trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Апр 18, 2014 5:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 6:15 pm 
специалист

Здравейте понеже форума е НАПРАВИ САМ затова искам да се обърна към професионалистите.Искам да си направя разтегателен диван с механизъм :) .Не е задължително да има изтънчен дизайн по скоро ме вълнува механизмите и самата изработка.Примерно с 2 матрака 82х190 какво може да се създаде и как? Предполагам нещо такова http://domino.tradernet.bg/index.php?sh ... prodid=543 но каква е механиката при този диван? Ако някой има идеи с потапящ механизъм нека сподели и какъв вид е механизма и идеи за изработка :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 7:46 pm 
специалист

Няма никъкав механизъм.Гърба е на нещо като панти и се завърта ,а седалката се издърпва напред.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 9:07 pm 
майстор
Аватар

цък разгледай им другите механизми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 18, 2010 12:16 am 
специалист

alfafen написа:
Здравейте понеже форума е НАПРАВИ САМ затова искам да се обърна към професионалистите.Искам да си направя разтегателен диван с механизъм :) .Не е задължително да има изтънчен дизайн по скоро ме вълнува механизмите и самата изработка.Примерно с 2 матрака 82х190 какво може да се създаде и как? Предполагам нещо такова http://domino.tradernet.bg/index.php?sh ... prodid=543 но каква е механиката при този диван? Ако някой има идеи с потапящ механизъм нека сподели и какъв вид е механизма и идеи за изработка :)

Колега, за любител си се насочил много добре към модела. Това на което си дал линк е може би най-лесно за изпълнение в домашни усливия, здраво и надеждно е, като има един недостатък: облегалката е тънко тапицирана откъм лицето и затова възглавниците на гърба са абсолютно задължителни. Ако утре ми остане време ще драсна по-подробно как се прави, но като за начало отиди в някой мебелен магазин и накарай да ти го разгънат и повечето неща ще ти се изяснят.
Успех в майсторенето!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 18, 2010 5:43 pm 
специалист

DTIvanov и аз си мисля че ще е най лесно но ми се ще да е с потапящ механизъм. Разглездах разни механизми но само на един намерих схема как се сглобява. Примерно тук http://www.prodes.bg/_upload/procatalog ... l%2009.pdf но като гледам височината на матраците нещо не ми се връзва. единия 123 другия 145, а незнам може ли да си изпълни с 180 и 160мм.Но все пак ще съм ти благодарен ако драснеш една схемичка на "лесния" диван и ако може и на потапящ механизъм .Аз задължително ще обиколя магазините да видя кое как и защо :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 13, 2010 2:13 pm 
специалист
Аватар

Ето едно много добро решение тип "направи си сам". Публикувано е в книгата "Най-доброто от вестник Направи си сам". Позволих си да доразвия идеята. Този вариант може да съчетае различни по размери матраци: по ширина, дължина и височина. Трябва да само да се променят размерите и височината на решетките. За големите размери матараци добавете още по едно краче на всяка от дългите носещи дъски( още 3 броя и стават общо 9 ). Сега можете да избирате различни модели крачета, за разлика от 1984г. Основното за което трябва да внимавате е размера на дъските на решетката. Те трябва да издържат теглото ви като стъпите само с един крак в/у тях. Останалото е винтове, измерване и фанатазия( може и Неволя :lol: ).

Прикачени файлове:
Picture2 001док.jpg
Picture2 001док.jpg [ 45.09 KiB | Прегледано 5344 пъти ]

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа