира. За по-големи площи е по-добре да бъде по-мощна машината, така и живота и ще бъде по-дълъг.

За какво време приблизително обработваш 500 кв.м?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 8:09 pm 
специалист

:?: http://www.stihl.bg/isapi/default.asp?c ... FS+87.html :?: :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 12:52 pm 
специалист

Не си написал колко често ще използваш инстументите. Ежеседмично ли ще поддържаш градината или просто ще я държиш под контрол?
За първото, за тревата ти трябва косачка събираща тревата – аз препоръчвам единствено honda. Ако ще косиш рядко по-добре моторна коса – stihl е много добър избор, но по-добре модел с двутактов двигател (по-здрав и по-тих) и ползвай дебела корда, не диск.
Култиватор не мога да препоръчам, понеже тези с които съм работил и си струват са над бюджета (Camon C10D). Други по-евтини, които съм пробвал едно, че не ставаха за твърда почва, второ много се чупеха. Така че гледай главно гаранцията при по-евтините модели.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 09, 2010 10:52 am 
специалист
Аватар

Аз лично ползвам мотофреза http://argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=655
Като фреза е перфектна, но за оране и браздене не става. Ако ще я използваш само за фрезоване я препоръчвам. Самата фреза е българска, доста стабилна в сравнение с останалите от този клас на пазара. Двигателя е китайски, тих, икономичен и мощен - 6,5 к.с., за 3-4 часа с малко почивки - 1 дка.
Косачка - http://argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=794 Перфектна, никакви забележки, лесна са обслужване и поддръжка. Кося всяка седмица 300 м2
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 09, 2010 12:21 pm 
специалист

taq freza e pod vsqkakva kritika a i cenata prosto nesi zaslujava
Двигателя е китайски, тих, икономичен и мощен - 6,5 к.с., за 3-4 часа с малко почивки - 1 дка (това си е много време за 1дк)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 09, 2010 1:54 pm 
специалист
Аватар

kapanec написа:
taq freza e pod vsqkakva kritika a i cenata prosto nesi zaslujava
Двигателя е китайски, тих, икономичен и мощен - 6,5 к.с., за 3-4 часа с малко почивки - 1 дка (това си е много време за 1дк)

Просто споделям моето мнение, на мен ми върши идеална работа!
Лопатките на фрезата не могат да се сравнят по здравина с другите предлагани - Хускварна, Гардения и т.н.
Двигателя китайски-и какво от това?!Работи безгрижно втора година!

А за времето - с почивките, аз толкова мога!

Нали всеки трябва да сподели мнение за да може човека да се ориентира!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 09, 2010 5:17 pm 
специалист

Моята фреза е доста старичка мам не е ползвана.Исками се да и сложа някаква малка косачка отпред за да не се занимавам със ръчната коса.Някой знае ли дали се намира такъв инвентар за карловските мотофрези МК 5 маи беше.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: За Щила
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 12:47 am 
напреднал
Аватар

[quote="stormbringer"]Кантарът натежа значително в полза на моторната коса :) , за което искам още веднъж да благодаря. Днес бях в магазин на Щил и се спрях на модел FS 87 http://www.stihl.bg/isapi/default.asp?c ... FS+87.html
който струва 787 лв.

За това ако цената те устройва, въобще не се замисляй. Работя със същото вече втора година като не го ползвам само любителски и не е истина колко е добро. По принцип като го купувах вървеше с нож, а главата за кордата я взимах допълнително 20-30 лева. Честно казано ножа съм го ползвал не повече от 5% от цялостната работа, а с кордата не е истина кво може. До гаранция и сервиз не съм опирал, но приятели ползващи продукти от марката са доволни и от сервизното обслужване. Сигурен съм че Щил-а няма да те разочарова.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 9:10 am 
майстор
Аватар

Един съвет и от мен, при избора на фреза не взимай такава с вертикална ос. При натоварване късат щифта(това е защитата и) м/у двигател и работна част. Вземи с хоризонтален д-л и ремъчна предавка, при натоварване ремъка преплъзва. Моята е бъл.производство на врачанския военен завод(терем) с ам.двигател. Вече 7г.без проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2011 11:17 am 
майстор
Аватар

Да не отварям нова тема а и да съживя тази,имам въпрос:от няколко дни съм собственик на мотофреза GARDENIA GD-500B7.В инструкцията пише,че в трансмисията след 5 м.ч. се сменя маслото след промивка.Добре,но пише,че е моторно масло 10 W 40.Та въпроса ми е-такова ли трябва да е маслото.Струва ми се,че инструкцията е преведена с преводача на чичо Гугъл.Довечера ще пусна реални снимки на ферарито :-D :-D :-D

stiv1961@abv.bg
http://www.kvalitet-21.com/

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа