trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Окт 31, 2014 12:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Дек 03, 2006 6:21 pm 

Здравейте,

панелното ми апартаментче е с коридор и кухня на блажна боя, останала още от предишните собственици.
Искам да я разкарам и евентуално да сложа тапети.
Ако имате идеи как става това, моля ви помагайте.

Чух за вариант с горелка, но не винаги се получавало и много се опушвало и миришело, чух и за изчукване, ала ми се струва доста трудоемко, а след това трябва и шпакловка.

Гледам, че има и някакви въздушни пистолети с горещ въздух, но не съм сигурен дали с тях ще се получи на панел - не искам да давам 70-80лв за нещо, което може и да не ми сварши работа.

Някой ако е имал същия проблем или да е чувал за подобен, моля да помогне, защото наистина не знам какво да правя.
мерси предварително

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 03, 2006 7:01 pm 
модератор
Аватар

Пистолета за горещ въздух е чудесен инструмент, но мисля, че няма да ти свърши работа в този случай. Майката му е стъргане. Аз бих взел малък ъглошлайф с телена четка. Вярно е, че ще се вдига прах, но поне ще стане. Тъй като телената четка няма много голям шанс да нарани бетона, а и ако ще слагаш после тапети може да минеш и без шпакловка.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 20, 2006 4:19 pm 
майстор
Аватар

Колкото може се сваля с шпакла - ако се лющи. А върху това което остане или сичкото - дълбокопроникващ грунд на Боро и после лепиш тапети

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 20, 2006 4:50 pm 
специалист
Аватар

Нито един от посочените неща по горе
С тях пада трудно и дълго
Накрая на стъргането се чустваш като победенв епична битка
Отиваш в 1-та железаря
Малка бутилка с газ 18 лева
Накраиник с маркуч до 2 метра
И двата с цена 12 лева в най-лошия случай
1 малак шпакла и започваш
Вонята е неприатна
Хубаво е да е зимните месеци-лятото си е безплатна сауна
Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: отговор
МнениеПубликувано на: Пон Яну 01, 2007 10:47 am 

Мерси на всички за съветите...
Дадоха ми за малко пистолет за горещ въздух на Бош и се получава.
Мисля да го правя с него, но за съжаление пистолета ми го дадоха само да пробвам и ще трябва да го купувам.
Мисълта ми е, ако някой вече си го е купил и вече не му трябва, ще се радвам да ми го продаде.
zmeyan@abv.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 01, 2007 11:00 am 
специалист
Аватар

Дали е на Бош или друга марка ще ти изгори след 2-3 часа
В най-добрия вариянт ще сваляш боя няколко дена
Иначе имам неколко пистолета на Енхел ако толкова не ти се дават пари за купуване може нещо да се разберем

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 01, 2007 6:22 pm 
специалист
Аватар

''ТЕРМИНАТОР'',препарат от парвата срешната железария.Сваля боя лакове и други.Маже се с четка и след цигара време пада с едно движение.Подробности на опаковката

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 02, 2007 6:47 pm 

И аз имам същия проблем ...и се чудя с какво да я почвам боята... Проблема е сериозен ако върху тази стена ще се слагат плочки. Просто след година две ще се отлепят, ако проклетата боя не е предварително премахната и не се е появила здравата основа-панела....Чел съм доста и съм питал различни хора...всички ми казват че става само по "китайския" метод- с чукане по боята до премахването ....ужасно шумно и неприятно упражнение...и много трудоемко....съседа подлуди блока за няколко квадратни метра в продължение на една седмица.....Има машини за тази работа подобни на ъглошлайфа, но не с телена четка а с диск с абразив, който да го допреш до стената и той я отстранява безвъзвратно.....не съм я виждал на живо и не знам колко струва....срещнах я веднъж в интернет...ако я открия ще пиша....с нея ми се струва най-логично и най-бързо.....УСПЕХ!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Яну 02, 2007 8:23 pm 

S terminator ... probvah.. s Dunav sy6to..
deistvat dobre, no samo za edin-dva sloq boq...
Ako oba4e (kakto e slu4aq) boqta e nqkolko plasta - pri men okolo 5-6, ima nujda ot pone 2-3 pyti minavane.
S pistoleta stava navednaj i zadovolitelno dobre, no naistina mi trqbva pone sedmica igra4ka(za okolo 50 kvadrata). Naistina si mislq, 4e 6te izgori pistoleta, no ako e v garanciq se nadqvam da mi go smenqt, a i 6te po4ivam na 20-30 min, 4e da ne go pretovarvam. Pyk kakvoto stane.
Ina4e za ma6inkata s disk, podobna na yglo6laif... vidqh q v Mosiu Brikolaj... izglejda dobre, sigurno 6te svar6i 4udna rabota... problema e, 4e struva 500lv :))) Vse pak ako nqkoi ima podobno ured4e, gotov sym da go naema za izvestno vreme, no da go kupuvam mi idva mnojko ... po-evtino 6te mi izleze da mu sloja gipskarton i da re6a problema radikalno.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 20, 2007 10:29 am 
помощник

не знам за газовите горелки - сигурно става добре, но преди време пробвах в кухнята на стария ми апартамент, която беше цялата с блажна боя - само ще кажа че се наложи мазане

В панелните блокове има места където мазилката е върху дупки цепнатини и т.н които няма как да знаеш къде са - взех горелка и при нагряването въздуха в тези дупки явно се разшири - падна ми мазилката почти 2 кв м парче - така че и мазах

дунав съм пробвал ама с него трябва да се отмива - ако искате да ви тече маркуч в коридора или стаята - добре - с дунав става ама за балкон с оттичане

най лесното според мен е да се нанесе грунд - друг вариант - действащ е дасе боядиса ПАК с блажно - разредено и да се посипе докато още е мокро с пясък, мраморно брашно или нещо от сорта - така стената става грапава и може да държи дори плочки

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 10:43 am 
специалист

Да съживя темата- банята ми е с блажна боя, върху която имаше гипсокартон, който разкарах.
Проблема е, че две от стените са от онези рехавите, които са ползвали при строителството през 80- те за преграждане на мокри помещения- нещо като два слоя клингерит, между които има някаква смес от стиропор и нещо друго.
Ясно е, че ще има стъргане и изчукване, притеснява ме че при изчукването ще се изрони този тънък клингеритоподобен горен слои (за инсталацията буквално само допряхме къртача и си се отвори 2-3 см канал).
Ще мъча колкото може с шпакла, другото с Терминатпр ли да го боря?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 6:57 pm 
майстор

Имаше такива панели тип сандвич от етернит, ако се сещаш какво е това... Азбест...
А защо ще махаш блажната?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 10:26 pm 
специалист

Ще се измазва отгоре с теракол и после ще се редят плочки- иначе има риск да паднат :wink:
Прилагам снимка след като изкъртихме канали за кабелите.

Прикачени файлове:
DSC_2130.JPG
DSC_2130.JPG [ 322.45 KiB | Прегледано 10734 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 8:40 am 
майстор

То всичко зависи от качеството на боядисването, сам ще намериш добрата технология по метода на изключването. Но не бива да оставяш големи парчета боя. Чувал съм да казват, че щом не се маха лесно, нека си седи там. Само дето лепилото за плочки се свързва с боята по-добре от нейната адхезия към стената и като дръпне лепилото парчето боя се отцепва от стената, след това чука на кухо или като се опреш на плочката, тя пружинира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 9:41 am 
специалист

Две от стените са си бетон и тухла съответно и ще ги начукаме смело с тесла, притесняват ме другите две- тази на снимката и тази от ляво зад вратата, понеже са от такъв 'сандвич'. Там ще е голямото стъргане със шпакла и 'мамата' :-D
Мисля да ги измажа с мрежа и след това отгоре да се лепят плочките- дали е разумно :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 8:04 pm 
специалист
Аватар

Гипскартон и завивай смело с рапидките.Така направих една баня.Всичките стени бяха с такива панели.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 1:45 pm 
специалист

Не харесвам гипсокартона- за мен това е временно решение и отлагане на проблем.
Снощи, с риск да ме набият комшиите, изстъргах малко със шпакла (има гипсова мазилка, отгоре боя, после още веднъж мазилка с гипс и пак боя :shock: ).
Пробвах и няколко удара- май ще оцелее стената :-D , но решението отива към 2-3 дневно чукане с тесли :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 2:35 pm 
Майсторица
Аватар

Ше повторя някои от колегите, но чукане му е майката. И мен комшиите ме мразят :razz: За плочки е добре мрежа и лепило Флекс - СМ-16 на Церезит. Да си сигурен, че няма да имаш ядове с основата. После за лепенето СМ-11.

Uploaded with ImageShack.us
http://vbox7.com/play:dab7cda3&ef=1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 2:39 pm 
специалист

Инсталацията е сменена, замазах каналите, след седмица идва новата врата и тогава ще досваля целия картон (обещах на жената около празниците никакви ремонти :-D ). Ако са спрели парното, ще прибера една неприятна тръба над гипсокартоновия таван и се започва голямото чукане :weedman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 07, 2012 9:57 am 
напреднал

Колеги, може ли да ми препоръчате работещ препарат за сваляне на блажна боя от мозайка?

Пробвах с българския Терминатор, но слоя който се сваля е толкова тънък, че 10-15 опаковки едва ли ще стигнат за половинката квадратен метър, от който трябва да я сваля.

Пробвах също с телена четка и флекс, но не може да хване ъглите. А камбанката (абразив за мозайка) изстъргва мозайката, но боята се набива и не се маха!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа