trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Авг 29, 2014 5:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 8:22 pm 
помощник

имам място близо до софия,около 800м2 направих мазе вкопано на 2,8м в земята положих вик изградих септична яма и моделирах терена.Имам виза и скица,но без план какви са проблемите ако продъжла така без план/да направиа две стай и баня с тоалетна върху плочата/
Прикачени файлове:
IMG_0064%20(1).jpg
IMG_0064%20(1).jpg [ 790.66 KiB | Прегледано 5290 пъти ]
Прикачени файлове:
DSCN2185.jpg
DSCN2185.jpg [ 626.8 KiB | Прегледано 5290 пъти ]
Прикачени файлове:
DSCN2180.jpg
DSCN2180.jpg [ 635.76 KiB | Прегледано 5290 пъти ]
Прикачени файлове:
DSCN2174.jpg
DSCN2174.jpg [ 630.33 KiB | Прегледано 5290 пъти ]
Прикачени файлове:
IMG_0065.jpg
IMG_0065.jpg [ 533.87 KiB | Прегледано 5290 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 9:28 pm 
специалист

kohiba написа:
Имам виза и скица,но без план какви са проблемите ако продъжла така без план/да направиа две стай и баня с тоалетна върху плочата]

Проблемите ще ти са ,че без проект и разрешително за строеж ,всеки комшия,по всяко време може да те натопи на строителния контрол и той да прати фирма да ти събори незаконния строеж ,като после ти връчат сметка по-голяма, отколкото ти е излязъл строежа.Това може да се случи и доста време, след като заживееш щастливо и да те хване проблема неподготвен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 9:41 pm 
специалист

Фло е прав. Ако някой е бандит от висока класа, няма да строи сам. Но и няма да има проблеми. Все ще се намери причина - болни зъби, ишиас, камъни в бъбреците, сърбежи, и т.н. И ще е нужно да се лекува. А и има кой да ги покровителства такива. Обикновенния човек кучета го яли. Всички закони са направени за обикновенните хора. А не за богопомазаните. Тях започват да ги съдят следващите управляващи. Поне това показва практиката в Булгаристан през последните 22 г на псевдодемокрация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 10:37 pm 
помощник

здравеите точно това ме интересува каква ще е санкцията или глобата/по закон/не другите

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 10:59 pm 
специалист

kohiba написа:
здравеите точно това ме интересува каква ще е санкцията или глобата/по закон/не другите

ЗУТ (2) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) Наказва се с глоба от 1000 до 10 000 лв., ако по друг закон не е предвидено по-тежко наказание, лице - участник в строителството, което извършва, разпореди или допусне извършването на незаконен строеж.

Отделно ти дават разпореждане за събаряне в определен срок и ако не си го събориш сам идват с фадромата и после ти връчват сметката за плащане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 11:03 pm 
майстор
Аватар

Какво значение има колко ще е глобата, след като ще те накарат да събориш това, което си градил години наред???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 11:37 pm 
помощник

а вариант да постря само половината /една стая+wc/около 22 м2 и да го озаконя като барака или нешто такова ...и после/след година две/другата стая и този вариант ме устроива

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 11:39 pm 
майстор
Аватар

Бараката не се ли води преместваем обект (или нещо такова)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 11:59 pm 
помощник

ами незнам затова питам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 9:34 am 
специалист

Бараката се води преместваем обект и се иска разрешение за поставяне от общината. Вариянта да си построиш нещо без разрешително е парник до 200 квадрата.Така,че като си построиш бараката си слагаш една табелка "парник" и си гледаш фикуса вътре ,между телевизора и прозореца :-D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 11:23 am 
помощник

Благодаря Фло но ти май ще ме навиеш да си направя планове сега,а да отложа строежа за догодина.А дали ще имам проблем/законов/ с мазето и да отлея плочата на кота 0

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 12:03 pm 
помощник

Дайте идеи какъв материал да избера за да си направя вилата(тухли,термо панели,кирпич или друго).ПП нямам никакво строително образование това ми е като хоби и фитнес,но мога да се справя с почти всичко, (за двете стаи) това което сам започнал (без арматурата-ще ползвам майстор)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 12:26 pm 
специалист

Предполага се,че кота 0,00 е някъде около височината на кота-терен и няма да боде толкова в очите.Като си направиш плановете трябва съществуващата плоча да е в застроителните граници.Обаче те съветвам нищо да не правиш предварително,защото първия запис в заповедната книга на строежа е на геолога,който приема изкопа на основите и разрешава фундирането с бетон.По-добре иди в общината и се разбери с техническия отдел какво ще им трябва да ти регистрират /узаконят преместваем обект или паянтова сграда.За къща процедурата е тежка:съгласуване на визата със енергото,ВиК,предварителни договори с тях,проект,одобряване на проекта в общината,строителен контрол от техник по време на стоителството,протоколи по време на строежа и т.н до разрешителното за ползване. За 22-25 квадрата няма смисъл цялото упражнение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 6:37 pm 
помощник

При какви граници е позволено да се строй.Извинявай ако досаждам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 6:57 pm 
специалист

kohiba написа:
При какви граници е позволено да се строй.Извинявай ако досаждам

Най-малко на 3 метра от оградата на съседа и от пътя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 7:11 pm 
помощник

Намен с визата ми предписаха 4м,от север ги имам тези 4м но от западната сам на3.10м от оградата на саседа.Става въпрос за една махала с около 30 къщи извън селото(водисе строителен полигон)Искам да знам колко сам нагазил "лука"и сигурно ли е за 3-те метра

Последна промяна kohiba на Пон Фев 20, 2012 7:18 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 7:15 pm 
помощник

Колегата ми предлага (да играя вабанк)и да си карам както съм почнал-много се чудия?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 8:01 pm 
специалист

kohiba написа:
Намен с визата ми предписаха 4м,от север ги имам тези 4м но от западната сам на3.10м от оградата на саседа.Става въпрос за една махала с около 30 къщи извън селото(водисе строителен полигон)Искам да знам колко сам нагазил "лука"и сигурно ли е за 3-те метра

Аз не знам къде се вписва в Закона за устройство на територията това понятие за строителен полигон,срещал съм устройствен план на територията и подробен устройствен план /ПУП/ ,с който ти определят строителните граници,височина и плътност на застрояване.Нищо не ти пречи да отидеш до местното кметство и да си поговориш с някой от техническата служба, какво и как искаш да си построиш.
Незаконния строеж ще ти коства един ден глоба,и по-горе ти показах и, че длъжностното лице допуснало, в района си незаконен строеж без санкция го грози също глоба. Така,че тези хора си обикалят района и по закон следят за появата на нов строеж.Колегата ти не ти дава добър съвет ,освен ако не се е консултирал с някой баджанак от службата за строителен контрол във вашето кметство.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2012 2:33 pm 
специалист

слушай фло няма значение че е махала един ден ще береш ядове направиси планове ще ти коства по- малко пари,но повече време. и на визата ти пише какви са отстоянията ти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 12:07 am 
помощник

Дадено ще ве послушам при първа възможност отивам при съседката-тя е архитект и имам уговорка да ми направи плановете-,но получих много цена информация и от вас за което много ви благодаря.1.смятам да оправя нещата с мазето и плочата(легално) 2.да си направя една стая с wc 26-2м отгоре и да си пия ракията с кеф на терасата.П.П приятел ми подари казан,смятам да го пробвам тази година ако имате желание заповядайте.......ще пиша още и ще качвам снимки.Ако имате проблеми с зъбите ще помагам (това работим)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа