trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Сря Апр 23, 2014 1:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 20, 2010 8:43 pm 
помощник

привет на всички,
меко казано съм бесен.става въпрос за външна топлоизолация на панел с 5см стиропор.бях се уговорил за за 2 ръце шпакловка,грунд и фасаген.вчера бяха ударили първата ръка шпакловка,отивам днес и какво да видя-директно отгоре без 2 ръка шпакловка и без грунд пердашат директно драскана мазилка.на около 2/3 бяха я направили вече.завършиха я.изглежда красиво,но......притесненията ми са за относно това,че е без грунд и да не се отлепи догодина примерно.та искам да попитам-притесненията ми основателни ли са.

п.с. до момента съм дал съм половината сума,но какво може да се направи вече
п.с.2 изполвани са продукти на EUROMIX-бял цвят шпакловка и мазилка,оня ми обяснява,че били качествани и били на една фирма,и всичко било вътре,няма нужда от грунд.дрбр

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 20, 2010 9:04 pm 
майстор
Аватар

Виждал съм драскана без грунд, за една година едни петна избиха, побеля някак отдолу, човека изрева на умряло и плати още една мазилка върху тая, изпуснах забавата, че беше уикенд, та не знам междинно шпакловали ли са или не, но след втория път не е мръднало от 3г.

http://www.youtube.com/watch?v=rgQb6il94_I

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 20, 2010 9:15 pm 
специалист
Аватар

гарантирано ще имаш проблеми!!
първо - не може една шпакловка да изсъхне напълно за един ден дори в това топло време
второ - за кафе 3в1 съм чувал, но за мазилка без грунд не съм

само не ми е ясно как така сте се разбрали за фасаген а ти слагат мазилка :| разликата в цената не е малка

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 20, 2010 9:28 pm 
помощник

извинявам се,шпакловката не е правена вчера,а в неделя,драсканата-днес

за цената-и аз се учидих,едно говорихме-друго прави.веднага му се обадих-няма промяна в цената,може би за сметка на 2рата ръка шпакловка и грунда

заради някакви си там 20тина лв грунд....баси

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: ПРОБЛЕМИ -ДА!
МнениеПубликувано на: Сря Юли 21, 2010 5:44 am 
напреднал

Привет, понеже се занимавам с продажби ирекламации на майстори, ще кажа какви са вероятните последици:
Свързващия грунд за полагане на топлоизолационна система служи за:
1. Уеднаквяване на попиващата повърхност
2. Свързващ мост между мазилката и топлоизолационната система ( в повечето случай тои има фин пясък и грапав на пипане)
Възожни последствия:
1. Петнясване (колегата по - горе го я казал вече)
2. Прозиране през надрасканата мазилка( вижда се цвета на шпакловката). Грунда се оцветява в цвета на мазилката или близък до него
3. Най - лошия - разрушаване. Отлепя се на парчета ( мазилката) или като тапет

Да не се бърка фасадния грунд с грун за боя.
Ако имаш нещо може да ми пишеш. Не плащай нищо на майсторите. Накарай ги да свалят мазилката, да прешпакловат, да грундират и тогава да пускат мазилка или да полагат боя. Пълно е мурдари - майстори.
Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 21, 2010 5:46 am 
напреднал

Разбира се материалите за тяхна сметка. И ги накарай да ти съберат празните торби и да ти дадат в края на деня. Защото си мисля, че ще шпакловат с ,,л-на''

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 21, 2010 8:12 am 
специалист
Аватар

Ако говориш за суха мазилка в торби която се бърка на място, няма да има проблем. Сухата мазилка е на циментоба основа както и шпаклоката и адхезията на двата материала е добра. За разлика от полимерни силикатни и силиконови мазилки при които грунда е задължителен!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 21, 2010 9:49 pm 
помощник

да ви кажа честно-незнам в торби ли беше или бака мазилката.от тази драсканата едрата е.шпакловката и мазилката са бели,не става въпрос за прозиране,естиката отвън на "красивия" панел не ме вълнува особено,а да си остане и догодина там,на мястото.свършено е вече и честно да ви кажа-не искам и да си помислям и спомням за това

п.с. ето затова си правя ремонта сам,може по бавно да стане,но......а сега,просто нямаше кой да виси

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 3:06 pm 
майстор
Аватар

ralev написа:
Ако говориш за суха мазилка в торби която се бърка на място, няма да има проблем. Сухата мазилка е на циментоба основа както и шпаклоката и адхезията на двата материала е добра. За разлика от полимерни силикатни и силиконови мазилки при които грунда е задължителен!
прав си,на моита къща е такава драскана мазилка в чували,надраскахме я с комшията за 1 ден-направо на шпакловката,като стегна-стана на бетон,няма мърдане,а и не беше скъпа-12лв. чувала...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 10:09 pm 
специалист
Аватар

tbmtbm написа:
извинявам се,шпакловката не е правена вчера,а в неделя,драсканата-днес

за цената-и аз се учидих,едно говорихме-друго прави.веднага му се обадих-няма промяна в цената,може би за сметка на 2рата ръка шпакловка и грунда

заради някакви си там 20тина лв грунд....баси

за цената на труда - да съвместими са , но за материала?

към humen - на Баумит /а и на други фирми/ грунда си е чисто бял, вярно, че е по-гадно, но виждаш много добре ако някъде си пропуснал в полагането
относно махането на положената мазилка, за мен това е мисия невъзможна след 24часа. Алтернативите са:
- боядисване с фасаген или силиконова боя
- запълваща ситна мазилка
- шпакловане на ново с мрежа и последващо покритие
Но всички тези процедури може да ги направиш по всяко време така, че за момента остави нещата така и ако има само козметични проблеми е само въпрос на естетика!

А за майсторите да са живи и здрави! Виж мотото под текста ми и не си трови живота.

ПП Вчера минах покрай един блок - тъкмо свършваха с шпакловката на изото на един апартамент. Тая вечер пак минавах от там - вече беше с положена драскана мазилка............

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 23, 2010 7:15 am 
майстор
Аватар

Ами така е, народа бърза.По технология, всички производители на системи дават поне 10 дена съхнене на шпакловката преди грунд и мазилка, ама какво да се прави.Когато си правих моята изолация, след като я шпакловах си съхна около 10 дена, след това грундирах и направих мазилката, ползвах на СТРОМ 21 сухата, в торбите, бяла.До сега не е мръднала.
Какво ме учуди обаче, макар, че е бяла и постоянно вече 4 години я блъска дъжд, сняг и вятър, изобщо не се е зацапала, стои си бяла.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа