trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Окт 31, 2014 5:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за фреза!
МнениеПубликувано на: Нед Ное 14, 2010 1:10 pm 
специалист

Здравейте,
въпроса ми е относно това каква фреза да си купя.Значи основно фрезата ми трябва само за правене на нутове,жлебове и др. видове канали ;изрязване на кант (2мм или по-тънъл ПВЦ) и изрязване на отвори за вкопаване на дръжки.Моля да ми помогнете в избора ми каква фреза да си взема,може ли челна фреза да ми върши тези операции.Например:http://www.makita.bg/bg/products.html?page=shop.product_details&product_id=151&flypage=flypage.tpl&pop=0

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 14, 2010 5:32 pm 
майстор
Аватар

Струва ми се, че искаш малко множко от една фреза, аз използвам Virutex за обрязване на кантове -> http://www.teka-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=73 за около 350 пари май бе, но за криволинейнни детайли трябва да се вземе отделна глава на цена около 75 пари. За канали, нутове и подони ти трябва ето тая -> http://www.teka-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=729&Itemid=73.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: ре
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 3:00 pm 
специалист

Мерси за отговора Shadowman,но защо да не може според тебе горната фреза да прави канали,след като се предлага в комплект с паралелен водач?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 6:49 pm 
майстор
Аватар

За нутовете трябва сериозна машинка, аз ги правя на циркуляра и най-го отнася ножа.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 9:19 pm 
специалист

А за това какво мислиш,дали е по-добро от това на Спарки?http://www.finewoodworking.com/ToolGuide/ToolGuideProduct.aspx?id=31574&tab=_related

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 9:56 pm 
специалист

И аз си търся фрезичка и от проученото до момента тия 850Вата няма да са ти достатъчни.
Спарки имат една не лоша 1050Вата, един зелен Бош 1200вата ето над това се замислям аз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 10:31 pm 
специалист

Боша обаче няма константни обороти при натоварване,което е минус ако гледаш Бош поне да е 1400 вата модела.Иначе за Спарки много хубаво не чувам напоследък.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 16, 2010 6:22 am 
майстор
Аватар

И аз съм на тема фреза и ми дадоха да пробвам тоза -> http://www.teka-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=73, чух за нея добри неща и струва около450-500 пари (на мен ми я дават за 300 лв като го няма приставката и едната цанга, работила е много малко). На спарки ще ми е трудно да се доверя, инак съм работил със син бош, но цената там е друга.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 16, 2010 6:47 pm 
специалист

Нямаме възможност да влагаме толкова пари.Оглеждам неща до 300лв. Зеления Бош който писах 1200Вата има настройка на оборотите.
Скила също хваща окото,а колкото до Спаркитата за тях съм чувал само положителни неща или поне за по-малкия клас.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 16, 2010 9:21 pm 
специалист

Колега Боша има регулация на оборотите,но както ти казах няма електроника за поддръжка на зададените от тебе обороти при натоварване.В това отношение Спарки е по-добре,защото имат тази екстра.Иначе аз си харесах ето това и мисля да се обзаведа с него. :-D http://www.screwfix.com/prods/87017/Power-Tools/Routers-Planers/Hitachi-M12VE-Special-Screwfix-Edition-2000W-Router-240V

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 10:36 am 
специалист
Аватар

Изглежда ние сме най-богати в Европа! На това Hitachi M12VE у нас му искат 800 лв, което е почти тройна цена в сравнение с тази от сайта :? . С каква карта се пазарува в тези сайтове? Доставката как става? Може ли някой да сподели опит?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 10:47 am 
майстор
Аватар

То за повечето инструменти е така, не само за тази фреза, но все пак у нас си имаш нормална гаранция..Ако е за дребни домашни неща, си вземи една за 50-60 лева.Аз си взех от практикер един БЮДЖЕТ - към 60 лева беше, с 8 фрезера, 1100 вата.За любителски неща ми върши работа.Иначе из форума има хора, които пазаруват от чужбината и носят инструменти, свържи се с тях, да ти кажат, какво може да се направи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 7:13 pm 
специалист

Аз имам познат в Англия и чрез него.Иначе върви в сайта на Еконт,те имат услуга пазаруване от UK и прочети за условията им.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 18, 2010 7:01 pm 
специалист
Аватар

Информация за колегите: Hitachi M12VE на сайта посочен от zillius струва 125 лири или около 290лв. Еконт искат за доставката около 115лв (крайна цена) - общо около 400лв! Моделът M12VE е нов - 2010г. Старият модел M12V2 у нас е на цена 800лв! За съжаление не разбрах (до сега не съм работил с оберфреза :?) с какъв размер фрезери работи. На някои места дават 1/2" на друти 12мм, а в един руски сайт дават всички размери от 6мм до 12мм и инчовите? Може ли да се прави сравнение с нашето Спарки 205?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа